Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. veebruar

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. veebruaril kell 14.58 teatati, et Tartus Narva mnt hakkas kortermajas tööle anduri häire. Päästjad selgitasid, et töötas vingugaasiandur, mille käivitas liiga vara suletud siibriga ahjust ruumidesse imbunud vingugaas. Päästjad mõõtsid õhu vingugaasi sisalduseks 86 ppm-i (vingugaasi kontsentratsiooni määratakse ppm-ides, ehk miljondik osades. 1 ppm = 0,001‰ = 0,0001%). 50 ppm-i juures on mürgistuse nähtudeks nõrkus ja füüsilisel koormusel tekkiv õhupuudus. Vingugaasi sisaldusega õhus 100 ppm-i pikemat aega viibides tekib pulseeriv peavalu meelekohas ja uimasus.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

2. veebruaril kell 15.43 said päästjad väljakutse Tõstamaa alevikku Ehitajate teele, kus põlema oli süttinud saunahoone. Päästjate saabudes põles leegiga sauna välisvooder. Tuli hoonesse sisse minna ei olnud jõudnud ning keegi kannatada ei saanud. Päästjad kustutasid tulekahju kell 16.08.

Raplamaa

2. veebruaril kell 19.25 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Läti külas oli põlema süttinud vana heinaküün. Päästjate saabudes oli küüni katus sisse kukkunud ning hoone põles lausleekides. Päästjad likvideerisid põlengu kell 20.59, hoone hävis tules täielikult. Süttimise põhjus ei ole teada.