Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. veebruaril kell 14.54 said päästjad teate, et Mustamäe teel asuvas kortermajas on ühe korteri köögis läinud põlema õlipott. Päästemeeskond likvideeris põlengu ning andis kiirabile tervisekontrolliks üle ühe elaniku, kes oli vigastanud oma kätt.

8. veebruaril kell 21.11 teatati päästjatele, et Kristiine linnaosas Algi tänaval asuva kolmekordse elumaja korteris ning trepikojas on tunda suitsuhaisu. Päästjad selgitasid saabudes, et põleng toimus kortermaja all asuvas garaažis, kus oli tuld võtnud sõiduauto. Päästjad aitasid paksu suitsu täis trepikojast välja 3 inimest ning likvideerisid põlengu kella 22.18 paiku. Inimesed kiirabi abi ei vajanud. Põlengu täpne tekkepõhjus ei ole veel selge.

9.veebruaril kell 03.54 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Amburi tänaval on kahekordse elumaja teine korrus suitsu täis. Kohale saabunud päästjad evakueerisid kõik elanikud ning üks inimene anti üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse. Päästjad leidsid tulekolde ühest esimese korruse korterist, kus põles voodi. Tulekahju likvideeriti kella 04.37 paiku ning esialgsetel andmetel võis see alguse saada hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. veebruaril kell 9.03 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon märku tulekahjuohust Tartus Kopli tänaval asuvas kutsehariduskeskuses. Enne päästjate kohale jõudmist selgus, et kompressoriruumis oli suitsenud kompressor, kuid tõsisemat õnnetust tehnilisest rikkest ei kujunenud.

Kella 9.19 ajal käisid päästjad Tartus Turusadama juures Emajõe jäält ära kutsumas ennast ohtu seadnud noormeest. Joobetunnustega mehe võttis enda hoole alla politsei. Emajõgi on kohati veel lahtine ning õhukese jääga. Sellele mineja seab ohtu oma elu!

Valgamaa

8. veebruaril kell 20.19 teatati, et Õru alevikus on kortermaja katla metallkorstnast näha leeke. Päästjad selgitasid, et puhastamata korstnas põleb tahm. Põleng sumbus ja õnneks tuli maja külge ei levinud. Päästjad hoiatavad, et kütteseadmeid lõhkuvate ja maja ohustavate tahma- ning pigipõlengute ennetamiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada. Kortermajas peab seda igal aastal vähemalt korra tegema kutseline korstnapühkija. Päästjatele meenus, et eelmise aasta aprillis käidi tahmapõlenguga seoses samas kohas ohutust tagamas. Katlakütja väitel oli seejärel korstnapühkija käinud. Kütteseadmeid tuleb hooldada piisavalt tihedalt, et tahmapõlengud oleks välditud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

8. veebruaril kell 8.03 reageerisid päästjad Vinni vallas Karkuse külas toimunud liiklusõnnetusele. Väikebussi ja sõiduauto kokkupõrke tagajärjel oli sõiduautojuht sõidukis kinni ning päästjad kasutasid hüdraulilisi töövahendeid kannatanu vabastamiseks. Kannatanu anti üle kiirabile. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

9. veebruaril kell 01.41 said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Kõpsta külla. Teataja sõnul oli põlema süttinud kaubik. Kohalviibijad asusid koheselt tulekustutiga leeke summutama ning päästjad jätkasid kustutustöid. Tulekahju likvideeriti kell 2.39. 

Ida-Virumaa

9. veebruaril kell 3.57 said päästjad teate tulekahjust Narva linnas Kähriku tänaval. Teataja sõnul oli põlema süttinud saun. Päästjate saabudes põles saunamaja lahtise leegiga, kõrval olevatele hoonetele ohtu ei olnud. Tulekahjus hävinesid saunamaja köök ja puukuur. Kustutustööd lõpetati kell 6.36. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

8. veebruaril kell 16.18 teatati häirekeskusele, et garaažis oli süttinud sõiduauto kapotialune. Kohalviibijad said leegid iseseisvalt summutatud, kuid päästjad kontrollisid sõiduki ohutuse tagamiseks üle.

8. veebruaril kell 20.01 said päästjad väljakutse Pärnu linna Hiie tänavale. Teataja sõnul tuli eramaja hoovist palju tossu ja sädemeid. Päästjate saabudes põletas seltskond maja hoovis diivanit. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.28 ja tegid kodanikele selgitustööd. Lisaks paigaldasid päästjad elumajja suitsuanduri.