Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29. jaanuar kuni 1. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. jaanuaril kell 16.37 teatati, et Tallinnas Pikal tänaval põleb viiekordse elumaja teisel korrusel asuv korter. Päästjad selgitasid saabudes, et tegemist oli tahmapõlenguga lõõris. Ohtlik olukord likvideeriti ning ka kõik teised lõõriga seotud korterid kontrolliti üle. Inimesed kannatada ei saanud.

30. jaanuaril kell 18.54 said päästjad väljakutse Rannamäe teele, kus põles vanade katakombide maa-alustes käikudes üks ruum. Tulekahju likvideeriti kell 20.15 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

31. jaanuaril kell 14.17 teatati, et Haabersti linnaosas Paldiski maanteel tuleb tööstushoonest palju tumedat suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid põlengu katlaruumist ning likvideerisid selle kell 14.40. Inimesi hoones ei viibinud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

29. jaanuaril kell 16.35 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Liivamäe külas olid ehitusobjekti õuealal tuld võtnud gaasiballoonid. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.08 ning inimesed ega lähedalasuvad hooned selles viga ei saanud. Täpne tekkepõhjus ei ole veel teada.

30. jaanuaril kell 16.08 käisid päästjad väljakutsel Lääne-Harju vallas, kus Vilivalla külas põles elumaja kõrval asuv saunamaja. Kohapeal selgus, et tuld oli võtnud sauna leiliruum. Tulekahju likvideeriti kell 17.30 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel selge.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

29. jaanuaril kella 15.46 ajal sõitis Põlva vallas Mustakurmu külas lumme tuisanud teelt välja liinibuss. Bussis oli kaks koolilast. Ühele tulid järgi vanemad, teise toimetas koju politseipatrull. Päästjatel õnnestus buss kraavist teele tagasi aidata.

Tartumaa

30. jaanuaril kell 19.56 teatati, et Kambja vallas Laane külas on elumaja korstnast näha leeke. Korstnas põles tahm. Enne päästjaid üritasid elanikud põlengut pulberkustutiga summutada. Korsten kuumenes ohtlikult ja ohustas maja konstruktsioone. Päästjad kustutasid korstnapõlengu käsikustutiga lõplikult ja valvasid hoone tuleohutust. Elanikele anti juhis kütteseade enne kasutamist ära puhastada.

31. jaanuaril kella 12.39 ajal süttis Tartus Teguri tänaval vanametallijäätmete kogumise ettevõttes metallitükeldamise töödel kopplaadur. Enamus põlengust kustutati enne päästjate saabumist. Päästjad kustutasid laaduri viimased hõõguvad osad lõplikult.

31. jaanuaril kell 14.15 teatati, et Värska lahel vajusid mootorsaanidega sõitnud mehed läbi jää. Selgus, et jääl olid sõitu teinud kolme saaniga kolm meest, kaks neist vajusid läbi õhukese jää. Vette sattunud kahel mehel õnnestus välja saada ja kaldale tulla. Kolmas saan jäi napilt jääle pidama ja ka selle omanik pääses kaldale. Uppumisest pääsenud mehed viidi Värska päästekomandosse sooja. Kaks saani jäid põhja, kolmas õnnestus päästjatel kaldale toimetada.

31. jaanuaril kella 16.54 ajal põlesid Elvas Kirde tn autolammutuses neli üksteise peale tõstetud autovrakki. Päästjad kustutasid tulekahju kella 17.39ks. Tulekahju tekkepõhjust ei ole teada.

Valgamaa

29. jaanuaril kell 18.16 teatati, et Tõrva vallas Piiri külas on hommikul kalale läinud 52aastane mees kadunuks jäänud. Mees leiti Hummuli paadisadama lähedal Väike-Emajõest jääaugust uppununa. Päästjad aitasid uppunu kaldale tuua. Traagiline juhtum näitab selgelt, et siseveekogudel võivad olla jääolud väga erinevad ning eriti ohtlik on minna vooluveekogude jääle.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. jaanuaril kell 01.28 sai häirekeskus teate, et Narva linnas Uusküla tänava kortermajas tuleb ühest korterist kõrbelõhna. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise, mille korteriomanik oli ise ka juba selleks ajaks avastanud. Kahjuks puudus korterist kohustuslik suitsuandur. 

30. jaanuaril kell 13.48 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Olevi tänavale, kus garaažis oli põlema süttinud sõiduauto. Päästjad asusid põlevat autot kustutama ning tulekahju likvideeriti kell 16.51. Sõiduki süttimise põhjust teada ei ole.

30. jaanuaril kella 15.01 ajal vajus Ida-Viru maakonnas Narva linnas Joaoru saare juures läbi jää Narva jõkke 78-aastane mees. Kaldale toodud kalamehe toimetas kiirabi tervisekontrolliks haiglasse.

Lääne-Virumaa

30. jaanuaril kell 10.23 said päästjad väljakutse Rakvere linna Tõusu tänavale, kus oli põlema süttinud elumaja teise korruse põrand. Põrandale oli jäetud kilekott kuuma tuhaga, mis süütas põranda. Päästjad võtsid põranda üle ning kustutasid põlengu. Lisaks kontrolliti ka alumisi kortereid, ventileeriti ruumid ning elanikule viidi läbi kodunõustamine, kus selgitati tuleohutuse reegleid. Korteris oli olemas suitsuandur.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

31. jaanuaril kell 13.21 teatati häirekeskusele, et Pärnu lahel on aset leidnud veeõnnetus. Rannast umbes paari kilomeetri kaugusel oli ATV koos kahe inimesega vajunud jääprakku. Juhuslik saanijuht tõi ühe õnnetuses osalenu Pärnu SAR lumesaani juurde, kes toimetas isiku kaldale. Tema tervisega oli kõik hästi. Õnnetuses osalenud ATV rattad olid läbi jää vajunud, kuid vee alla polnud vajunud. Teine õnnetuses osalenu jäi ATVd kaldale organiseerima.

Raplamaa

30. jaanuaril kell 03.46 teatati häirekeskusele, et Kehtna vallas Lellapere külas oli eramaja garaažis põlema süttinud mopeedauto. Tuli levis garaažist edasi kõrval olevasse kuuri, kus olid ladustatud küttepuud ning sealt levis tuli edasi üle kogu hoone. Päästjad kustutasid tulekahju kell 04.49. Põleng sai alguse tõenäoliselt mopeedauto akujuhtmete lühisest. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

30. jaanuaril kell 12.41 said päästjad teate, et Märjamaa alevis Pärnu maanteel põleb kivivoodriga kahekorruseline elumaja. Teataja sõnul oli põleng majas seespool ning ustest ja akendest tuli suitsu. Eakas elanik oli majast väljas ning tema vigastada ei saanud. Päästjad kustutasid hetkel veel teadmata põhjustel süttinud põlengu kell 14.43. Kuna konstruktsioonidesse jäid sädemed varjatult sisse, siis kell 16.06 süttis hoone uuesti. Varisemisohtlikuks muutunud hoone kustutamine lõpetati kell 00.13.

Saaremaa

30. jaanuaril kell 17.18 ajal käisid päästjad Karja külas asuvas eramajas kustutamas korstnapõlengut. 12 korteriga hoone korstnast tuli leeki ja sädemeid. Päästjad tuvastasid korstna ülaosas põlengu ning asusid seda likvideerima pulberkustutiga, lisaks puhastasid korstna ohtlikust tahmast. 

30. jaanuaril kell 17.54 teatati häirekeskusele, et Külma külas on elumajas tugev suitsulõhn. Majas viibinud 15-aastased vingumürgituse nähtudega noormehe ja neiu toimetas kiirabi haiglasse. Hoones oli ahjusiiber suletud liiga varakult. Päästjad ventileerisid ruumid. 

Lääne-Eesti pommigrupp

29. jaanuaril kell 9.23 sai Lääne-Eesti pommigrupp häirekeskuselt väljakutseteate Järvamaale, kus Paide linnas Nurmsi külas on leitud üheksa mürsku meenutavat eset. Sündmuskohal tuvastasid demineerijad, et leitud oli üheksa 122 mm suurtükimürsku. Leiud tulid välja kivihunniku sõelumisel. Leiukoha ümbrust metallidetektoriga kontrollides leiti lisaks veel 12 samasugust mürsku. Kokku leiti 21 mürsku. Nii suure koguse lõhkematerjali hävitamiseks on vaja suurt ohuala, seega transporditi leiud hävitamiseks kahe politsei eskordi saatel Kaitseväe keskpolügoonile. Koostöös Ida-Eesti pommigrupi ja Kaitseväe EOD grupiga lõhkekehad hävitatakse.