Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. jaanuaril kell 12.02 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Punasel tänaval on kortermaja trepikojas tunda suitsuhaisu. Päästjad leidsid korteri, kust suits pärines ning tuvastasid, et seal kõrbes toit. Ohtlik olukord likvideeriti ning korterielanik sai päästjatelt palju häid nõuandeid, kuidas edaspidi tuleohtlikke olukordi vältida. Lisaks paigaldati korterisse varasemalt puudunud suitsuandur.

Harjumaa

6. jaanuaril kell 05.19 said päästjad teate, et Laagri alevikus Redise tänaval põleb elumaja vahetus läheduses plastikust välikäimla. Päästjad jõudsid kiiresti kohale ning kustutasid tulekahju kella 05.40 paiku. Välikäimla hävines tules täielikult. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

5. jaanuaril kella 9.39 ajal suitses Tartus Munga tänaval asuva koolihoone vihmaveerenni soojenduskaabel. Päästjate saabumise ajaks oli vool väljas ja põleng sumbunud. Päästjad leidsid kaabli tahmunud ühenduskoha ning veendusid, ega tuli räästa alla pole levinud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. jaanuaril kell 16.09 said päästjad teate, et Sillamäe linnas on õhukesele jääle läinud kolm last. Kohale rutanud päästjaid märgates jooksid lapsed ära.

6. jaanuaril kell 04.15 sai häirekeskus teate, et Narva linnas Pingviini tänaval põleb saunamaja lahtise leegiga. Sauna kõrvale oli pargitud kaks sõiduautot. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 05.06 ning inimesed, lähedal paiknenud sõidukid ja teised hooned selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.