Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-25. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. jaanuaril kell 20.18 teatas murelik naaber, et Kristiine linnaosas Kotka tänaval on viiekordse elumaja trepikoda tossu täis. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest ühes korteris põleva prahihunniku. Abivalmis naaber aitas eaka korterielaniku ise õigel ajal välja ning päästjad likvideerisid tulekahju kell 20.54. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse elektrilühisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

23. jaanuaril kell 21.06 sai häirekeskus teate, et Rummu alevikus Aia tänaval põleb garaažibokside vahel prahihunnik. Järelevalveta lõke kustutati ning garaažiboksid ega inimesed kannatada ei saanud.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 5 väljakutset, mis olid seotud raske sulalume varisemisest tekkinud ohtlike olukordade likvideerimisega majade katustel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. jaanuaril kella 10.48 ajal süttis Kastre vallas Rookse külas kaubik, millest omakorda kõrvalhoone katus. Põleva katusega hoonest päästeti traktor Valtra. Tulekahjus hävis hoone katus. Alguses põlema läinud kaubik süttis tõenäoliselt elektrisüsteemi rikkest. Õhtupoolikul käisid päästjad kõrvalhoone järelkustutustöödel. Süttinud oli loomasööt.

Valgamaa

24. jaanuaril kella 5.45 ajal põles Otepää linnas Kolga teel kasvuhoonega kokku ehitatud kuuri sisu ja üks pool. Paari meetri kaugusele kuurist jäi naabri maja. Enne päästjate saabumist summutasid elanikud leeke lume loopimisega. Päästjatel õnnestus tulelevik lõplikult piirata ja põleng ligi tunniga kustutada. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Viljandimaa

23. jaanuaril kella 7.00 ajal sõitis Põhja-Sakala vallas Loopre külas päästesündmusele reageerinud Põltsamaa komando päästeauto libedaga teelt välja ja rullus katusele. Autos olnud neli päästjat viis kiirabi Tartu Ülikooli Kliinikumi. Õnneks ei osutunud päästetöötajate vigastused eluohtlikeks.
Päästeauto liikus abi andma samal maanteel libeduse tõttu teelt välja sõitnud sõiduautojuhile, kes avariis õnneks tõsisemalt viga ei saanud.

Võrumaa

22. jaanuaril kella 13.25 ajal süttis Võru vallas Kirumpää külas kütmise ajal sauna leiliruum ja katusealune. Tulekahju kustutati ligi tunniga. Inimesed viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. jaanuaril kell 10.40 said päästjad teate, et Sillamäel põleb kahekordne elumaja. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljas ning alustati kustutustöödega. Põleng oli tõenäoliselt alguse saanud esimesel korrusel asuvast saunast ning oli sealt edasi levinud ka teisele korrusele. Tulekahju likvideeriti kell 13.08 ning selle täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

23. jaanuaril kell 16.33 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järvel Järve linnaosas on ühe elumaja korterist kuulda suitsuanduri häält ning  trepikojas tunda suitsuhaisu. Saabunud päästjad leidsid eest toidukõrbemise ühes korteris ning likvideerisid ohtliku olukorra.

24. jaanuaril kell 18.12 said päästjad väljakutse Narva linna, kus Rahu tänaval asuva elumaja ühes korteris oli tulekahju. Korterist aidati välja joobetunnustega elanik, kes anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästjad tuvastasid põlemise korteri köögiosas ning likvideerisid selle kella 18.12 paiku. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

22. jaanuaril kell 23.07 käisid päästjad Paide linnas Prääma teel asuvas katlamajas tulekahju likvideerimas. Põleng toimus katlamaja graanulikambris, päästjad kustutasid põlengu. Inimesed kannatada ei saanud.

Läänemaa

22. jaanuaril kell 21.26 teatati häirekeskusele, et Haapsalus on järve Väike viik sõitnud sisse sõiduauto. Kuna sõidukijuhti alguses ei leitud, käisid päästjad vees ning kontrollisid auto sisemust. Kohale tulnud sõidukijuhi andmetel juhtus õnnetus libeda tee tõttu, kui auto teelt vette libises. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ning juht tegeleb sõiduki väljatõmbamisega ise.

Raplamaa

22. jaanuaril kell 21.19 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Sipa külla. Teataja sõnul oli trepikojas tunda gaasi lõhna. Päästjad tuvastasid gaasiküttel töötava seadme, mis käivitamisel gaasilõhna levitas. Otsest ohtu päästjad ei tuvastanud, kuid keelasid gaasiseadme kasutamise, kuni selle korrasolekus veendumiseni.

Saaremaa

22. jaanuaril kell 16.20 teatati häirekeskusele, et Mustjala külas on elektrialajaamas põleng. Päästjate kohale jõudes olid elektrikud alajaamast voolu välja lülitanud ning tulekahju sumbus ise. Päästjate abi selle kustutamisel vaja ei olnud.