Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. detsembril kell 16.09 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Valgevase tänaval asuva kolmekordse elumaja üks trepikoda on suitsu täis. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kust tuli suitsu ning likvideerisid seal kraanikausi all olnud põlengu. Elanik ise kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

16. detsembril kell 20.21 said päästjad teate, et Lasnamäe linnaosas Läänemere teel asuva viiekordse elumaja ühes trepikojas on tunda toidukõrbemise lõhna. Selgus, et ühe korteri elanik oli magama läinud ning toidu pliidile unustanud. Ohtlik olukord likvideeriti. Suitsuandur oli korteris küll olemas, kuid see polnud mitte laes, vaid pandud ära kappi. Päästjad palusid anduri kohe lakke tagasi paigaldada.

16. detsembril kell 20.32 said päästjad väljakutse Mustamäele, kus Vilde teel asuva viiekordse elumaja ühe korteri aknast tuli suitsu. Kohapeal selgus, et ühes korteris kõrbes toit. Väljakutse põhjus likvideeriti kell 20.46. Korterielanik toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

Lõuna päästekeskus

Eile käisid päästjad üle terve Lõuna-Eesti kontrollimas jääle mineku keelust kinni pidamist. Kahjuks oli ka väljakutseid, millega teatati jääle tikkunud lastest. Lastega vesteldi ohtudest, kes oma veast aru said ja nii õnnestus õnnetused ennetada. Tartus Anne kanali jääl kohtasid patrullid korduvalt jääle mineku keelust mitte teadjaid, kes jäält ära kutsuti.

Tartumaa

16. detsembril kella 10.37 ajal süttis Luunja vallas Lohkva külas garaažis laste elektriline liikur. Päästjad kustutasid tulekahju. Ruumid ja seal olnud kaks sõiduautot said kuuma- ja suitsukahjustusi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. detsembril kell 13.57 anti päästjatele teada, et Narva linnas Pahu tänaval on tiigil 8 last. Samal päeval kell 15.06 teatati, et Narva linnas Oru tänaval on tiigijääl 4 last. Päästjad tegid mõlemal puhul selgitustööd.

Lääne-Virumaa

16. detsembril kell 13.52 teatati, et Kadrina vallas Viitna külas on jääl 5 kalameest. Päästjad tulid kohale ja andsid korraldusejäält lahkuda.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

17. detsembri öösel kell 00.22 teatas pealtnägija häirekeskusele tulekahjust Kuivastu külas. Kahekordse talumaja otsasein oli leekides ning põlema oli süttinud ka kõrvalhoone. Päästjate sõnul oli tuli alguse saanud ühest maja otsast, mille põlemiskuumus süütas omakorda kuur-kõrvalhoone. Päästjad likvideerisid põlengu kell 02.24. Kõrvalhoone hävis tules täielikult. Suurema hoone eluruumide poolne ots sai tugevalt tule- ja veekahjustusi. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.