Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. jaanuar

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval Tallinnas ja Harjumaal suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

12. jaanuaril kell 00.06 teatati elumaja tulekahjust Võru vallas Kannu külas. Päästjate saabumisel oli maja üleni leekides. Hoonerusud said kustutatud kell 2.29. Esialgu inimesi maja jäänustest ei leitud.

Lõuna-Eesti pommigrupp

11. jaanuaril tegid demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallast Aitsra külast metsast leitud kaks käsigranaati ja unitaarlasukomplekti.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. jaanuaril kell 11.29 teatati, et Narva linnas Kangelaste prospektil põleb viiekordse elumaja teisel korrusel asuv elektrikilp. Päästjate saabudes põles elektrikilp lahtise leegiga. Põleng likvideeriti kell 11.36 ning trepikoda tuulutati. Kohale saabunud elektrikud tegelesid probleemiga edasi. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

12. jaanuaril kell 00.48 said päästjad väljakutse Kohtla-Järvele, kus Järveküla teel põles mahajäetud ühiselamuhoone. Päästjad sisenesid saabudes koheselt majja ning leidsid tulekolde maja teiselt korruselt, kus põlesid ühe toa vaheuks, põrand ja sein. Tulekahju likvideeriti kell 01.52 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

12. jaanuaril kell 06.12 sai häirekeskus teate, et Narva linnas Lahe tänaval põleb kahekordne suvilahoone. Päästjate saabudes põles maja lahtise leegiga ning koheselt asuti peatama tulelevikut kõrvalasuvatele hoonetele. Põleng lokaliseeriti kella 07.22 paiku ning inimesed ega teised hooned selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

11. jaanuaril kell 13.37 teatati häirekeskusele, et Kunda linnas Kalevi tänaval on elumaja suitsu täis ning teataja sõnul võis see alguse saada kamina kütmisest. Päästjate saabudes oli teatajast majaelanik ise juba väljas ning kiirabi ei vajanud. Tulekolle leiti teiselt korruselt korstna kõrvalt ning põleng ja selle levikuoht likvideeriti kella 16.57 paiku.

Ida-Eesti pommigrupp

11. jaanuaril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere metsast leitud 122 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.