Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. jaanuar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

21. jaanuaril kell 17.51 teatati, et Lääne-Harju vallas Vintse külas põleb tööstushoone katlamaja. Päästjate saabudes olid kõik inimesed hoonest ise väljunud ning katlamaja põles täisleegiga. Koheselt alustati põlengu kustutamist ning kõrvalhoone kaitsmist. Kell 18.33 tulekahju lokaliseeriti ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

21. jaanuaril kell 20.18 said päästjad teate, et Maardu linnas Nurga tänaval on kortermaja trepikojas tunda põlemise lõhna. Päästjad leidsid korteri, kust kurjakuulutav lõhn levis ning tuvastasid pliidil kõrbeva plastmassist eseme. Ohtlik olukord likvideeriti ning korter ja trepikoda tuulutati. Inimesed viga ei saanud. Korterielanikule tehti tuleohutusalane nõustamine.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

21. jaanuaril kella 18.03 ajal käisid päästjad Mulgi vallas Põlde külas kustutamas järelevalveta põlevat suurt lõket, kus põles erinevat prahti.

Võrumaa

21. jaanuaril kella 20.44 ajal teatati, et Võrus Raba tänaval on elumaja keldris suitsulõhn. Päästjad selgitasid, et suits imbus ruumidesse katlaruumis paokile jäänud katlaukse vahelt. Uks suleti ja ruumid tuulutati. Kiirabi kontrollis vingu sisse hinganud ja mürgistusnähtudega elaniku tervist.

22. jaanuaril kella 6.48 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Pältre külas eemaldamas teelt liinibussi tee sulgenud murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. jaanuaril kell 08.07 teatas murelik naaber häirekeskusele, et Narva linnas Energia tänaval töötab elumaja ühes korteris suitsuandur ning on tunda ka kõrbemise lõhna. Päästjate saabudes oli ühendust võetud ka korteriomanikuga, kes päästjad sisse lasi ning seal tuvastati toidukõrbemine. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid korteri.

21. jaanuaril kella 11.13 paiku teatati, et Alutaguse vallas Jõuga külas on maanteele kukkunud suur puu, mis sulges mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid puu teelt.

21. jaanuaril kell 12.15 käisid päästjad Kiviõli linnas, kus Võidu tänaval asuva viiekordse elumaja ühest korterist imbus tumedat suitsu. Päästjad avasid ukse ning leidsid eest pliidi peal kõrbeva toidu. Korteris viibis ka joobetunnustega elanik. Ruumid tuulutati ning ohtlik olukord likvideeriti. Korteris puudus suitsuandur.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

21. jaanuaril kell 8.04 käisid päästjad eemaldamas puud Parasmetsa külas. Puu oli sulgenud tee mõlemad sõidusuunad ning takistas sealset liiklemist. Kell 9.24 eemaldati teele kukkunud puu Koikla külas.