Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. veebruaril kell 15.08 saabus häirekeskusele teade tulekahjust Nõmme linnaosas Hiiu-Maleva tänaval. Päästjate saabudes põles kahekordse puidust eramaja teine korrus lahtise leegiga. Kella 16.07 paiku põleng lokaliseeriti ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

9. veebruaril kell 18.13 teatati, et Nõmme linnaosas Lootuse puiesteel põleb sõiduauto kapotialune. Päästjad kustutasid põlengu kell 18.45 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel selge.

9. veebruaril kell 20.50 said päästjad teate, et Saue vallas Hüüru külas põleb lahtise leegiga soojak. Põleng likvideeriti kell 23.41 ning inimesed selles viga ei saanud. Küll aga sai kuumakahjustusi soojaku kõrval parkinud sõiduki üks külg. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

9.veebruaril kell 21.18 said päästjad väljakutse Tallinnasse Vanasadama kruiisikai juurde, kus põles kai juures asuv hoone. Tulekahju likvideeriti kell 21.58 ning kannatanuid selles ei olnud. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel selge.

9. veebruaril kell 23.41 teatati, et Lasnamäe linnaosas Kiive tänaval on kolmekordse elumaja ühes trepikojas tunda kärsahaisu ning töötas ka vingugaasiandur. Päästjad leidsid suitsukolde ühest esimesel korrusel asuvast korterist ning tuvastasid, et korteris asuv küttekolle ei ole töökorras, mistõttu ajas see elamisse sisse rohkelt suitsu. Elanikul paluti seda mitte kasutada ning tegeleda esimesel võimalusel küttekolde hooldusega.

10. veebruari varahommikul kell 06.55 said päästjad teate, et Tallinnas Kristiine linnaosas Oksa tänaval põleb lahtise leegiga kahekordse puumaja teine korrus. Esimesed päästemeeskonnad Kesklinna ja Lilleküla komandodest jõudsid sündmuskohale kolme minutiga ning koheselt alustati nii inimeste otsinguga kui kustutustöödega. Kell 07.10 toodi põlevast korterist välja kannatanu, kes anti üle kiirabile. Teel haiglasse teostatud elustamine andis küll tulemusi, kuid kahjuks vanemaealine isik haiglas siiski suri. Kell 07.33 toodi majast välja veel neli inimest, kellest üks anti kiirabile üle tervisekontrolliks. Teised päästetud paigutati esialgu sooja politseiautosse, kuid kella 08.36 paiku olid nad endale ise leidnud asenduspinnad. Sündmuskohal tegeles päästetöödega lisaks kahele operatiivkorrapidajale kokku 8 põhiautot neljast komandost – Kesklinn, Lilleküla, Kopli ja Nõmme.
Kella 09.30 seisuga kustutustööd kolmes töölõigus veel jätkuvad.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

9.veebruaril kella 15.09 ajal teatati, et Räpinas Võhandu tänaval asuva kortermaja korteris annab suitsuandur häiret. Selgus, et anduri käivitanud suits sattus tuppa liiga vara suletud ahjusiibri tõttu. Ahjust leiti kustumata suitsev tukk. 

Kella 16.59 ajal süttis Kanepi vallas Tiido külas elumaja puhastamata korstnas tahm. Päästjad summutasid põlengu pulberkustutiga ja majale tuli ei levinud. Elanikust naisterahva ülesandeks jäi enne uut kütmist korstnapühkija kutsuda. 

Tartumaa

9. veebruaril kell 20.58 teatati, et Tartus Väike-Tähe tänaval põleb elumaja korteri pliidi truubis tahm. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust ja õnneks tuli lõõridest välja ei levinud. Selgus, et korstnapühkija oli viimati käinud üle-eelmisel aastal. Elanikule selgitati, et Tuleohutuse seaduse järgi tuleb kütteseadmeid puhastada minimaalselt üks kord aastas. Kortermajas peab seda igal aastal käima tegemas kutseline korstnapühkija. Kahjuks puudus korteris ka suitsuandur, mille kiiremas korras paigaldamine elaniku ülesandeks jäi.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

9. veebruaril kell 15.49 toimus Rakvere linnas Tuleviku tänaval toidukõrbemine. Pannil oli põlema läinud õli, kuid pann eemaldati kiiresti pliidilt ja tulekahju suudeti ära hoida. Päästjad ventileerisid ruumid ning paigaldasid korterisse töökorras suitsuanduri.

Ida-Virumaa

9. veebruaril kell 22.58 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve linnas Aia tänaval tuli viiekordse maja ühest korterist kõrbelõhna. Päästjad tuvastasid toidukõrbemise ning ventileerisid ruumid. Lisaks paigaldasid päästjad korterisse töökorras suitsuanduri.

10. veebruaril kell 4.04 teatati häirekeskusele, et Kiviõli linnas Raudtee tänaval on põlema süttinud kuur. Eramaja hoovis asuvas puukuuris põles lahtise leegiga 2 x 3 m suurune ruum, kus asusid roller ja sisepõlemismootoriga aiatehnika. Põlema süttis ka kuuris olnud kütus. Tuli oli läinud põranda- ja seinakonstruktsioonide vahele, mistõttu teostasid päästjad kontrollavamisi. Päästjad likvideerisid põlengu kell 06.26, keegi vigastada ei saanud. 

Lääne päästekeskus

Raplamaa

Täna kell 13.29 said päästjad väljakutse Juuru alevikku Kalmistu teele. Põlema oli süttinud elumajaga kokku ehitatud garaaž. Päästjad lokaliseerisid tulekahju paarikümne minutiga ning avasid konstruktsioone tulekollete tuvastamiseks. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse kütmisest, täpsem põhjus selgub hiljem. Inimesed vigastada ei saanud.