Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-11. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. jaanuaril kell 22.38 said päästjad teate, et Põhja-Tallinnas Preesi tänaval põleb kahekordne puidust elumaja. Päästjate saabudes olid inimesed majast välja saanud ning tuvastati, et tuld oli võtnud maja teisel korrusel asuv tuba ning esik. Tulekahju likvideeriti kell 23.54 ning üks isik anti tervisekontrolliks üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

10. jaanuaril kell 19.11 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Mardi tänaval on tulekahju kahekordse elumaja katuse all. Kohale kiirustanud päästjad sisenesid majja ning leidsid tulekolde maja teisel korrusel asuvast saunaruumist. Põleng likvideeriti kell 21.16 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

8. jaanuaril kell 20.47 sai häirekeskus teate aiamaja tulekahjust Loksa linnas. Päästjate saabudes oli teiste hoonete vahetus läheduses paiknev väike aiamaja lausleekides. Põleng likvideeriti kell 21.30 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

8. jaanuaril kell 21.40 sai häirekeskus teate, et Maardus Kallasmaa tänaval põleb lahtise leegiga sotsiaalmaja. Päästeamet reageeris väga suurte jõududega. Päästjate saabudes oli maja katus lausleekides ning koheselt alustati inimeste evakueerimisega. Päästetööde ajal suleti liiklus Kallasmaa tänaval. Esialgsetel andmetel oli majas kokku 42 inimest, kellest 6 anti üle kiirabile - kaks neist tõsisemate vigastustega. Vaid ehmatusega pääsenud sotsiaalmajaelanikud toimetati asenduspinnale. Tulekahju lokaliseeriti kell 01.43 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

8. jaanuaril kell 22.58 said päästjad väljakutse Aruküla alevikku, kus mõisahoone vastas põles kahekordne mahajäetud hoone. Kell 23.15 toodi hoonest välja kannatanu, kes anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Tulekahju likvideeriti kell 01.41. Järgmise päeva varahommikul kella 6 paiku said päästjad taas teate, et sama maja pööning suitseb. Põleng likvideeriti kell 06.57 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

9. jaanuaril kell 08.35 käisid päästjad väljakutsel Keila linnas, kus tööstushoones oli tuld võtnud šokolaadi-sulatusahi. Kell 09.07 oli põleng likvideeritud ning tuulutati ruume. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ning tekkepõhjus ei ole veel selge.

9. jaanuaril kell 19.42 sai häirekeskus teate, et Raasiku alevikus Tulbi tänaval põleb kahekordse elumaja keldrikorrusel asuv katlamaja. Päästjate saabudes olid inimesed majast ise välja tulnud ning üks neist anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 21.17 ning tuulutasid ja kontrollisid kõik ruumid. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse keskküttekatla juurde ladustatud suurest kogusest paberiprahist. Samuti ei olnud töökorras ruumis paiknenud suitsuandur, mille patarei oli tühi.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. jaanuaril kella 18.00 ajal käisid päästjad Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Ühe auto juht lõigati autost välja hüdrauliliste tööriistade abil ja anti üle kiirabile. Ühtlasi tagati tuleohutus ja hiljem puhastati tee liikluseks. Teises õnnetuses osalenud autos olnud kaks inimest said ise välja ning tõsisemalt viga ei saanud.

Tartumaa

10. jaanuaril kella 14.48 ajal teatati järelevalveta lõkkest Nõo alevikus Sügaoru tänaval. Päästjad selgitasid, et lõkkest oli süttinud nelja ruutmeetrisel alal meetri sügavuselt turbapinnas. Sügavale pinnasesse levinud põlengut kustutati ligi kaks tundi. Kustutusvett transporditi kohale ATV-ga.

11. jaanuari hommikul kell 7.47 teatati, et Alatskivi alevikus Lossi tänaval tuleb kahekorruselise kortermaja korteri välisukse vahelt suitsu. Päästjad leidsid kahetoalise korteri ühest toast hukkunud 58-aastase mehe. Põles voodi. Tulekahju kustutati, tuba sai kuuma- ja suitsukahjutusi. Põlenud korter ja kogu maja oli ehituslikult väga kehvas olukorras. Töökorras suitsuandurit korteris ei olnud. Päästekeskuse menetlusinspektor Roman Abubikirov selgitas üheselt, et tulekahju põhjustas põrandale valatud kuum tuhk. Tuhk süütas kõigepealt puitpõranda ja seejärel voodi.

Viljandimaa

8. jaanuaril kella 15.53 ajal põles Viljandis Hariduse tänaval tühjalt seisva maja välisuks. Päästjad kustutasid põlengu ja sisenesid tuleohutuse kontrolliks ruumidesse. Kohale tuli hoone omaniku esindaja, kelle ülesandeks jäi lahti jäänud avaused sulgeda, et kõrvalised isikud sisse ei saaks.

10. jaanuaril kell 13.00 teatati, et Viljandis Supeluse tänava piirkonnas oli järvel uisutanud inimene läbi jää vajunud. Päästjate kohalesaabumise ajaks oli õnnetust pealt näinud inimene läbi jää vajunud mehe välja aidanud ning kannatanu oli juba autoga lahkunud. 

Valgamaa

10. jaanuaril kell 17.52 ajal süttisid Tsirguliina alevikus Nooruse tänaval eramaja välisseinal rikke tõttu kuumenenud elektrijuhtmed. Vool lülitati välja ja kaugemale tulekahju ei levinud. Rikke kõrvaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

Võrumaa

10. jaanuaril kella 13.30 ajal põles Võrus Lembitu tänaval kortermaja keldrikorrusel lapsevanker. Põlengusuits levis trepikotta ja muutis inimeste väljumise eluohtlikuks. Suits levis ka korteritesse. Suitsu täis trepikoja kaudu väljus pere imikuga. Laps viidi vingumürgistuse kahtlusega haiglasse. Päästjad evakueerisid osa elanikest, kontrollisid teisi kortereid ning tuulutasid ruumid. Ühtlasi kustutati põlev vanker. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. jaanuaril kell 19.21 sai häirekeskus teate, et Narvas Puškini tänaval põleb tühjana seisev vana koolihoone. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud hoones ladustatav praht. Põleng likvideeriti kell 19.40 ning selle tekkepõhjus ei ole veel selge.

10. jaanuaril kell 00.37 said päästjad väljakutse Kiviõli linna, kus põles mahajäetud elumaja neljas korrus. Tulekahju likvideeriti kell 01.22 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

9. jaanuaril kell 02.56 teatati päästjatele, et Tapa vallas Kaeva külas põleb elumaja vahetus läheduses garaaž. Põleng likvideeriti kella 04.08 paiku ning esialgsetel andmetel sai see alguse garaažis põlema süttinud sõiduautost. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ning täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

9. jaanuaril kell 12.40 teatati häirekeskusele, et Tapa linnas Uuel tänaval põleb ühekordne puidust barakktüüpi eluhoone. Päästjate saabudes oli ühes korteris näha lahtist leeki ning suitsu. Korteriomanik ning ka teised majaelanikud olid ise välja tulnud ning korteriomanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Tulekahju kustutati kella 14.59 paiku ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9. jaanuaril kell 20.07 paiku süttis Türi linnas Pikal tänaval põlema saunahoone. Inimesi saunas ei olnud. Päästjad kustutasid sauna leiliruumist alguse saanud põlengu kell 21.13. Põlemine oli levinud ka sauna eesruumi ning selle tõttu hävines hoone sisustus täielikult.

Raplamaa

9. jaanuaril kell 19.22 käisid päästjad kustutamas Kehtna vallas Ohekatku külas tehtud lõket, kus põletati keskkonnaohtlikke jäätmeid. Päästjad leidsid lõkkest külmkappe, kummi ja muud keskkonnaohtlikku prügi, mida lõkkes põletada ei tohi. Päästjad kustutasid lõkke ning tegid inimesele selgitustööd.