Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. detsembril kell 13.17 sai häirekeskus teate murelikult inimeselt Lasnamäel Pae tänaval, kellel oli hiljuti välja vahetatud gaasipliit ning kes nüüd tundis korteris gaasilõhna. Päästjad tuvastasid, et gaasileke eluruumidesse sai alguse voolikust, mis lasi läbi. Gaasikraan suleti ning omanikul paluti ühendust võtta spetsialistidega paigaldusfirmast.

15. detsembril kell 22.30 käisid päästjad sulgemas gaasikraani Kesklinna linnaosas Liivaia tänava kortermajas, kus toas oli tunda gaasilõhna. Elanikke instrueeriti, et enne gaasiavarii tehnikute kohale kutsumist ei tohi kraani avada.

15. detsembril kell 23.55 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Teaduspargi tänaval põleb lahtise leegiga autoremonditöökoda. Päästjad moodustasid kohale jõudes mitu töölõiku, et tuli kiiresti kontrolli alla saada ning see likvideeriti kell 01.53. Inimesed kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

15. detsembril kella 12.01 ajal andis automaatne tulekahju alarm märku põlengust Otepää vallas Pühajärve külas asuvas puhkekeskuses. Päästjate kohale saabudes selgus, et suitsenud oli harukarp ja elektrik juba tegeles rikke kõrvaldamisega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. detsembril kell 12.03 teatati, et Kohtla-Järve linnas Tehnika tänaval on spordihalli tiigile läinud ema kahe lapsega. Päästjad tegid selgitustööd, inimesed lahkusid.

Kell 19.17 teatati, et Kohtla-Järve Rahvapargi tiigi peal uisutavad kolm last. Päästjad tulid kohale ning vestlesid lastega jää peale mineku ohust.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. detsembril kell 13.54 kiirustasid päästjad Lindi külla, kustutama põlengut mahajäetud külmhoones. Päästjate saabudes põles II korruse ühe toa põrand umbes 4x6 meetri suurusel alal. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.39.

Raplamaa

15. detsembril kell 17.39 paiku teatati päästjatele, et Kohila alevis Posti tänaval põleb korteri põrand. Kuum tuhk oli pandud paberkotti, mis süütas koti ning ka põranda. Päästjad likvideerisid põlengu.

16. detsembril kell 7.50 teavitati päästjaid tulekahjust Kohila vallas Vilivere külas. Elumajas oli põlema süttinud elektrikapp ning tuli levis mööda seinakonstruktsioone teisele korrusele. Päästjad likvideerisid põlengu kell 8.03. Inimesed said iseseisvalt hoonest välja ning keegi kannatada ei saanud.

Saaremaa

15. detsembril kell 9.38 käisid päästjad kustutamas Kuressaares Kalevi tänaval asuvas vanas valvuriputkas tekkinud väikest tulekahju. Valvuriputkasse oli paigaldatud vana ja tuleohtlik saunakeris, milles põletati prahti ning mille tõttu oli tekkinud väike tulekahju. Päästjad kustutasid tule ämbritäie veega.