Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. jaanuaril kell 18.18 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Raadiku tänaval asuva kortermaja juures põleb lahtise leegiga prügimaja. Kell 18.29 oli tulekahju lokaliseeritud ning inimesed ega eluhoone põlengus kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

8. jaanuaril kell 00.47 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Tähesaju teel põleb parklas sõiduauto lahtise leegiga. Kohale saabunud päästjad lokaliseerisid põlengu kell 01.02. Tulekahjus sai kannatada ka põleva sõiduki kõrval parkinud auto. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. jaanuaril kella 5.41 ajal süttisid Nõo vallas Illi külas elumajas seinal elektrijuhtmed. Õnneks avastati tulekahju kohe ja elanikul õnnestus see iseseisvalt summutada. Põlengust andis märku elamusse paigaldatud suitsuandur. Tulekahju põhjuseks olid vigased elektrijuhtmed ja ühendused, mis rikke tõttu süttisid.

Võrumaa

7. jaanuaril kella 11.25 ajal käisid päästjad Antsla vallas Kraavi külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Katusele rullunud autost aidati arsti juhendamisel juht välja tõsta ning kiirabiautosse toimetada. Ühtlasi tagati tuleohutus, milleks eemaldati avariilise auto akult juhe.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. jaanuaril kell 11.44 said päästjad teate, et Narva-Jõesuus Tõrvajõe külas põleb aiamaja lahtise leegiga. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest juba pooleldi maha põlenud aiamajakese. Tulekahju, mis ohustas ka maja kõrval kasvavaid puid, likvideeriti kell 14.23 ning inimesed selles õnneks kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

7. jaanuaril kell 21.36 teatas murelik naaber häirekeskusele, et Haljala vallas Maheda tänaval asuva kortermaja ühest korterist kostab anduri piiksumist. Päästjad tuvastasid, et eakas korterielanik oli ahju küttes siibri liiga vara sulgenud ning eluruumides oleva vingugaasi tõttu läks häiresse vingugaasiandur. Tänu naabri kiirele reageerimisele ei saanud korterielanik viga. Päästjad tuulutasid kõik eluruumid ning paigaldasid korterisse lisaks ka suitsuanduri.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

7. jaanuaril kella 15.33 ajal käisid päästjad Pärnu linnas Kõpu külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjate saabumise ajaks olid möödasõitjad katusel olevast autost välja aidanud kaks naist ja kaks last ning teised möödujad nad oma bussi sooja võtnud. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja lükkasid auto ratastele. Kiirabi viis kannatanud haiglasse.