Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. jaanuar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

18. jaanuaril kell 11.56 teatati häirekeskusele, et Kehras Keskuse tänaval on kauplusehoone suitsu täis. Päästjate saabudes oli seinanurgast näha ka leeke. Tuvastati, et põleb bullerjaani juures olev vaheseinasoojustus. Päästjad likvideerisid põlengu kell 12.39 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Täpne tekkepõhjus ei ole teada.

18. jaanuaril kell 19.14 käisid päästjad Raasiku vallas Kalesi külas, kus kahekordse elumaja korstnast oli leek väljas. Korstnas põles tahm. Ohtlik olukord likvideeriti ning elanikud selles kannatada ei saanud.

19. jaanuaril kell 07.51 teatati, et Saku vallas Kiisa alevikus põleb kaupluse seina juures paiknev riidekonteiner. Põleng kustutati kell 08.17, tekkepõhjus ei ole veel selgunud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

19. jaanuaril kella 1.30 ajal põlesid Elva vallas Kureküla alevikus traktori kapoti all juhtmed. Päästajte saabumise ajaks oli põleng sumbunud.

Viljandimaa

18. jaanuaril kell 19.31 teatati, et Viljandis Jalaka tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad leidsid korteri, kust kuuldus häiret. Selgus, et korterielanikust vanem naine oli poodi läinud, toidu pliidile jätnud ja see oli kõrbema läinud. Tuleoht kõrvaldati ja naine saabus koju.

Võrumaa

18. jaanuaril kella 17.54 ajal süttis ja sulas Võrus F. R. Kreutzwaldi tänaval asuva maja korteri seinal elektrisüsteemi harukarp. Vool lülitus automaatselt välja ja õnneks tulekahju kaugemale ei levinud. Päästetöö juhi hinnangul kuumenesid juhtmed ja tekkis lühis liiga paljude tarbijate vooluvõrku lülitamisel, millele juhtmed vastu ei pidanud. Sisse olid lülitatud pliit, puhur, külmkapp ja palju muud. Korteriomaniku ülesandeks jäi elektrik kutsuda ja suitsuandur paigaldada. Kahjuks puudus korterist kohustuslik suitsuandur.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. jaanuaril kell 13.48 teatati häirekeskusele, et Narva-Jõesuu linnas Auvere külas põleb elektrijaama transformaator. Päästjad tuvastasid, et remonditööde käigus oli süttinud transformaatori seintele jäänud vana õli. Põleng kustutati kell 15.05 ning keegi selles kannatada ei saanud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

19. jaanuaril kella 6.51 paiku eemaldasid päästjad Palukülas teele kukkunud puu.

Pärnumaa

18. jaanuaril kell 12.20 aitasid päästjad Pärnus Akadeemia teel juhtunud liiklusõnnetuses osalejaid. Päästjad eemaldasid kahel kokku põrganud autol süttimisohu.

Saaremaa

18. jaanuaril kell 19.25 paiku eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Luulupe külas. Puu oli sulgenud Laadjala-Karja maantee mõlemad liikumissuunad.