Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. veebruaril kell 10.55 said päästjad teate, et Sütiste teel asuva kortermaja ühes korteris on tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas naaberkorteri gaasimõõdiku juurest lekke ning sulges gaasikraani. Inimesed viga ei saanud. Elanikul keelati gaasiseadet edasi kasutada ning paluti kutsuda esimesel võimalusel kohale gaasitehnikud.

4. veebruaril kell 15.55 teatati häirekeskusele, et Kesklinna linnaosas Rapla tänaval on kraana otsa roninud tütarlaps, kes sealt enam ise alla ei saa. Päästjad püstitasid korvredeli, millega tüdruk alla aidati ning kiirabi toimetas ta seejärel tervisekontrolliks haiglasse.

Harjumaa

4. veebruaril kell 18.45 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Tammeraja teel on maja tossu täis. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde katuse ääre alt ning esialgsetel andmetel oli see alguse saanud valesti paigaldatud korstnast. Põleng lokaliseeriti kell 19.23 ning inimesed selles viga ei saanud. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. veebruaril kell 18.11 teatati, et Tartus Kroonuaia silla juures liiguvad umbes 10aastased poisid Emajõe ohtlikult õhukesel jääl. Päästjate saabudes selgus, et üks poistest oli ragisevat jääd mööda kaldale tulnud, kuid teine oli jõel sillasamba juures. Päästetöö juht andis talle korralduse abi saabumiseni paigal püsida. Jääle läinud pinnaltpääste varustuses päästjate jalgade all hakkas jää purunema ning appi tuli minna päästelauaga. Poiss toodi tervelt kaldale. 

Valgamaa

4. veebruaril kell 9.03 teatati, et Valga vallas Kaagjärve külas kukkus lihaveis suure tiigi (20x6 meetrit) jääst läbi ja ainult looma pea on veest väljas. Pinnaltpäästevarustuses päästjad läksid looma juurde ja panid talle pea vee peal hoidmiseks nööri ümber sarvede. Jäässe lõigati mootorsaagidega rada, mida pidi veis kaldale talutati. Kohale saabus veise omanik ja töömehed, kes looma heaolu tagamisega edasi tegelesid.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

4. veebruaril kell 14.21 said päästjad teate, et Rakvere linnas Lääne tänava elumaja korstnas on tahmapõleng. Kütmisel süttis puhastamata korstnalõõris põlema tahm. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutiga ning pererahval paluti kutsuda olukorra parandamiseks korstnapühkija.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. veebruaril kell 13.13 teatati häirekeskusele, et Järva vallas Kuksema külas oli kütmise käigus ahjust välja tulnud leek süüdanud põlema maja. Päästjate saabudes tuli hoone igast praost ja räästast paksu suitsu, mis hiljem läks üle lahtiseks tulekahjuks. Lisaks süttis lakapealsel olnud hein ja põhk. Inimesed olid hoonest välja saanud ning kannatada ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 16.29.