Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-14. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. detsembril kell 06.41 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus kortermaja trepikoda oli suitsu täis. Päästjad sisenesid korterisse, kust tuli suitsu ning tõid sealt välja joobetunnustega meesterahva, kes anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Suits, mis oli enda alla matnud terve korteri, sai tõenäoliselt alguse pliidile unustatud toidust. Ohtlik olukord likvideeriti ning korter tuulutati.

Harjumaa

13. detsembril kell 18.09 sai häirekeskus teate, et Maardus põleb mahajäetud suvila juures vana sõiduauto. Päästjad likvideerisid tulekahju, mis oli sõidukist levinud ka suvila seinale, kell 18.48. Keegi kannatada ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

13. detsembril kell 21.02 teatati, et Saue vallas Ürjaste külas põleb mahajäetud lauda pööning. Tulekahju likvideeriti kella 22.04 paiku ning keegi selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Reedel ja nädalavahetusel sõitsid Lõuna-Eesti päästjad veekogude äärde veeõnnetusi ennetama 326 korda. Ohtlikult jäält kutsuti ära 80 inimest, kelle seas enamuses lapsed ja mõni kalamees. Neile selgitati jääga seotud ohte.

Jõgevamaa

12. detsembril kella 15.55 ajal käisid päästjad Jõgeva vallas Ootkatku külas kustutamas põlevat kõrvalhoonet. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel, kuid hoonele lähedal põletati lõket.

Valgamaa

12. detsembril kell 3.52 teatati, et Tõrva vallas Leebiku külas on kahekorruselises kortermajas suitsulõhn. Päästjad leidsid ühe korteri magamistoast kuumusest mustaks tõmbunud seinaplaadi. Tuleoht kõrvaldati. Algjärgus põlengu tekkepõhjus jäi esialgu selgusetuks.

Ida päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel reageerisid päästjad Ida-Virumaal kuuele väljakutsele (kõik Narvas), mis olid seotud laste viibimisega siseveekogu jääl.

Lääne päästekeskus

Nädalavahetusel oli kuus päästjate väljakutset seotud ohtlikult õhukesele jääle läinud lastega. Lapsed kustuti jäält ära ja neile selgitati õhukese jääga seotud ohte.

Pärnumaa

11. detsembril kella 16.59 ajal põlesid Sindi linnas Raudtee tänaval mahajäetud hoones ruumid. Päästjad kustutasid tulekahju ligi tunniga. Hoone omaniku teavitamiseks võeti ühendust Tori omavalitsusega. Omaniku kohustus on tühjalt seisvasse hoonesse sissepääsud sulgeda.

12. detsembril kell 2.07 teatati, et Pärnus lille tänaval on süttinud leegiga põlema tänavavalgustuslamp ja selle kupli tükid kukkunud alla parkiva auto kapotile ja maha. Päästjad kustutasid lambi jäänused ämbritäie veega. Olukorra fikseeris politsei.

Läänemaa

13. detsembril kella 11.31 ajal käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Sutlepa külas eemaldamas ladvaga elektriliinile kukkunud murdunud puud.

Saaremaa

11. detsembril kell 13.21 teatati, et Kuressaares Rae Konsumis tuleb lõi külmletist leeke ja suitsu välja. Päästjate saabumise ajaks olid kaitsmed elektri välja lülitanud ja põleng sumbunud. Poe töötajate ülesandeks jäi elektrikud kutsuda.