Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. detsembril kell 12.48 sai häirekeskus teate põlengust Nõmme linnaosas Valdeku tänaval, kus eramaja keldris oli esialgsetel andmetel lühisest põlema süttinud laelamp. Päästjad kontrollisid üle kogu elamise ning ventileerisid ruumid. Täpsem tekkepõhjus on selgitamisel.

11. detsembril kell 07.24 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas põleb lahtise leegiga sõiduauto. Tulekahju likvideeriti kell 07.44 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Süttimise tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

10.detsembril kell 18.45 said päästjad väljakutse Paldiskisse, kus viiekordse maja teise korruse korteris leidis aset toidukõrbemine ajal, mil elanikku kodus ei olnud. Päästjad sisenesid korterisse ning likvideerisid ohtliku olukorra ja tuulutasid ruumid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. detsembril kell 11.41 teatati, et Elvas Kesk tänaval põleb maja ukseesine. Päästjad selgitasid, et trepil oli kastis jahtumata tuhk ja kuumusest oli kahjustunud maja seinalaudis.

Jõgevamaa

10. detsembril päeval märkasid suitsusukeldusharjutuselt naasvad Põltsamaa päästjad Kamari järvel kirvega jäässe auke lõhkuvat kalameest. Jääpaksus oli kõigest kuus sentimeetrit. Kalamees oli 100 meetri kaugusel kaldast ja lisaks jõesuudme koha peal, kus paksem jää tekib kõige hiljem. Päästjad andsid korralduse kohe jäält mööda sama rada ära tulla, kust mees oli sinna läinud. Sama rada pidi lahkumine on turvalisem, kuna sinna minnes seal jää kandis. Imekombel pääses kalamees ilma jääst läbi vajumata kaldale.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. detsembril kell 1.51 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Kauba tänavale, kus põles laos üks ruum. Ruum hävines täielikult. Päästjad kustutasid põlengu kell 3.17. Tulekahju arvatav tekkepõhjus on elektririke.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

10. detsembril kell 14.55 said päästjad teate tulekahjust Märjamaa vallas Valgu-Vanamõisa külas. Põlema oli süttinud kahekordse palkmaja üks tuba. Tulekolle asus toas asuvas voodis, seinas oli laadijaga kõlar. Tuli levis ka räästa alla. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 16.20.