Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. jaanuaril kell 19.01 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Ehitajate teel asuva seitsmekordse elumaja ühe korteri köögis on tunda tugevat gaasilõhna. Päästjad selgitasid saabudes, et gaasiavariiga tegemist ei ole ning leidsid köögist elektripliidi pealt sinna unustatud veekeetja plastmassaluse, mis oli kärssama läinud. Ohtlik olukord likvideeriti ning inimesed kannatada ei saanud.

Harjumaa

25. jaanuaril kell 14.07 teatas murelik naaber häirekeskusele, et tema kõrval korterist Loo alevikus Saha teel tuleb tossu ning tõi ise sealt välja üksi kodus olnud kooliealise lapse. Päästjate saabudes selgus, et üksi kodus olnud lapse korteri rõdul põles väike kogus prahti. Tulekahju likvideeriti ning laps viga ei saanud. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse hooletusest lahtise tule kasutamisel. Koju saabunud lapsevanemaga räägiti põhjalikult tuleohutusest ning paluti selgitustööd teha ka lapsele.

Lõuna päästekeskus

Olulisi operatiivsündmusi ei olnud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

25. jaanuaril kell 22.49 said päästjad väljakutse Väike-Maarja alevikku, kus Energia tänaval põles ühekordne puumaja. Päästjate saabudes oli elanik majast väljas ning tuvastati, et põleb maja koridori sein ja vahelagi. Tulekahju likvideeriti kell 00.57 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. On teada, et majas puudus suitsuandur.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

25. jaanuaril kell 18.01 sai häirekeskus teate kahest Papsaare külas Audru jõe suudme lähedal merejääl hätta sattunud kalamehest. Mehed olid vajunud läbi liigõhukeseks sulanud jää umbes 25 meetri kaugusel kaldast, kus veesügavus on tõenäoliselt 2-3 meetrit. Õnneks olid kalameestel kaasas jäänaasklid, mis tõenäoliselt meestel eluga pääseda aitasid ning nad iseseisvalt kaldale tagasi said. Koostöös politsei ja kiirabiga andsid päästjad kannatanutele esmaabi ning kiirabi toimetas tugevalt alajahtunud isikud koheselt haiglasse.

Raplamaa

25. jaanuaril kell 14.38 teatati häirekeskusele, et Kohila vineerivabrikus oli umbes 4 meetri kõrgusel asuvas torus tekkinud õlileke ning seda ümbritsevas isolatsioonis seetõttu isesüttimine. Kohalikud töölised olid esmase tule kiirelt ise kustutanud. Päästjad eemaldasid õliga läbi imbunud isolatsiooni vältimaks uuesti süttimist, kuna torus oli ca 200-kraadise kuumusega õli. Leeki ja suitsu kohapeal ei ole ning kohale kutsutud redelauto pealt teostatakse hetkel kontrollavamisi, et tagada kindel ohutus. Tuli läbi seina hoonesse sisse ei levinud ja inimesed viga ei saanud.