Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. jaanuaril kell 15.54 käisid päästjad likvideerimas toidukõrbemisest tingitud ohtlikku olukorda Lasnamäel Punasel tänaval. Naaber, kes kõrbehaisust koheselt häirekeskusesse teatas, tegi väga õigesti, sest korterist, kus toit kõrbes, leidsid päästjad eest magava ja joobetunnustega naisterahva ning lisaks puudus elamises suitsuandur. Päästjad tuulutasid korteri ning paigaldasid suitsuanduri.

Harjumaa

6. jaanuaril kell 22.10 said päästjad teate, et Harku vallas Liikva külas oli kahekordsest elumajast kuulda mütsatust ning näha suitsu. Hoones inimesi ei olnud. Päästjad tuvastasid, et plahvatus oli toimunud keldrikorrusel. Esialgsel hinnangul sai see alguse akulaadijast, mis paiknes aerosoolipurkide kõrval. Plahvatuse tagajärjel sai kahjustada maja välissein. Täpsema tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. jaanuaril kella 10.25 ajal põles Jõgeva vallas Luua külas lahtise leegiga kuur (7x15 meetrit), kus hoiti 50 ruumi küttepuid. Päästjad hoidsid ära tule leviku lähedal asuvale elumajale ja kustutasid põlengu kella 13.36ks. Päästetöö juhi esialgsetele andmetel süttis tulekahju rikkest kõrvalhoones olnud kütteseadmes.

Viljandimaa

6. jaanuaril kella 10.39 ajal avastasid patrullivad päästjad, et Karksi-Nuias Kassepa tänaval surnuaia läheduses põletatakse lõkkes vana mööblit ja muid jäätmeid. Päästjad kustutasid keskkonda saastava prügilõkke. Juhtunust teavitati keskkonnaameti järelevalvet.

Kella 11.11 ajal käisid päästjad Viljandis Paala järvelt ära kutsumas jääle mineku keeldu rikkuvat ja ennast ohtu pannud kalameest.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

6. jaanuaril kell 20.50 teatati häirekeskusele, et Väike-Maarjas Pikal tänaval asuva kahekordse puidust elumaja esimese korruse korterist tuleb suitsu. Päästjad sisenesid saabudes korterisse ning tõid sealt välja joobetunnustega naisterahva, kes oli saanud põletushaavasid. Kannatanu anti üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse. Põleng korteris likvideeriti kella 21.58 paiku. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus selgub menetluse käigus.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.