Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. jaanuaril kell 16.03 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas on ühes garaažis tunda gaasilõhna. Päästjad tuvastasid saabudes, et garaažis olnud sõidukil lekkis gaasiballoon. Auto teisaldati ning garaaž tuulutati. Kannatanuid ei olnud.

14. jaanuaril kell 16.36 said päästjad teate, et Katusepapi tänaval asuva elumaja korstnast tuleb sädemeid. Päästjad leidsid saabudes eest korstna, mis oli hooldamata ja pigi täis ning selgitasid elanikule, et kiiremas korras tuleb kohale kutsuda korstnapühkija. Enne hooldust paluti küttesüsteemi mitte kasutada.

Harjumaa

14. jaanuaril kell 14.05 sai häirekeskus teate, et Patika külas Kautjala teel tuleb kontori- ja laohoone katusest suitsu. Kiiresti kohale saabunud päästjad leidsid ühe seina seest tulekolde, mis kustutati. Kontrollimise käigus rohkem koldeid ei leitud ning põlenguoht likvideeriti kella 14.45 paiku. Inimesed selles õnnetuses kannatada ei saanud ning tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. jaanuaril kella 15.56 ajal põles Tartus Timuti tänaval prügimajas plastkonteiner, mille möödasõitev mees oma autos olnud pulberkustutiga enamuses kustutas. Päästjad kustutasid põlengu veega lõplikult. Kannatada sai ka prügimaja katus.

Võrumaa

14. jaanuaril kella 15.32 ajal süttis Võrus Karja tänaval kütmisel elumaja katla isolatsioon. Tuli katlas ja suitsev isolatsioon kustutati. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul tekitas põlenguohu hooletus kütmisel. Katla veeringlus oli suletud ja katel kuumenes üle.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

14.jaanuaril kell 11.00 ajal süttis Lääne-Nigula vallas Võntkülas põlema sõiduauto. Kuna auto asus hoonetele ligidal, oli oht ka nende süttimisele. Päästjad kaitsesid süttimise eest hooneid ning likvideerisid põlengu kell 11.30. Tulekahju sai alguse sõiduki tehnilise rikke tõttu.

Pärnumaa

14. jaanuaril kell 12.20 teatati häirekeskusele tulekahjust Tori vallas Mannare külas. Põlema oli süttinud väikebuss Fordi mootoriosa. Päästjad kustutasid sõiduki kell 12.45.

Raplamaa

14. jaanuaril kell 18.57 said päästjad teate suitsu täis katlamajast Kohila alevis Jõe tänaval. Päästjad tuvastasid hakkepuidu pressi katlas põlengu ning likvideerisid selle kell 19.20.

Saaremaa

14. jaanuaril kella 12.19 paiku eemaldasid päästjad Viidu külas teele kukkunud puu.