Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. veebruar

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

1. veebruaril kell 17.15 teatati häirekeskusele, et Viljandi vallas Kuressaare külas kukkusid kassid kaevu. Kohale saadetud päästjad selgitasid, et kuue meetri sügavusse kaevu oli kukkunud kaks kassi. Õnneks oli kaevus veepiiri juures väljaulatuv rakkeäär, mille peal kassid päästmist ootasid. Päästjad paigaldasid kaevu redeli, mida mööda üks kass ise välja ronis. Teise kassi tõid välja päästjad ja andsid ta üle perenaisele. Loomad olid ehmatanud, kuid jäid päästetöö juhi hinnangul täie tervise juurde. Õnnetuse põhjuseks oli lahti unustatud kaevuluuk.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

1. veebruaril kell 17.41 teatati häirekeskusele tulekahjust Rakvere vallas Tõrma külas. Põlema oli süttinud elumajaga kokku ehitatud kõrvalhoone. Mootorratta remontimise käigus oli põlema süttinud läheduses olnud bensiin. Inimene sai seetõttu põletushaavu ning kiirabi toimetas ta haiglasse. Tuli levis kiiresti üle kogu kõrvalhoone ning suure põlemiskoormuse tagajärjel levis tuli ka elumajale. Kõrvalhoone hävis tulekahjus täielikult, elumaja hävis osaliselt. Kustutustööd lõpetati kell 22.20.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

1. veebruaril kell 17. 41 said päästjad väljakutse Paide linna Otiku külla, kus oli juhtunud liiklusõnnetus. Mitme auto kokkupõrke tagajärjel oli üks inimene sõidukis kinni. Päästjad vabastasid kannatanu autost hüdrauliliste lõikevahenditega ning andsid ta üle kiirabile. Päästjad likvideerisid maanteel liiklusõnnetuse tagajärjed ning katsid lekked absorbentainega.

Raplamaa

1. veebruaril kell 18.56 käisid päästjad liiklusõnnetusel Rapla vallas Hagudi külas. Rollerautole oli tagant otsa sõidetud ning sõiduk seetõttu teelt välja ja katusele paiskunud. Inimesed olid autost väljas ning nendega tegeles kiirabi. Päästjad likvideerisid auto süttimisohu ning lükkasid sõiduki tagasi ratastele.