Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. detsember

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

30. detsembril kell 19.57 teatati, et Vahi alevikus Astelpaju tänaval põleb elumaja. Päästjate saabumisel põles maja terrass, kust tuli oli levinud pööningule. Elanikud olid hoonest välja tulnud. Tulekolletele ligipääsuks ja kustutamiseks avati kuus ruutmeetrit katust ja sama palju otsaseina. Kustutustööd lõppesid kell 22.02. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse ilutulestiku laskmisest, mille tagajärjel oli rakett terrassile lennanud ja selle süüdanud.

Valgamaa

30. detsembril kella 16.07 ajal süttis Otepää vallas Kastolatsi külas sõidu ajal maastur Land Rover. Päästjate saabudes oli sõiduk leekides. Põleng kustutati, sõidutee vabastati liikluseks. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Kell 20.50 teatati, et Tõrva vallas Linna külas on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad sisenesid kangi abil suitsu täis korterisse, sest kolkimise peale ei avatud. Köögis kõrbes pliidil potis toit. Leiti ka uinunud ja suitsu sisse hinganud mees, kes korterist välja toodi ja turgutamiseks kiirabitöötajate hoole alla anti.

Viljandimaa

30. detsembril kell 11.54 teatati, et Mulgi vallas Pöögle külas Pöögle paisjärvel on inimene ennast ebakindlal jääl ohtu seadnud. Päästjad leidsid eest kalamehe, kes hoolimata jääle mineku keelust järvel jalutas. Päästjad andsid korralduse jäält lahkuda, mille peale mees teisele kaldale põgenes.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

30. detsembril kell 21.09 teatasid naabrid häirekeskusele ohtlikust küttekoldest Pärnus Haraka tänaval. Teataja sõnul on lähedalasuvale naabermajale paigaldatud torukorstnad roostes ja auklikud ning diiselkatla kütmisel pillub sealt sädemeid. Päästjad tulekahju ei tuvastanud, kuid kontrollisid hoone üle ning keelasid ohutuse tagamiseks katla edasise kütmise.

Raplamaa

30. detsembril kell 12.26 teavitas naaber häirekeskust, et Kohila alevis on Posti tänava kortermaja ühes korteris läinud häiresse suitsuandur. Päästjad vaatasid läbi rõduakna korterisse ning tuvastasid pliidile kõrbema jäänud toidu. Korteriomanikuga õnnestus kiirelt kontakti saada ning kõrbev toit eemaldati pliidilt. Suitsuanduri olemasolu aitas seekord kiiresti õnnetusele jaole saada ning ära hoida suuremate tagajärgedega tulekahju.

31. detsembril kell 7.04 teatati häirekeskusele majapõlengust Kohila vallas Angerja külas. Päästjate saabudes oli vana talumaja lausleekides. Majaomanik oli hoonest välja pääsenud, kuid saanud kergemaid põletushaavu. Hetkel kustutustööd kestavad ning tulekahju tekkepõhjust veel teada ei ole.