Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-18. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. jaanuaril kell 10.01 teatati häirekeskusele, et Kristiine linnaosas Virve tänaval on kahekordses elumajas tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid põlemise maja esimese korruse laetalades, vaheseinas ning soojustuses. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse vanade alumiiniumkaablite ühenduskohast. Tulekahju likvideeriti kell 10.26 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

17. jaanuaril kell 12.51 said päästjad teate, et Nõmme linnaosas Muru tänaval põleb kahekordses eramajas kamina ümber olev sein ning vahelagi. Päästjate saabudes oli tuli levinud juba ka laekonstruktsioonidesse. Tulekahju likvideeriti kell 14.05 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

17. jaanuaril kella 13 paiku teatati häirekeskusesse, et Rae vallas Vaskjala külas on jõel hädas noor luik, kes ei jaksa tugeva voolu tõttu liikuda. Kohale saabunud päästemeeskonna pinnaltpäästjad aitasid luige ohutusse kohta. Kell 15.48 käisid päästjad taas abiks luigel, kes oli Laulasmaal umbes 20 meetri kaugusel kaldast hädas, sest tema saba küljes oli pirakas jäätükk, mis ei lasknud tal liikuda. Pinnaltpäästjad vabastasid linnu kell 17.39.

17. jaanuaril kell 16.27 teatati, et Rummu karjääris kukkus läbi jää üksinda uisutanud inimene, kes sai külmast veest ise välja. Mõni tund hiljem andis isik endast Päästeametile ise märku ning ütles, et temaga on kõik korras. Päästjad tuletavad meelde, et kuigi alates 13. jaanuarist on jääle minemise keeld tühistatud, ei muuda see jääle minemist ohutuks. Jääle minnes tuleks alati veenduda, et jää on piisavalt paks inimese kandmiseks. Rummu karjääris jääle minnes tuleb veekogu eripäradest tulenevalt eriti tähelepanelik olla. Pühapäevased päästemeeskonna jäämõõtmise tulemused näitasid, et Rummu karjääris on jää ohtlikult õhuke!

18. jaanuaril kell 01.58 käisid päästjad Harku vallas Suurupi külas, kus põles eramaja lahtise leegiga. Kohale rutanud päästjad asusid koheselt tuld kustutama ning selle levikut kõrvalhoonetele piirama. Kell 04.50 oli tulekahju lokaliseeritud ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. jaanuaril kella 21.01 ajal teatati, et Jõgeva vallas Vana-Jõgeva külas tuleb suvila räästa alt suitsu. Kohale saabunud päästjad sisenesid kohe majja, kus põles mõne ruutmeetri ulatuses vahelagi ja pööning. Tulekahju kustutati lõplikult kahe tunniga. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

18. jaanuaril kella 7.24 ajal põles Jõgeva vallas Kassinurme külas elumajas ahjualune puidust tala. Tulekahjust andis märku ka suitsuanduri häire. Päästjad avasid põlengu kustutamiseks ruutmeetri jagu põrandat. Elanikele anti teada, et kütteseade on katki ning tuleohtlik ja seda ei tohi kasutada.

Tartumaa

16. jaanuaril kella 17.34 ajal teatati, et Tartus Pärna tänaval tuleb elumaja korstnast musta suitsu ja on näha leeke. Päästjad selgitasid, et maja puhastamata korstnas põleb tahm. Ahju siiber suleti osaliselt ja põleng sumbus. Kütteseadmeid lõhkuvate ja maja ohustavate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb seadmeid järjepidevalt hooldada ja puhastada.

Kella 23.47 ajal põles Elva vallas Pori külas suure põhupallihunniku (20x40 m) külg. Päästjad eraldasid põlevad pallid hunnikust ja kustutasid tulekahju kella 2.18ks.

17. jaanuaril kella 23.20 ajal süttis Ahja alevikus Tehase tänaval autoremonditöökoja metallkorstna läbiviigu ümbruses katus ja katuse soojustus. Päästjad avasid põlengu kustutamiseks kolm ruutmeetrit hoone katust ja paar ruutmeetrit otsakelbast. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul oli tulekahju põhjuseks ohutusnõudeid eiravalt paigaldatud korsten.

Valgamaa

17. jaanuaril kella 20.02 ajal imbus liiga vara suletud siibri tõttu Valgas Lai tänaval asuva maja korterisse vingugaas. Õnneks andis ohust märku vingugaasiandur. Päästjad tuulutasid ruumid ja andsid elanikele õige kütmise kohta nõu. Siibri sulgemise ajaks peavad olema leegid sütelt täielikult kustunud. Kasulik on pärast kütmist ruume tuulutada.

Viljandimaa

15. jaanuaril kella 18.52 ajal põles Karksi-Nuias Lõuna tänaval elumaja korstnas tahm. Päästjad jahutasid soolaga kütteseadme osi ja kontrollisid elamu tuleohutust.

16. jaanuaril kella 1.28 ajal vajus Viljandi vallas Sultsi külas karjääris läbi jää väikeveok Mitsubishi. Autos olnud inimesed pääsesid õnnekombel enne selle põhja vajumist sõidukist välja. Vee sügavus õnnetuspaigas oli umbes kolm meetrit. Auto vajus läbi kaheksasentimeetrise jää. 

16. jaanuaril kella 15.32 ajal süttis Võhma linnas Viljandi tänaval elumaja puhastamata korstnas tahm. Õnneks tuli korstnast välja ei levinud. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust. Elanikel polnud ette näidata kutselise korstnapühkija tehtud töid tõendavat akti.

Kella 15.34 ajal põles Viljandis Kauba tänaval asuva maja korteri metallkorstna lõõris tahm. Tekkinud kuumusest hakkas suitsema korstna värv. Päästjad kontrollisid termokaameraga korteri, naabrite korteri ja pööningu tuleohutust. Midagi ohtlikku ei leitud. Suitsu sisse hinganud korterielanikust naine viidi täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse.

17. jaanuaril kella 8.09 ajal teatati, et Viljandi vallas Sultsi külas on elumaja toas suitsulõhn ja seina sees kuulda praksumist. Põlengust andis märku ka tööle hakanud suitsuandur. Päästjad selgitasid, et korstna ümbruses põleb soojustuseks olev saepuru ja lae konstruktsioonid. Tulekahju kustutamiseks avasid päästjad maja konstruktsioone.

18. jaanuaril kell 00.34 teatati, et Põhja-Sakala vallas Epra külas on näha suuri leeke. Päästjad selgitasid, et lausleekides põleb elumaja. Tulekahju kustutati kella 3.14ks. Inimesi majast ei leitud. Hoone muutus kasutuskõlbmatuks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. jaanuaril kell 16.07 põles Narva linnas Puhangu tänaval ühekordne palkmaja. Päästjad selgitasid, et põles ahju kõrval olnud sein ning omanik oli seda ise kustutada püüdnud. Omanik aga siiski palus, et päästjad kontrolliksid kõik veel üle ning veenduksid edasises ohutuses, mida ka tehti.

18. jaanuaril kell 03.59 said päästjad väljakutse Toila valda, kus Saka mõisas põles alajaam. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 05.09 ning keegi selles viga saanud. Sündmuskohale jäid probleemiga edasi tegelema elektrikud.

Lääne-Virumaa

15. jaanuaril kell 22.27 teatati häirekeskusele, et Rakveres Side tänaval tuleb ridaelamu boksi korstnast kärsahaisu ja tossu. Päästjad tuvastasid, et korstnas põles tahm ning likvideerisid selle kell 00.05.

16. jaanuaril kell 01.56 said päästjad teate, et Haljala vallas Altja külas põleb sõiduauto lausleegiga. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 02.52 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Sõiduk aga hävines tules täielikult. Tekkepõhjus ei ole teada.

16. jaanuaril kell 10.30 teatati, et Kadrina vallas Ohepalu külas põleb lahtise leegiga elumaja vahetus läheduses asuv abihoone. Kohale kiirustanud päästjad likvideerisid tulekahju kell 10.43 ning inimesed selles viga ei saanud. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse kamina kütmisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

17. jaanuaril kell 16.07 põles Narva linnas Puhangu tänaval ühekordne palkmaja. Päästjad selgitasid saabudes, et põles ahju kõrval olnud sein ning omanik oli seda ise kustutada püüdnud. Omanik siiski palus, et päästjad kontrolliksid kõik üle ning veenduksid edasises ohutuses.

18. jaanuaril kell 03.59 said päästjad väljakutse Toila valda, kus Saka mõisas põles alajaam. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 05.09 ning keegi selles viga saanud. Sündmuskohale jäid probleemiga edasi tegelema elektrikud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

17. jaanuaril kell 17.00 said päästjad teate, et haapsalu linnas Väikesel viigil vajus ATV läbi liiga nõrga jää, umbes 100 m kaugusel kaldast. Õnneks inimesed inimesed vette ei kukkunud ja pääsesid õnnetusest. ATV omanikud tegelevad sõiduki veest välja tõmbamisega ise edasi.

Raplamaa

17. jaanuaril kell 19.09 paiku süttis Kohila alevikus põlema sõiduauto. Päästemeeskonna saabudes lahtist põlemist enam ei olnud, omanik oli käsikustutiga ise jaole saanud. Päästjad avasid sõiduki kapoti ning kustutasid põlema süttinud mootori lõplikult.