Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. jaanuar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

13. jaanuaril kell 16.15 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Naage külas põleb kahekordne hoone. Esimesena sündmuskohale saabunud päästemeeskond tuvastas, et leegid olid väljas maja ühe poole katuse alt ning osaliselt majast seest. Tulekahju lokaliseeriti kell 17.48.

14. jaanuari varahommikul kell 06.08 teatati, et sellesama maja katusealune hõõgub taas. Päästjad likvideerisid põlengu kell 07.42 ning selle tekkepõhjus on menetlemisel. Inimesi selles majas sees ei elanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. jaanuaril kella 12.11 ajal teatati elumajatulekahjust Jõgeva vallas Selli külas. Päästjad selgitasid, et laealuses harukarbis olid sädelema läinud juhtmed süüdanud lae. Päästjad lõikasid tulekahju kustutamiseks väikse osa laest lahti ning kontrollisid pööningu tuleohutust. Tulekahjust andis märku häiresse läinud suitsuandur.

Tartumaa

13. jaanuaril kell 12.21 teatati, et Vahi alevikus jäi kaevetöödel mees mulla alla. Õnneks jäi pea varingu alt välja ning mees saadi enne päästjaid liiva ja mulla alt elusalt kätte. Päästjad kandsid kannatanu kraavist välja ja transportisid kiirabiautoni, mis ta haiglasse toimetas. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul ei olnud kaevatav osa kraavist kaitseseinaga piisavalt turvatud.

Valgamaa

13. jaanuaril kella 23.41 ajal põles Valgas Lembitu tn maja kõrval elektrikilp. Päästjate saabumise ajaks oli põleng sumbunud ja rikke kõrvaldamisega jäid tegelema elektrikud.

Viljandimaa

13. jaanuaril kella 12.06 ajal teatati elumaja põlengust Viljandi vallas Vanamõisa külas. Päästjate saabudes põles ühekorruselise elumaja katus lahtise leegiga ja oli juba suures osas hävinud. Tulekahjust oli märku andnud suitsuandur ja kaks majas olnud inimest olid tervelt välja saanud. Kiirabi kontrollis nende tervist. Tulekahju kustutustööd lõppesid kell 14.39. Maja muutus elamiskõlbmatuks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. jaanuaril kell 11.10 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas tuleb viiekordse elumaja ühe korteri aknast suitsu. Päästemeeskonna saabudes oli korteriomanik põlengu kustutanud, kuid soovis, et päästjad olukorra kindlasti üle kontrolliks. Tuvastati, et põles gaasikatla reguleerimisseade ning päästjad palusid pärast kontrollimist, et omanik gaasikatelt enne avariibrigaadi kutsumist edasi ei kasutaks.

Lääne-Virumaa

14. jaanuaril kell 06.51 teatati, et Haljala vallas Ilumäe külas on suur puu kukkunud sõiduteele ning sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid puu teelt mootorsae abil.

Ida-Eesti pommigrupp

13. jaanuaril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud 34 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

12. jaanuaril kell 15.54 paiku kukkus Kärdla linnas puu kahekorruselise kortermaja katusele ning kell 18.57 kukkus puu teele Nõmba külas. Rohke lume tõttu jäi tööliste buss Kidaste külas koos viie reisijaga kell 17.40 lumme kinni. Bussi aitasid lumest välja möödasõitjad.

Järvamaa

13. jaanuaril kella 22.17 ajal tuli häirekeskusele teade, et Paide linnas Mündi tänaval asuvas hooldekodus on põlema süttinud voodi. Päästjate arvates jäi elanik magama suitsetades ning tema voodi süttis. Kohal olnud töötaja kustutas leegid kiiresti ning suurem kahju suudeti ära hoida. Päästjad kustutasid vahtkustutitega voodi üle ning ventileerisid ruumid.

Läänemaa

13. jaanuaril kella 19.14 ajal eemaldasid päästjad puu teelt Vormsi saarel Norrby külas.

Pärnumaa

13. jaanuaril kella 12 paiku teatas murelik linnakodanik häirekeskusesse Pärnus Rüütli tänaval ohtlikult lahti tulnud jõulukaunistusest. Inimesele tundus jõulupärg ohtlikult rippuvat. Päästjad piirasid ohtliku ala sisse ning teavitasid Pärnu linnavalitsust.

13. jaanuaril kell 12.53 sulges teele kukkunud puu Kihnus Lemsi külas pool teed. Päästjad eemaldasid puu.

Saaremaa

13. jaanuaril kell 8.30 murdunud puu sulges tee Muhu vallas Lepiku külas. Päästjad eemaldasid puu.

13. jaanuaril kell 13.05 sõitis auto teelt välja Nasva alevikus ning kahjustas teeviida. Juht pääses kergete vigastustega. Päästjad aitasid auto kraavist välja.

13. jaanuaril kell 15.13 ajal käisid päästjad eemaldamas Sauvere külas kurvi peal teele kukkunud puud.