Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. veebruaril kell 23.47 teatati päästjatele, et Pirita linnaosas Tamme tänaval tuleb kahekordse puumaja esimeselt korruselt suitsu. Kohale kiirustanud päästemeeskond leidis tulekolde maja esimese korruse koridorist, kus oli tuld võtnud sinna ladustatud puit- ja turbabrikett. Põleng lokaliseeriti kell 00.05 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel selge.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. veebruaril kell 12.26 teatati, et Mustvee vallas Nõmme külas on elumaja alumisel korrusel tulekahju ja ruumid suitsu täis. Tulekahjust andis häirega märku ka suitsuandur. Päästjate saabumise ajaks olid peremees ja perenaine koos kolme lapsega majast välja tulnud. Naine ja lapsed olid oma autosse sooja läinud. Elekter oli majast välja lülitatud. Ruumidesse sisenenud pääste suitsusukeldujad selgitasid, et korstnajala kõrval põlevad diivan ja majapidamistarbed. Tulekahju levik piirati veerand tunniga, kustutustööd lõpetati kell 13.18. Ilmselt sai tulekahju alguse korstnast, millel puudus tahmaluuk, kust kaudu kuumus või sädemed asju süütama pääsesid. 

Tartumaa

11. veebruaril kella 22.16 ajal süttis Peipsiääre vallas Välgi külas pärast käivitamist väikebuss Opel Vivaro. Elanikud püüdsid pulberkustutitega põlengut piirata, kuid kahjuks see ei õnnestunud, mille järel häirekeskusesse helistati. Päästjate saabumise ajal põlesid bussi rehvid, mootoriruum ja sõiduki alla voolanud kütus. Bussi jäänused kustutati veejoaga. Tõenäoliselt põhjustas tulekahju rike elektrisüsteemis.

12. veebruaril kell 7.10 ajal põles Elvas Kesk tänaval suur prügikonteiner. Tuli ohustas meetri kaugusel asuvat puukuuri. Päästjad piirasid tule leviku ja kustutasid konteineri.

Viljandimaa

11. veebruaril kell 15.11 teatati, et Põhja-Sakala vallas Kuhjavere külas on elumajas ahjusiibri vahelt näha tuld ja lõõrides kuulda vuhinat. Selgus, et lõõrides oli süttinud tahm. Elanik viis põlengu summutamiseks pliidi alt põlevad tukid välja. Päästjad selgitasid, et tahm oli süttinud nii pliidi- kui korstnalõõrides. Põlengu sumbumiseni valvati hoone tuleohutust. Päästjad avastasid, et kütteseade oli üsna vananenud ja tuleohtlik. Ahjus olid praod ja selle tahmaluuk katki. Koldesuu esine plekk põrandal ei vastanud ohutusnõuetele. Veel hoidis elanik koldest võetud tuhka süttida võivas plastämbris ning küttematerjali hoiti kütteseadmele liiga lähedal. Päästjate rõõmuks oli aga ruumides korralik vingugaasi- ja suitsuandur.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

11. veebruaril kell 11.51 vajati päästjaid appi liiklusõnnetusele, mis juhtus Lääneranna vallas Lihulas. Kahe auto kokkupõrke tulemusel oli üks juhtidest autos kinni ning ta tuli vabastada hüdraulilisi töövahendeid kasutades. Päästjad andsid autost vabastatud kannatanu üle kiirabile, kes isiku haiglasse toimetas. Päästjad koristasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest ning vabastasid selle liikluseks.

11. veebruaril kell 18.00 said päästjad väljakutse Pärnu linna Tulbi tänavale, kus inimese sõnul kerkib õhtuti vinguanduri näit 50ppm-ni. Päästjad tuvastasid, et tegemist on valede kütmisvõtetega, mil siiber suletakse liialt vara ning seetõttu tekib tuppa vingugaas. Päästjad palusid inimesel avada aknad ning selgitasid õigeid kütmisvõtteid. Õnneks oli inimene paigaldanud oma elamisse päästva vingugaasianduri, mis andis märku, et tuppa oli imbunud vingugaas.

Raplamaa

12. veebruaril kell 8.21 sai häirekeskus teate tulekahjust Märjamaa vallas Käriselja külas. Põlema oli süttinud laudahoone suurusega 8x15 meetrit. Päästjate saabudes oli laut lausleegis, loomi laudas ei olnud. Päästjad asusid kaitsma kõrval asunud hooneid süttimise eest. Tule levikule saadi piir kell 9.07, kuid pool laudahoonekatust on põlengu tagajärjel sisse vajunud. Hetkel tulekustutustööd veel kestavad.