Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

Täpsustatud: 28. detsembril kell 8.08 said päästjad väljakutse Tallinnas Juhtme tänavale, kus põles kahekordse eramaja tagumine külg ja varikatus, samuti kaks ust ja uste tagused toad. Tule levik oli tugeva tuule tõttu väga intensiivne – tuul oli põleva koha poolt otse maja poole. Tulekahju lokaliseeriti kell 10.09. Tules hukkus eakas naisterahvas. Tulekahju tekkepõhjus ei ole hetkel teada.

28. detsembril kell 12.29 helistati häirekeskusesse, et Tallinnas Uuel tänaval asuvas korteris on tulekahju. Päästjate kohalejõudes selgus, et pliidil kõrbes toit. Elanik oli jätnud toidu pliidile ja läinud ise vannituppa. Sealt naastes nägi, et korter on suitsu täis, ehmatas, jooksis vannituppa ning helistas häirekeskusesse. Tegelikku ohtu õnneks sel korral ei olnud ja piisas sellest, et päästjad korteri tuulutasid.

28. detsembril kell 13.47 kutsuti päästjad Lasnamäel Virbi tänaval asuvasse Maxima toidupoodi, kus läksid põlema juhtmed. Inimesed saadeti poest välja. Päästjad selgitasid välja, et laoruumis põles väikese elektrikapi lüliti. Kohale kutsuti elektrikud, kes olukorraga edasi tegelesid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. detsembril kella 11.36 ajal andis suitsuandur märku tuleõnnetusest Tartus Anne tänaval. Päästjad selgitasid, et kortermaja korteris oli uinunud elanik unustanud lauale põlema küünla, millest süttis selle läheduses kuusepärg. Tänu suitsuandurile saadi põlengule jaole ja tuleoht oli juba kõrvaldatud.

Kella 15.37 ajal teatati Elva vallas Kõdukülas teelt välja sõitnud autost. Päästjate saabumise ajaks olid möödasõitjad kannatanud küljel olevast autost välja aidanud. Rõngu vabatahtlikud päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja lükkasid auto ratastele. Auto väljatõmbamine jäi omaniku ülesandeks.

Valgamaa

28. detsembril kella 17.13 ajal teatati suitsusauna põlengust Otepää vallas Restu külas. Päästjate saabudes põles saun lausleegis ja katus oli sisse varisenud. Tulekahju kustutati paarikümne minutiga. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada ülekütmine.

Võrumaa

28. detsembril kella 15.24 ajal olid vaatamata jääle mineku keelule Võrus Tamulale läinud lapsed. Päästjad kutsusid 50 meetri kauguselt lapsed tagasi kaldale ja selgitasid heitlike ilmaoludega seotud jääohtusid.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

29. detsembril said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Veski farmi, kus katlamajas põles graanulitigu. Päästjad võtsid süsteemi lahti ning tuulutasid ruume. Keegi kannatada ei saanud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

28. detsembril kell 11.57 teatati, et Häädemeeste vallas Penu külas juhtus veoauto ja sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad aitasid sõiduauto rooli tagant välja juhi, kes anti üle kiirabile. Hüdrauliliste töövahendite abil võeti autost välja kõrvalistuja, kes osutus kahjuks hukkunuks. Ühtlasi tagasid päästjad tuleohutuse. Hiljem puhastati tee segamatuks liikluseks.

Saaremaa

28. detsembril kell 16.06 teatati, et Kuressaares Vallimaa tänaval on kortermaja katusel tuules laperdav plekk, mis võib alla kukkuda ja ohustab möödujaid. Päästjad eemaldasid pleki. Juhtunust teavitati korteriühistut, kelle ülesanne on esmajoones tagada majaümbruse ohutus.