Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-8. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. veebruaril kell 16.05 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Ädala tänaval on viiekordse elumaja teisel korrusel asuva korteri aknast väljas leek. Päästjad sisenesid saabudes korterisse ning likvideerisid tulekolde, mis asus korteri ühes toas. Esialgsetel andmetel võis see alguse saada arvutist. Korterielanik vaadati kiirabi poolt üle ning tema tervisega oli kõik korras. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

5. veebruaril kell 17.27 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval on kahekordse puidust elumaja ühe korteri tuba paksult suitsu täis. Päästjad tuvastasid saabudes, et probleemi põhjustas liiga varakult kinni pandud siiber. Elanikke instrueeriti edasise ohutu kütmise osas. Keegi kannatada ei saanud.

6. veebruaril kell 13.42 said päästjad teate tulekahjust Tallinnas Vabaõhumuuseumi teel, kus põles restoran. Tulekahju likvideeriti päästjate poolt kella 15.55 paiku ning esialgsetel andmetel sai see alguse köögist, kus pliidikubus süttis sinna ladestunud rasv. Tuli levis sealt edasi hoone teistele korrustele ning katusele. Inimesed viga ei saanud. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

7. veebruaril kell 16.35 käisid päästjad väljakutsel Mustamäe linnaosas, kus Vilde teel asuva 14-kordse elumaja ühes trepikojas oli tunda suitsulõhna. Päästjad tuvastasid saabudes, et seitsmenda korruse trepikojas põles madrats, mis oli enne päästemeeskonna saabumist kustutatud. Päästjad ventileerisid trepikoja ning üks laps, kes oli koridoris suitsu sisse hinganud, anti üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse tervisekontrolli. Põlemise täpne tekkepõhjus ei ole veel selge.

Harjumaa

6. veebruaril kell 20.04 said päästjad teate, et Jõelähtme vallas Kallavere külas põleb lahtise leegiga aiamaja. Tulekahju likvideeriti kell 21.02 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

5. veebruaril kell 21.12 andis turvafirma valvekeskusega ühenduses olev suitsu- ja vinguandur märku tulekahjust Põlvas Vabriku tänaval. Häire anti edasi päästjatele, kes jõuga korterisse sisenesid ja selgitasid, et pliidil põles taldrik toidujäätmetega. Tuleoht kõrvaldati, ruumidest leiti joobetunnustega mees, kes tänu suitsuanduri häirele kohale jõudnud abilistele seekord tõsisemalt viga ei saanud.

Tartumaa

6. veebruaril kella 14.57 ajal vajus Võnnu alevikus liinibuss kraavi. Päästjate saabumise ajaks oli neli reisijat ja bussijuht sõidukist vigastusteta välja saanud. Süttimisohtu ega kütuseleket ei tekkinud. Bussi väljatõmbamine jäi bussiettevõtte hooleks.

Kella 18.01 ajal süttis Luunja vallas Kabina külas sauna leiliruum, kust tuli levis pööningule ja välisseinale. Tulekahju kustutati poole tunniga.

Kella 20.42 ajal süttis Tartu vallas Tila külas Rähni tänaval eramaja korstna ümbruses teise korruse ja pööningu vaheline lagi. Päästjad avasid kustutustöödeks vahelae konstruktsioone. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

7. veebruaril kella 17.10 ajal käisid päästjad Valgas Uus tänaval kustutamas mahajäetud maja keldris põlevat lõket.

Võrumaa

5. veebruaril kella 20.40 ajal põles Võru vallas Halla külas lausleegis saun. Päästjate saabudes oli katus sisse kukkunud. Tulekahju kustutati ligi tunni ajaga, hoonest jäid järgi seinad. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse sauna korstna juurest ja selle põhjuseks võis olla ehitusviga, mis ilmnes liiga tugeval kütmisel.

7. veebruaril kella 2.02 ajal põlesid Rõuge vallas Uue-Saaluse külas lausleekides saun ja Land Roveri maastur. Päästetehnika ligipääsu põlengukohale takistas lahti lükkamata sissesõidutee. Päästjad lammutasid tulekolletele ligipääsuks hoonet, kustutustööd lõppesid kell 3.55. Ära hoiti tule levik lähedalasuvale majale. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

5. veebruaril kell 12.03 said päästjad teate sõiduauto põlengust Vinni vallas Pajusti alevikus. Laudas süttis põlema sinna päev varem pargitud auto, kuid töötajad tõmbasid põleva auto koheselt traktoriga välja. Päästjate saabudes põles auto lahtise leegiga ning põleng kustutati kell 12.30. Sõiduk hävis tules täielikult. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

5. veebruaril kell 18.51 teatati häirekeskusele, et Rakvere linnas Lepiku tänaval asuvast majast tuli suitsu. Päästjad tuvastasid põlengukolde köetava pliidi ees, kus sädemest oli süttinud pliidi ette toodud puitbrikett. Päästjad likvideerisid põlengu, keegi õnnetuses kannatada ei saanud. Päästjad ventileerisid ruumid ja nõustasid majaomanikku.

6. veebruaril kell 15.07 said päästjad teate tulekahjust Väike-Maarja vallas Ebavere külas asuvas kahepereelamus. Teataja sõnul lahvatas gaasiballooni vahetamise käigus leek ning süütas maja põlema. Päästjate saabudes põlesid veranda, köök ja pööning. Inimesed evakueerusid hoonest ning päästjad alustasid tulekahju kustutamisega. Tulekahjus hävis hoone üks osa, teine pool jäi tulest puutumata. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. veebruaril kell 13.41 vajati päästjaid appi Pärnusse Kuninga tänavale, kus ühe hoone räästas olid suured jääpurikad. Purikad kukkusid alla ja ohustasid jalakäijaid. Politsei sulges tänava liikluseks ning päästjad eemaldasid jääpurikad. 

6. veebruaril kell 22.22 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Ermistu külas on põlema süttinud parvsaun. Päästjate saabudes põles sauna katusealune, suurema leegi olid kohalviibijad ise vee ja tulekustutitega summutanud. Päästjad kustutasid tulekahju, mis oli osaliselt tunginud ka ehitise konstruktsioonide vahele. Tulekahjus hävis umbes 10% saunast. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

7. veebruaril kell 13.34 reageerisid päästjad maismaasõiduki tulekahjule. Saarde vallas Kalita külas oli mootori soojendamise ajal põlema süttinud sõiduki salong. Sõiduk asus majale ohtlikult lähedal ja ohustas hoonet, kuid tänu omaniku oskuslikule tegutsemisele, kes hoidis auto uksed kinni, ei saavutanud tulekahju täispõlengu faasi. 

Saaremaa

5. veebruaril kell 13.25 teatati häirekeskusele, et Hirmuste külas on kraavi sõitnud liinibuss. Buss oli teelt välja lumme sõitnud ning lumi oli blokeerinud uksed ja inimesed välja ei pääsenud. Päästjad tõmbasid bussi tagasi teele. Buss kahjustada ei saanud ning kõik reisijad jäid terveks.