Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. detsember

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad viiel väljakutsel, mis olid taas kord seotud õhukesel jääl olnud inimeste ära kutsumisega. Alates tänasest on jääle minek keelatud kõikidel Eesti siseveekogudel.

Tallinn

14. detsembril kell 12.15 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinnas põleb Sepa tänaval kahekordne mahajäetud maja. Kella 13.22 olid päästjad leegid maha saanud ning alustasid järelkustutuse ning tuulutamisega. Lõplikult likvideeriti tulekahju kell 14.25. Inimesed ega lähedal asunud hooned põlengus kannatada ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

14. detsembril kell 18.53 said päästjad väljakutse Saue valda, kus Jõgisoo külas oli mitteoskuslikult ahju kütnud joobetunnustega meesterahvas. Ahju ust pidevalt avades lekkis tuppa palju suitsu ning vingu. Päästjad tuulutasid toad. 

14. detsembril kell 19.14 käisid päästjad kustutamas põlevat sõiduautot Saue vallas Hüüru külas. Põleng likvideeriti kell 20.09 ning keegi selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. detsembril kell 20.52 said päästjad väljakutse Narva linna Kreenholmi tänavale, kus kortermaja korteris läks põlema juhtmestik. Päästjate saabumiseks oli korteriomanik põlengu kustutanud. Korteris oli tühja patareiga suitsuandur. Päästeamet tuletab meelde, et elu päästab ainult töökorras suitsuandur!

15. detsembril kell 5.20 teatati, et Sillamäe terminali parklas põleb lahtise leegiga veoki kabiin. Selgus, et põleng sai alguse gaasipõleti kasutamisest toidu valmistamisel. Auto kustutamisel sai kannatada veoautojuht, kes viidi haiglasse.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

14. detsembril kella 20.15 ajal süttis Järvakandi alevis Rahu tänaval asuva kortermaja korteris pliidi suitsutoru kuumusest puitsein. Päästjad avasid kustutustöödeks seinakonstruktsioone. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul oli kütteseadme ehitamisel eksitud tuleohutusnõuete vastu ja suitsutoru oli paigaldatud seinale liiga lähedale.