Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. veebruaril kell 10.23 käisid päästjad väljakutsel Nõmme linnaosas, kus Kraavi tänaval põles pargitud sõidukite kõrval asuv soojak. Päästjate saabudes põlesid soojak ning üks selle kõrval parkinud auto lausleekides. Tulekahju likvideeriti kell 12.09 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

3. veebruaril kell 12.56 teatati, et Lastekodu tänaval asuva viiekordse hoone esimesel korrusel asuva MTÜ ruumides on kahtlane ese. Inimesed evakueeriti kogu majast ning päästeameti demineerimisgrupp tuvastas, et kahtlane ese õnneks ohtu ei kujutanud. Sündmust menetleb edasi politsei.

3. veebruaril kell 13.56 saabus häirekeskusele teade, et Põhja-Tallinna linnaosas Manufaktuuri tänaval läks kuuekordse elumaja teise korruse korteris pliidil põlema õlipott. Päästjate saabudes oli põleng levinud ka köögikapile. Tulekahju kustutati ning ruumid tuulutati. Inimesed viga ei saanud.

Harjumaa

4. veebruaril kell 05.01 teatati, et Turba alevikus Metsa tänaval asuva viiekordse elumaja teisel korrusel asuvas korteris põleb madrats. Kohale kiirustanud päästjad likvideerisid põlengu ning kaks korterielanikku ja naaberkorteri elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

3. veebruaril kella 10.08 ajal käisid päästjad Viljandi vallas Holstre külas abis kraavi sõitnud autojuhil. Juht ei saanud lumega takistatud uste tõttu autost välja. Päästjad eemaldasid lume ning vigastusteta mees pääses vabadusse. Sõiduki kraavist välja saamine jäi tema ülesandeks.

Kell 18.02 teatati, et Suure-Jaanis Rohelisel tänaval on elumaja korstnast näha leeke. Päästjad selgitasid, et katla tugeval kütmisel oli süttinud korstna nurkadesse kogunenud pigi. Üldiselt oli aga korsten puhas ja sügisel korstnapühkija poolt hooldatud, mida tõendas ette näidatud akt. Päästjad valvasid hoone tuleohutust, kuni pigi kustus.

Võrumaa

3. veebruaril kella 22.19 ajal süttis Antsla vallas Kuldre külas kortermaja sotsiaalkorteris hooletu suitsetaja voodimadrats. Õnneks tuli levida ei jõudnud ja madrats kustutati. Päästjad tuulutasid ruumid. Öösel kella 3.29 ajal süttisid sama voodimadrats ja voodi uuesti. Päästjad kustutasid põlengu. Suitsu sisse hinganud liikumispuudega korterielaniku viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse. Olukorraga tuli tutvuma ja elaniku edasisi olmeprobleeme lahendama valla sotsiaaltöötaja.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. veebruaril kell 17.55 reageerisid päästjad Alutaguse vallas Rajakülas juhtunud liiklusõnnetusele, kus olid kokku põrganud kaks sõiduautot. Autodes olnud kaks kannatanut anti kiirabile üle. Päästjad kõrvaldasid mõlemal autol süttimisohu ning koristasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

3. veebruaril kell 16.19 teatati häirekeskusele, et Kehtna vallas Järvakandi alevis Tallinna maanteel asuva eramu ühes toas on põlema süttinud tool, laud ja diivan. Päästjad kustutasid teisel korrusel asunud tulekolde ning ventileerisid ruumid. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse laste põlema pandud küünlast, mis süütas mööbli ning kahjustas elektrijuhtmeid. Sündmus lõpetati kell 17.05.