Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. jaanuaril kell 15.50 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas põleb parklas sõiduauto. Päästjate saabudes põles sõiduk lahtise leegiga. Tulekahju ning oht teistele sõidukitele likvideeriti kell 16.19. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

12. jaanuaril kell 23.34 said päästjad teate, et Tallinnas Raua tänaval asuva kolmekordse elumaja trepikoda on suitsu täis. Päästjad tuvastasid saabudes maja pööningukorrusel põleva korteri ning alustasid koheselt selle kustutamist. Üks inimene anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Põleng likvideeriti kell 00.09 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. jaanuaril kella 6.18 ajal põles Põltsamaa vallas Rõstla külas elumaja puhastamata korstnajalas tahm. Päästjad võtsid osa hõõguvat tahma välja ja kustutasid lumes. Elanikel ei olnud ette näidata korstnapühkija kohustuslikke töid tõendavat akti. Päästjate rõõmuks oli elamus korralikult paigaldatud suitsuandur.

Tartumaa

12. jaanuaril kell 17. 02 teatati, et Tartu vallas Erala külas on kokku põrganud kaubik ja maastur. Päästjate saabumise ajaks olid kannatanud autodest ise välja saanud. Üks viga saanud naine viidi kiirabiga haiglasse. Päästjad tagasid tuleohutuse ja vabastasid tee liikluseks.

Valgamaa

12. jaanuaril kell 16.42 teatati, et Valga vallas Supa külas sõitis rekka läbi teepiirete kraavi. Päästjate saabumise ajaks oli juht tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed eemaldanud. Purunenud olid auto kütusepaagid, kust kütus oli kraavi voolanud. Päästjad eemaldasid auto kraavist väljasaamiseks osa metallpiiretest. Päästetöödele tuli appi kohalik mees traktoriga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. jaanuaril kell 22.16 teatati häirekeskusele, et Ida-Virumaal Lüganuse vallas Aa külas põleb Männiku pansionaat. Päästjate saabudes oli leek majast väljas. Pansionaadis oli tulekahju ajal 45 hoolealust ja kaks töötajat, kelle evakueerimisega päästjad koheselt alustasid. Kahjuks leidsid päästjad hoonest kaks hukkunut ning üks inimene suri kiirabiautos teel haiglasse. 41 hoolealust majutas Lüganuse vald erinevatele asenduspindadele. Päästjad lokaliseerisid tulekahju 13. jaanuaril kell 03.29. Järelkustutustööd veel kestavad. Päästetöid raskendasid nii keerulised lumeolud kui ka väga tugev tuul. Päästetöid teostasid Jõhvi, Kohtla-Järve, Iisaku, Sillamäe, Kiviõli, Kunda ja Rakvere päästjad ning operatiivkorrapidajad. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Lääne-Virumaa

12. jaanuaril kell 10.20 teatati, et Rakvere vallas Päide külas põleb elumaja elektrikilp. Päästjad tegelesid saabudes koheselt elektri väljalülitamisega alajaama kaudu ning lokaliseerisid tulekahju kell 10.59. Kiiremas korras paluti kohale tulla elektrikutel, kes probleemiga edasi tegeleksid. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

12. jaanuaril kell 15.54 paiku kukkus Kärdla linnas puu kahekorruselise kortermaja katusele ning kell 18.57 kukkus puu teele Nõmba külas. Rohke lume tõttu jäi tööliste buss Kidaste külas koos viie reisijaga kell 17.40 lumme kinni. Bussi aitasid lumest välja möödasõitjad.

Järvamaa

12. jaanuaril kell 11.39 jäi Järva vallas Ervita külas tuisu tõttu lumevangi sõiduauto, mille päästjad välja aitasid ning kell 23.22 teinegi auto Metsla külas, mis samuti lumevaalust välja aidati.

12. jaanuaril kella 21 paiku teatas murelik kodanik pikkadest jääpurikatsest Paide linnas Pikal tänaval asuval hoonel. Päästjad tõmbasid purikad harjaga alla. 

Läänemaa

12. jaanuaril kella 17.57 ajal teatati, et Lääne-Nigula vallas Ehmja külas on puu teele kukkunud. Päästjad eemaldasid puu.

13. jaanuaril kell 06.21 aitasid Vormsi päästjad Sviby külas lumest välja sinna kinni jäänud sõiduauto.

Pärnumaa

12. jaanuaril kell 10.59 kukkus puu teele Lääneranna vallas Peantse külas ja kell 13.38 Lääneranna vallas Kinksi külas.

13. jaanuaril kell 00.31 käisid päästjad Pärnu linnas Kase tänaval eemaldamas teele kukkunud tänavavalgustusposti. Postile oli otsa sõitnud reka, mille tõttu see teele kukkuski.

13. jaanuaril kell 04.36 reageerisid päästjad liiklusõnnetusele, kus kaubik oli tuisu tõttu sõitnud otsa ohutussaarel asuvatele liiklusmärkidele. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu ning eemaldasid liiklusmärgid ja postid teelt.

Raplamaa

12. jaanuaril kell 12.46 reageerisid päästjad liiklusõnnetusele Kehtna vallas Põllu külas. Vanarauda vedanud auto oli teelt välja sõitnud. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu.

Saaremaa

12. jaanuaril kell 08.57 reageerisid päästjad liiklusõnnetusele Oitme külas. Auto oli sõitnud kraavi ning vajas abi sealt väljatõmbamisel. 

12. jaanuaril kell 18.13 said päästjad teate teele kukkunud puust Leisi alevikus, kell 18.42 Üru külas, kell 21.05 Silla külas. 13. jaanuaril kell 5.24 eemaldati puu teelt Kõljala külas, kell 7.47 Paikülas ja 7.56 Meiuste külas.