Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. detsembril kell 12.27 teatati häirekeskusele, et Õismäel kõnnib laps mööda õhukest jääd ning ei allu vanema korraldustele. Õnneks oli laps päästjate saabudes jäält siiski ära tulnud.

9. detsembril kell 18.32 said päästjad teate, et taaskord on Õismäel laps õhukesel tiigijääl. Laps tuli päästjate saabudes tiigilt ise ära ning talle tehti selgitustööd ja anti üle politseile, kes toimetas ta vanaema juurde. Vanaema lubas lapsega rääkida, et selline tegevus on ohtlik.

9. detsembril kell 13.16 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Betooni tänaval põleb metallitöötluse ettevõtte territooriumil metalliveski. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 14.12 ning keegi selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

9. detsembril kell 14.27 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Puhangu tänaval on ühes kortermaja trepikojas tugev gaasilõhn. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes korteris üksinda elav vanem inimene oli lahti keeranud gaasipliidi kraani, kuid ei olnud seda süüdanud ning seetõttu lekkis gaas korterisse. Gaas keerati kinni, korter tuulutati ning korteriperenaine anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Harjumaa

9. detsembril kell 12.53 sai häirekeskus teate, et Saue vallas on kahekordses puust elumajas korstnast väljas paks hall suits. Päästjad leidsid saabudes eest väsinud ning pigitunud korstna. Tulekoldest eemaldati tukid ning suleti luugid. Omanikel paluti kiiremas korras kohale kutsuda korstnapühkija ning keelati seni ahju kütta.

9. detsembril kell 13.16 said päästjad väljakutse Viimsi valda, kus rannast ca 20 m kaugusel oli koer läbi õhukese jää vajunud. Kohale kiirustanud päästjad jõudsid koerani u kella 13.41 paiku, kuid kahjuks ei pidanud koerakese jõud külmas vees elu eest võitlemisele vastu ning ta suri.

9. detsembril kell 15.12 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Suuresta külas on metsamatka ajal läbi rabajärve õhukese jää vajunud kaks meest ning kaks last. Lähedal jalutanud inimesed tõttasid neile appi ning päästjate saabudes olid kõik vette kukkunud veest välja aidatud, kuid täiesti külmunud. Päästjad andsid kannatanud üle kiirabile, kes toimetas nad haiglasse.

9. detsembril kell 23.06 said päästjad teate tulekahjust Jõelähtme vallas Kallavere külas. Tuld oli võtnud väike puidust suvilamaja. Tulekahju likvideeriti, kuid maja muutus põlengu tagajärjel elamiskõlbmatuks. Kaks majas elanud isikut, kes viga ei saanud, anti üle politseile. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

Eile päeval said Tartu päästjad kaks väljakutset, kus teatati Anne tänava ääres asuva tiigi õhukesele jääle läinud lastest ja ühel korral Supilinna tiigi jääl ennast tõukerattaga ohtu seadnud inimesest. Õnneks seekord keegi läbi jää ei vajunud. Päästjad hoiatavad, et inimest kandva jää tekkeks peaks väljas valitsema järjepidevalt vähemalt nädala jagu käredamat pakast. Turvalisemaks loetakse 10 sentimeetri paksust jääd. Vanemad peavad lastele selgitama jääga seotud ohte ja keelama neid jääle minemast.

Jõgevamaa

9. detsembril kell 12.02 teatati, et Põltsamaal Tuleviku tänava piirkonnas Meeritsa veehoidlas on jääs surnud rebane. Kardeti, et see pakub huvi lastele, kes õhukesel jääl ennast ohtu võivad panna. Päästjad tõid rebase 15 meetri kauguselt kaldast ära ja andsid üle kohaliku jahiseltsi esindajale. Ilmselt oli rebane üle jää veehoidlat ületades sellest läbi vajunud ja kinni külmunud.

Valgamaa

9. detsembril kella 13.35 ajal avastasid nööripäästeõppusele suundunud Tõrva päästjad Hummuli alevikus Veski tänava piirkonnas vanast tuletõrje veevõtukoha kaevust sinna kukkunud kolm mullikat. Ligi viie meetri sügavusele kukkunud loomad olid imekombel terveks jäänud. Õppusest reaalseks päästesündmuseks kujunenud ligi pooleteise tunnise operatsiooni käigus tõsteti mullikad august välja. Suur abi oli lähedal asuva farmi teleskooplaadurist, mille hargi külge tõsteplokid kinnitati. Õnnelikul kombel leitud ja päästetud mullikad osutusid samuti farmi omadeks. Enne tõstmist rahustasid professionaalselt tegutsenud ja igakülgselt päästjaid aidanud farmitöötajad loomad uimastussüstiga.

Võrumaa

9. detsembril kella 15.49 ajal põles Võrus Olevi tänaval plastikust jäätmekonteiner, mille päästjad kustutasid. Konteiner oli ilmselt süttinud sinna visatud säraküünlast.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. detsembril kell 15.16 said päästjad väljakutse Kiviõli linna, kus Kalevi tänaval mahajäetud maja kolmandal korrusel põles diivan ja praht. Tulekahju kustutati kell 15.40. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

9. detsembril kell 8.20 vajati päästjaid appi liiklusõnnetusele, mis toimus Pärnu linnas Niidupargis. Sõiduauto oli sõitnud ette veoautole ning kokkupõrke tulemusel ei saanud väikeauto juht masinast välja. Päästjad aitasid inimese autost välja ning likvideerisid süttimisohu. Kannatanu anti üle kiirabile ning edasi tegeles sündmusega politsei.

9. detsembril kell 11.19 reageerisid päästjad liiklusõnnetusele Tori vallas Niidu külas. Sõiduki ja traktori kokkupõrke tulemusel paiskus traktor kraavi kummuli. Inimesed kannatada ei saanud. Päästjad tõmbasid traktori kraavist välja ning eemaldasid sõiduauto teelt.

10. detsembril kell 00.35 said päästjad väljakutse Lääneranna valda Jänistvere külla. Põlema oli süttinud kahekorruseline kõrvalhoone. Arvatavasti kütmisest süttis hoone teine korrus, inimesed vigastada ei saanud. Päästjate saabudes, olid leegid katusest väljas. Tulekahju kustutati kell 03.57.

Raplamaa

9. detsembril kell 15.46 teatati häirekeskusele, et Hagudi alevikus Purila teel on põlema süttinud auto. Laadijast alguse saanud põlengu kustutasid päästjad kell 15.46.