Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. jaanuar

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. jaanuaril kella 18.55 ajal põles Jõgeva vallas Visusti külas saunahoone korstnas tahm, nii et leek ulatus korstnast välja. Päästjad sulgesid õhu juurdevoolu ja valvasid põlengu sumbumiseni hoone tuleohutust. Kütteseadet lõhkuvate ja hoonet ohustavate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada ja puhastada. 

Tartumaa

4. jaanuaril kell 11.43 teatati, et Kambja vallas Soinaste külas lukustusid töötava mootoriga auto uksed ning autosse jäi üksinda turvatoolis olnud pooleteiseaastane laps. Päästjad ei pidanud autot lõhkuma, sest enne olukorra kriitiliseks muutumist saabus kohale lukuabi ning spetsialistid avasid ukse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. jaanuaril kell 17.53 teatati, et Sillamäel on õhukesele jääle läinud noorukid. Kohale saabunud päästjad aitasid ohtlikult õhukeselt jäält ära kaks isikut, kes anti üle politseile.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. jaanuaril kell 20.41 teatati, et Türi linnas Mehaanika tänaval on naabri korterist kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et 86aastane vanahärra oli toidu ahju unustanud ning see oli kõrbema läinud. Mees ise oli teises toas ega teadnud juhtunust midagi. Tuleoht kõrvaldati ja suitsu täis köök tuulutati.

Raplamaa

4. jaanuaril kella 12.21 ajal käisid päästjad Rapla vallas Pirgu külas kustutamas vanarehvide- ja olmeprügihunnikut. Jäätmete lõkkes põletamine on rangelt keelatud ja meie ühist elukeskkonda rikkuv tegevus.