Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. detsember kuni 4. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

31. detsembril kell 09.54 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval põleb viiekordse elumaja esimesel korrusel korter. Päästjate saabudes põles korter lahtise leegiga, kuid õnneks olid kaks eakat elanikku sealt tänu töökorras suitsuandurile ise õigeaegselt välja saanud. Päästjad kustutasid põlengu kell 11.38. Kuna suits oli levinud üle terve trepikoja, siis anti kiirabile üle naaberkorterite elanikud, kellest 3 last ja 5 täiskasvanut toimetati haiglasse tervisekontrolli. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

31. detsembril kell 23.05 teatati häirekeskusele, et Järveotsa teel asuva kortermaja kaheksanda korruse korterist levib palju suitsu. Päästjad tuvastasid, et põleng oli alguse saanud elutoa kohvilauale järelevalveta jäetud küünlast, mis süütas laua, laual olnud esemed ja laua kõrval olnud tooli. Perepojad olid suure ehmatusega hakanud esialgu põlevaid asju kööki kraanikausi lähedale loopima, et need seal hiljem kustutada. Põlevate asjade loopimise etõttu sai üks neist kätele väikeseid põletushaavu. Lisaks sai seetõttu kannatada ka köök. Ohtlik olukord likvideeriti kell 23.39.

31. detsembril kell 23.49 sai häirekeskus teate prügimaja põlengust Lasnamäel Pae tänaval. Päästjate saabudes oli prügimaja leekides ning tulekahjustusi said ka selle kõrval parkinud kaks sõiduautot. Tulekahju likvideeriti kell 00.13 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

31. detsembril kell 23.57 teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval põleb parkivate sõiduautode vahetus läheduses prügikonteiner. Põleng likvideeriti ning esialgsetel andmetel sai see alguse konteinerisse visatud ilutulestikupaketist.

1. jaanuaril kell 00.16 said päästjad väljakutse Kolde puiesteele, kus põles 14-kordse elumaja teise korruse korteri rõdu, kuhu oli sisse lennanud ilutulestikurakett, mis süütas rõdul olnud kapid. Toas viibinud vanem proua oli päästjate saabudes ise välja saanud ning kiirabi hinnangul ta viga ei saanud. Põleng likvideeriti kell 00.37.

1. jaanuaril kell 04.49 käisid päästjad kustutamas Lasnamäel Pae tänaval põlevat prügimaja, tulekahjus sai kannatada prügimaja kõrvale pargitud sõiduauto. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel selge.

2. jaanuaril kell 10.17 sai häirekeskus teate, et Nõmmel Lootuse puisteel on kahekordse puidust eramaja teise korruse trepikojas ohtralt suitsu. Päästjad sisenesid koheselt korterisse. Korteriomanik oli tulekahju ajal majast väljas. Põleng likvideeriti kell 11.23 ning esialgsetel andmetel sai see alguse hooletust kütmisest. Kogu korter sai suitsu- ning tahmakahjustusi. Korteris oli kaks suitsuandurit ning tööle rakendus neist üks - kapi peal olnud andur. Laes olnud andur tööle ei hakanud ning korteriomanikel paluti see välja vahetada.

2. jaanuaril kell 17.48 said päästjad teate, et Mustamäe teel on kortermaja üheksanda korruse korteris vannituba suitsu täis. Päästjad selgitasid, et suits pärines alumise korruse korterist, kus kõrbes toit ajal. Kõrbeva toiduga korteri elanikud magasid. Nad äratati ning anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Harjumaa

31. detsembril kell 13.10 said päästjad väljakutse Saue valda, kus Kernu Rahvamaja katlaruumist tõusis teataja sõnul palju musta suitsu. Päästjad selgitasid, et tuld olid võtnud katla ette maha kukkunud pelletitükid. Oht likvideeriti ning ruumid tuulutati. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

1. jaanuaril kell 12.17 teatati, et Saku vallas Rahula külas põleb kahekordne elumaja. Päästjad tuvastasid, et tuld oli võtnud maja keldrikorrusel asuv abiruum. Tulekahju likvideeriti kell 12.52 ning kiirabile anti üle kaks vingugaasi sisse hinganud majaelanikku, neist üks toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

31. detsembril kella 15.16 ajal põlesid Kamari alevikus Tööstuse tänaval mahajäetud vanas kanalahoones põhupallid, mille päästjad kustutasid.

Põlvamaa

1. jaanuaril kella 16.25 ajal kõrbes Põlvas Uuel tänaval kortermaja esimese korruse korteris toit. Tulekahjust teatasid naabrid, kelle korteritesse suits ventilatsiooni kaudu levis. Päästjad sisenesid suitsu täis korterisse akna kaudu ja kõrvaldasid tuleohu. Ruumid tuulutati, inimese viga ei saanud. Päästjad hoiatavad, et toiduvalmistamise ajaks ei tohi kodust lahkuda või magama heita, sellest võib alguse saada raskete tagajärgedega tulekahju.

Kella 16.56 ajal süttis Kanepi alevikus lasteaia territooriumil leegiga põlema tänavavalgustus. Päästjate saabumise ajaks oli kuppel alla kukkunud. Ümbritsevale tuleohtu ei olnud ja lambi rikke kõrvaldamise organiseerimine jäi lasteaia esindaja ülesandeks.

2. jaanuaril kella 16.37 ajal põles Räpina vallas Võukülas mahajäetud lagunenud kuur, mille päästjad poole tunniga kustutasid.

Tartumaa

2. jaanuaril kella 18.20 ajal süttis Elva vallas Verevi külas vana elektrijuhtmestiku rikkest sauna sein. Omanikud piirasid ruutmeetrisele alale levinud põlengu voolikuga. Päästjad otsisid üles ja kustutasid viimasedki tulekolded.

Valgamaa

1. jaanuaril kella 00.57 ajal süütas Valgas Petseri tänaval prügikasti visatud kustumata raketipatarei prügikasti. Päästjad hoidsid ära tule leviku kõrval parkivale kaubikule ja kustutasid täisleegis põlema süttinud prügikasti jäänused.

Kella 2.50 ajal põles Valgas Jaanikese külas mahajäetud maja pööning. Päästjate saabudes ulatusid leegid hoonest välja ja osa katusest hakkas sisse kukkuma. Tulekahju kustutati kella viieks.

Viljandimaa

3. jaanuaril kella 21.49 ajal põles Suure-Jaanis Pärnu tänaval elumaja korstnajalas tahm ja pigi. Päästjad eemaldasid põlengu summutamiseks korstnajalast tahma ja osa pigist. Õnneks tuli maja külge ei levinud. 

Võrumaa

2. jaanuaril kella 11.36 ajal süttis Setomaa vallas Verhulitsa külas purunenud elektriliinist maapind. Elektrikud lülitasid liinist voolu välja, mille järel päästjad kustutasid elektriposti aluse hõõguva maapinna.

Kella 18.04 ajal andis suitsuandur märku toidukõrbemisest Värska alevikus Allika tänaval. Toiduvalmistamisel uinunud mees ärkas selle peale üles, väljus majast ja kutsus päästjad, kes tuleohu kõrvaldasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. jaanuaril kell 18.40 sai häirekeskus teate, et Narva linnas Jõesuu tänaval põleb teiste eluhoonete vahetus läheduses kahekordne puumaja. Kohale rutanud päästemeeskond lokaliseeris põlengu kell 19.14 ning põletushaavu saanud majaelanik anti üle kiirabile. Millest põleng alguse sai, ei ole hetkel veel teada.

1. jaanuaril kell 23.10 teatati häirekeskusele, et Jõhvi linnas Rahu tänaval asuva elumaja ühes korteris andis häiret gaasiboiler. Päästjad selgitasid, et korteris asuv boiler on väga vana ning täiesti katki. Omanikul keelati boilerit edasi kasutada ja paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda gaasiavarii brigaad.

4. jaanuaril kell 05.07 said päästjad teate, et Narva linnas Elektrijaama teel põleb elumajade ning teiste sõidukite läheduses sõiduauto lahtise leegiga. Kell 05.28 likvideerisid päästjad põlengu ning lähedal asunud hooned ega autod selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Lääne-Virumaa

1. jaanuaril kell 01.31 said päästjad väljakutse Vinni valda Mõedaka külla, kus mahajäetud ja prügi täis aiamaja põles lahtise leegiga. Tulekahju lokaliseeriti kell 02.25ning kõrval olnud elumaja selles kannatada ei saanud. Esialgsetel andmetel sai tuli alguse majja visatud kasutatud ilutulestikurakettidest.

Rasketest ilmastikuoludest tingutuna said päästjad ajavahemikus 2.01-04.01 kokku 44 väljakutset, mis olid valdavalt seotud teedele vajunud puude ning elektriliinidega.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

1. jaanuaril kella 00.38 ajal käisid päästjad Paides Otiku külas kustutamas ilutulestiku paketi jäänuseid.

Pärnumaa

31. detsembril kella 14.29 ajal süttis Põhja-Pärnumaa vallas Kose külas maja juurde pargitud sõiduauto kapoti- ja armatuurialune. Omanik kustutas põlengu pulberkustutiga enne päästjate saabumist.

Kella 22.38 ajal põlesid Pärnus Metsa tänaval ilutulestikuraketi jäänused. Päästjad kustutasid need.

1. jaanuaril kella 20.28 ajal põlesid Pärnus Rääma tänaval ära lastud raketipaketi jäänused. Päästjad kustutasid need.

2. jaanuaril kella 17.06 ajal käisid päästjad kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil Häädemeeste vallas Reiu külas, kus aitasid kinni jäänud juhil autost välja saada. Ühtlasi tagati tuleohutus.

Raplamaa

1. jaanuaril kella 00.33 ajal lendas Rapla vallas Kuimetsa külas Vahastu teel naabrite lastud ilutulestik aiamaia katusele ja süütas selle. Hoones katus hävis tules. Sõbralikud naabrid leppisid kahjude hüvitamises kokku.

Kella 1.28 ajal käisid päästjad Rapla vallas Pirgu külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjate saabumise ajaks oli kõrvalistuja välja saanud ja teda abistasid möödasõitjad. Juhi kättesaamiseks eemaldati avariilise auto esiuks ja keskpiilar. Mõlemad kannatanud toimetas kiirabi haiglasse.

Saaremaa

2. jaanuaril kella 19.04 ajal käisid päästad keskkonnainspektsiooni palvel Praakli külas kustutamas ehitus- ja mööblijäätmete lõket.