Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-21. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. detsembril kell 14.30 said päästjad teate, et Tallinnas Pae tänaval asuvas lasteaias on basseiniruumis tunda kärsahaisu. Lasteaiapersonal oli päästjate saabudes teostanud laste evakuatsiooni ning päästjad tuvastasid saabudes, et basseini tehnoruumis oli ühe seadme tehnilise rikke tõttu tekkinud suits käivitanud anduri. Läbi kärsanud detailiga seadmest lülitati vool välja ning seejärel veenduti, et edasine oht puudub. Inimesed lubati hoonesse tagasi ning keegi kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

18. detsembril kell 18.08 teatati häirekeskusele suure leegiga põlevast veoautost Viljandi maanteel asuva suurettevõtte territooriumil. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 18.47 paiku ning õnneks ei saanud selles kannatada ei inimesed ega hooned. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

18. detsembril kell 23.09 said päästjad väljakutse Õle tänavale, kus kahekordse elumaja ühes trepikojas oli tunda suitsuhaisu. Päästjate saabudes oli teise korruse trepikoda ning üks seal asunud korter paksult suitsu täis. Tuvastati, et korterielanik oli ahju kütnud ning ise magama läinud, misjärel ahju ümber vedelenud praht tuld võttis ning käivitunud andur äratas naabri kõrval asuvast korterist. Korteriomanik suutis ärgates põlengu iseseisvalt kustutada, kuid päästjad teostasid ohutuse huvides järelkustutuse ning veendusid, et tulekoldeid rohkem ei ole. Ruumid tuulutati ning korteriomanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

19. detsembril kell 21.37 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Akadeemia teel asuva viiekordse hoone üks trepikoda on täis heledat suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes põlemise hoone teisel korrusel asuvas ruumis ning see lokaliseeriti kella 22 paiku. Seejärel kontrolliti üle ka teised ruumid. Põlengus keegi kannatada ei saanud ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

19. detsembril kell 18.50 said päästjad teate, et Jõelähtme vallas Ülgase külas põleb ühekordne puidust saunamaja. Päästjate saabudes põles majake lahtise leegiga. Tulekahju likvideeriti kella 20 paiku ning keegi selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks said päästjad nädalavahetusel kaks väljakutset, mis olid seotud tahmapõlemisega korstnates. Elanikel keelati enne korstnate puhastamist küttekoldeid kasutada.


Lõuna päästekeskus

Tartumaa

18. detsembril kell 13.35 teatati, et Tartu vallas Vesneri külas Aovere-Luunja teel on haagisega veok risti üle tee ja purunenud on selle kütusepaak. Päästjad katsid kütusereostuse liivaga ja vabastasid tee liikluseks. Reostuse jääkide koristamine jäi maanteeameti teehoolduse koostööpartnerite ülesandeks.

19. detsembril kella 8.31 ajal põles Tartus Sepa tänaval parkiva veoauto Scania tagaosa, mille päästjad kustutasid. Juhtunust teavitati sõiduki omanikku.

19. detsembril teatati, et Tartus Raadi järvel on hoolimata jääle mineku keelust viis kalameest. Jää oli kaetud veekihiga, mis lisas koormust ja pani kalamehed veelgi ohtlikkumasse olukorda. Päästjad andsid korralduse jäält lahkuda, mille ennast hoolimatult ohtu pannud mehed ka täitsid.

19. detsembril kella 11.48 ajal põlesid Elva vallas Külaaseme külas 20 kuhja lükatud heinarulli, mida päästjad kustutasid neli tundi. Järgmisel päeval käidi samas kohas järelkustutustöödel.

Kell 12.26 teatati, et Kallaste sadamas on uppunud laev ja tekkinud õlireostus. Päästjad selgitasid välja, et laev oli vettelaskmiskohast juba välja tõstetud ning reostuse piiras laevameeskond ujuvpoomidega, nende ülesandeks jäi reostus ka kokku koguda. Juhtunust teavitati keskkonnainspektsiooni.

Kell 18.42 teatas Elvas Vaikne tänaval elav vanamemm, et tema andur piiksub. Päästjad selgitasid, et tööle oli hakanud eelmisel päeval paigaldatud vingugaasiandur. Hiljuti oli memm pliiti kütnud ja ilmselt liiga vara suletud siibri tõttu oli ruumidesse imbunud mürgine vingugaas. Ruumid tuulutati. Vinguandur päästis memme mürgistusest.

Põlvamaa

18. detsembril kell 14.12 teatati, et Kanepi-Leevaku maanteel on juhtunud palgiveoautoga liiklusõnnetus ning palgid on teel. Päästjad aitasid katuseluugi kaudu välja autosse kinni jäänud juhi, kõrvaldasid kütuselekke ja tagasid tuleohutuse. Viga saanud juhi viis kiirabi haiglasse.

Viljandimaa

20. detsembril kella 23.37 ajal põles Viljandi vallas Vardja külas plastmassist prügikonteiner, mille jäänused päästjad kustutasid. Ära hoiti tule levik poole meetri kaugusel asuvatele välikäimlatele.

Võrumaa

18. detsembril kell 22.02 teatati, et Antsla vallas Ähijärve külas põleb lausleegis suitsusaun. Päästjate saabudes oli katus juba hävinud. Põleng kustutati ligi tunniga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. detsembril said päästjad väljakutse Narva linna karjääri kaldale, kus jää peal oli 2 kalameest. Päästjad vestlesid kalameestega, tuletades meelde, et jääleminek on keelatud.

Ida-Eestipommigrupp

20. detsembril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere külast leitud 141 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

20. detsembril kell 19.52 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Jalukse külla. Tehnilise rikke tõttu oli põlema süttinud sõiduauto, inimesed kannatada ei saanud. Päästjad kustutasid põleva auto ning puhastasid tee põlengu tagajärgedest kell 20.22.

Raplamaa

18. detsembril kell 13.25 teatati päästjatele tulekahjust Märjamaa vallas Põlli külas. Põlema oli süttinud kuur mõõtmetega 5 x 7 meetrit. Arvatavalt gaasipõletist alguse saanud tulekaju likvideeriti kell 14.47.

Saaremaa

18. detsembril kell 14.11 paiku teatas möödasõitja, et Kuressaares Kalevi tänaval asuvast väikesest soojakust tuleb musta suitsu. Päästjad tuvastasid soojakus ohtliku isetehtud kütteseadme ning joobes isikud. Tuli kustutati kütteseadme alt ohutuse tagamiseks ära.

20. detsembril kell 15.37 said päästjad teate tulekahjust Valjala alevikus Pihlaka külas. Korstnas olnud tahm süttis kütmisel põlema. Päästjad tegelesid korstnajala šlakist ja tahmast tühjendamisega, mille tulemusel küttekehad jahtuma hakkasid. Päästjad kontrollisid olukorra termokaameratega üle, tegevused lõpetati kell 20.25.

20. detsembril kell 16.15 teatati päästjatele, et Vaivere külas põleb vana taluhoone lahtise leegiga. Kedagi hoones sees ei elanud ning elekter oli päästjate saabudes kilbist väljas. Hoone hävis tulekahjus täielikult. Tulekahju tekkepõhjus on hetkel teadmata.