Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. jaanuar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

20. jaanuaril kell 17.47 teatati häirekeskusele, et Maardus Veehoidla tänaval põleb suvila. Päästjate saabudes oli suvila leekides ning seda asuti koheselt kustutama. Majas viibinud inimesed olid selleks ajaks juba väljas. Esialgsetel andmetel sai tuli alguse küttekoldest. Põleng likvideeriti kell 20.32 ning selle täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

21. jaanuaril kell 01.54 said päästjad teate, et Loksa linnas Männi tänaval põleb kahekordne puidust elumaja. Kolm majas olnud inimest olid päästjate saabudes majast väljas ning nad anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Tulekahju lokaliseeriti kell 04.47. Tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

20. jaanuaril kella 16.30 ajal vajus Põlva vallas Karilatsi külas haagisega veoauto kraavi. Päästjad kontrollisid avarii järgset ohutust. Süttimisohtu ega õli- või kütusereostust ei tekkinud. Avariipaik tähistati ohukolmnurkadega. Koormaks olevate küttepuude ümberlaadimine ja auto väljatõmbamine jäi omaniku ülesandeks.

Viljandimaa

20. jaanuaril kella 14.42 ajal põles plastist prügikast Viljandis Kevade tänaval ja metallist prügikonteiner Vene tänaval. Päästjad kustutasid tulekahjud. Prügikastid said tugevaid kuumakahjustusi.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

21. jaanuaril kell 00.32 said päästjad teate, et Vinni vallas Obja külas põleb angaar. Päästjate saabudes põles talumaja vahetus läheduses olev angaar lahtise leegiga. Kella viie paiku varahommikul oli tulekahju likvideeritud ning selles hävines angaar kogu seal sees olnud sisustuse ja tehnikaga. Tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

20. jaanuaril kell 8.13 märgati Taali külas Lõusa aasa juures Pärnu jõkke kukkunud koera. Koer oli jääsupi sees ning ei suutnud sealt omal jõul välja ujuda. Kohale sõitnud Taali vabatahtlikud päästjad kutsusid koera omaniku kohale ning Vändra kutselised päästjad tõid looma kaldale. Koer viidi loomakliinikusse ning nüüdseks on koer tagasi kodus, õnneks suuremate vigastusteta.