Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. detsember

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. detsembril kella 10.08 ajal leidsid päästjad Tartu vallas Kämara külas kodusid nõustamas käies pooleldi lagunenud majast korteri, kus suitsu täis ruumides oli inimene. Pliit oli kasutamiskõlbmatu ja suitsu sisse ajanud ning lisaks oli kogu pliidi ümbrus täis põlevmaterjali. Suitsu sisse hinganud inimese viis kiirabi haiglasse. Valla sotsiaaltöötaja hakkas talle otsima uut elukohta. Päästjad sulgesid korteri sissepääsud kruvide ja metallplaatidega ning olukorrast teavitati majaomanikku, kelle ülesanne on tagada majas ohutus ja takistada võõrastele sissepääs.

Kella 12.18 ajal süttis Peipsiääre vallas Kusma külas kuuris külmkapp. Omanik kustutas põlengu enne päästjate saabumist kahe kuuekilose pulberkustutiga. Põlengus hävis külmkapp ja osaliselt söestusid laetalad. Päästjad kontrollisid termokaameraga hoone tuleohutust.

Kell 18.37 teatati, et Peipsiääre vallas Sääritsa külas töötab majas vingugaasiandur. Päästjad selgitasid, et kütteseadme siiber oli liiga vara suletud ja ruumidesse oli imbunud märkimisväärne kogus lõhnatut ja nähtamatut, kuid ülimürgist vingugaasi. Õnneks päästis vingugaasiandur elanike tervise ja võib-olla isegi elu. 

Kella 23.05 ajal põlesid Tartus Jaama tänaval kortermaja kaheksanda korruse rõdul pappkast, plastikpudelid ja plastkausis olnud suitsukonid. Põlengu kustutasid päästjad ämbritäie veega ja õnneks tuli kaugemale ei levinud. Tõenäoliselt puhkes tulekahju korralikult kustutamata suitsukonist.

Valgamaa

8. detsembril kella 10.26 ajal käisid päästjad Tõrva vallas Kirikukülas kokku korjamas auto karteri purunemise tõttu teele voolanud õli. Purunenud auto omaniku ülesandeks jäi jäätmete utiliseerimine.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. detsembril kell 10.43 teatati tulekahjust Ida-Viru maakonnas Sillamäe linnas Viru puiesteel, kus kortermaja teise korruse korteris põles diivan. Suitsu täis korterist välja toodud 64-aastane mees toimetati Ida-Viru Keskhaiglasse. Kustutustööd lõpetati kell 11.36. Korteris puudus suitsuandur. Tulekahju oletatav tekkepõhjus on hooletu suitsetamine.

8. detsembril kell 15.50 teatati, et Narva linnas Daumani tänaval on maja lähedal asuva tiigi jää peal lapsed. Teataja oli mures, sest jää on õhuke ja on ohtlik. Päästjate saabumise ajaks olid lapsed jäält lahkunud. Päästjate hinnangul oli jää paksus umbes 4 cm.

8. detsembril kell 18.22 said päästjad väljakutse Narva linna Lahe tänavale, kus põles väike aiamaja. Inimesi seal ei olnud. Päästjad kustutasid tulekahju kell 19.43. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

8. detsembril kell 20.18 teatati, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas Viru tänaval on kortermaja trepikoda suitsu täis. Selgus, et põlesid postkastid. Päästjad kustutasud põlengu kell 20.40. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

8. detsembril kell 21.56 said päästjad väljakutse Haljala valda Võsu maanteele, kus põles kahekorruseline eramaja. Selgus, et omanikul oli külas naabrimees ning omanik läks 15 minutiks lauta loomi talitama. Ühel hetkel ta märkas, et maja on suitsu täis ja naabrimees on esikus pikali. Omanik tõmbas naabrimehe esikust välja ja helistas hädaabinumbrile 112. Tulekahju likvideeriti kell 0.01, tekkepõhjus on uurimisel. Majas oli suitsuandur, mis rakendus tööle.

Ida-Eesti pommigrupp

8. detsembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Sirgala küla lähedalt leitud 183 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

8. detsembril kell 17.50 paiku märkasid naabrid, et Paide linnas Viisu külas tuleb ühest korterist suitsu ning suitsuandur on häiresse läinud. Ust naabritele ei avatud. Päästjad tuvastasid korteris alkoholijoobes elaniku ja elektripliidil oli pott söestunud kapsastega. Päästjad noomisid elanikku, eemaldasid poti pliidilt ning ventileerisid eluruumid.

Pärnumaa

8. detsembril kell 23.17 said päästjad väljakutse Pärnus Riia maanteel asuvasse kaminatarbeid müüvasse poodi, kus oli rakendunud tööle automaatne tulekahjusignalisatsioon. Poe teisel korrusel asuvates korterites elavad inimesed evakueerusid. Sündmuskohale jõudes nägid päästjad leeki, mis kustutati kell 23.34. Hetkel teadmata põhjusel süttinud tulekahju levis neljale ruutmeetrile. Päästjad kontrollisid ohutuse tagamiseks üle ka korterid ning ventileerisid hoone. Sündmus lõpetati kell 23.59.

Raplamaa

8. detsembril kell 10.27 teatati päästjatele, et Kohila vallas Aespa alevikus põleb ehitusjärgus maja sein. Tulekahju sai alguse külmunud torude soojendamisest ning levis mööda konstruktsioone edasi katusele ja välisfassaadi vahele. Päästjad kustutasid tulekahju kell 11.39.

9. detsembril kell 01.20 vajati päästjaid kustutama tulekahjut Kehtna vallas Saksa külas. Põlema oli süttinud 7x15 meetri suurune kõrvalhoone, kus olid mootorratas ja keevitusvahendid. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga, katus oli juba põlenud ning plahvatas ka gaasiballoon. Hoone hävis tules täielikult ning tulekahjustusi sai ka hoone otsas asuv puukuur. Esialgsel hinnangul elektrilühisest alguse saanud tulekahju kustutati kell 4.33.