Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-15. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. veebruaril kell 02.18 said päästjad väljakutse Tallinna Narva maanteele, kus teataja sõnul oli seitsmekorruselise kivimaja trepikojas suitsu ning ühest korterist oli kuulda anduri piiksumist. Päästjad tuvastasid korteri ning selgus, et seal kõrbes toit. Korteri elanik, vanemaealine naisterahvas, anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

14. veebruaril kell 16.36 teatati, et Stroomi keskuse all parklas põleb sõiduauto. Päästjate saabudes oli autoomanik suutnud leegid maha saada ning päästjad aitasid edasise ohutuse huvides kõik veel üle kontrollida. Seejärel teostati parklas ka suitsueemaldus. Inimesed viga ei saanud ning põlemise tekkepõhjus ei ole veel selge.

Harjumaa

12. veebruaril kell 19.12 said päästjad teate, et Saku vallas Kasemetsa külas põleb plekkvoodriga soojak. Tulekahju likvideeriti kell 20.31 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

13. veebruaril kell 05.02 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Veskikülas põleb väike kuur, kus sees kanad ja jänesed. Päästjate saabudes olid tuld võtnud juba ka lauda kõrval asunud teised kaks hoonet. Koheselt alustati kustutustöödega ning hoiti samaaegselt ära suurem tule levik teistele hoonetele. Ühel kõrvalhoonel hävines tules katus ning teisel õnneks vaid katuse üks nurk. Kuur ning kolme hoone vahele pargitud sõiduauto hävinesid tulekahjus täielikult. Kuurist päästeti 6 küülikut, kuid hetkel veel teadmata hulk kanu sai kahjuks hukka. Tulekahju likvideeriti kell 07.13. Inimesed viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. veebruaril kell 6.25 teatati, et Põltsamaal Veski tänaval põleb tööstushoone. Päästjate saabudes tuli musta suitsu tootmishoonega kokku ehitatud administratiivhoone osa katuse ja akende vahelt. Suitsusukeldujad sisenesid ruumidesse, kus põles erinevate ruumide sisustus. Tulekahju kustutati kella 8.06ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

14. veebruaril kell 2.38 teatati, et Valgas Kesk tänaval on kortermaja korteris suits. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli ahjust välja kukkunud põlev söetükk. Voodist leiti suitsu sisse hinganud meesterahvas, kes anti üle kiirabile ja tervisekontrolliks haiglasse viidi. Põlev tukk visati ahju tagasi ja ruumid tuulutati. Põlenguoht tekkis tuleohutust eiranud hooletu kütja pärast. Kahjuks puudus korterist ka kohustuslik suitsuandur.

Viljandimaa

13. veebruaril kella 12.13 ajal põles Karksi-Nuias Tartu mnt puidust garaaž ja selles olev auto. Päästjad kustutasid tulekahju tunni ajaga. Garaaž ja sõiduk hävisid. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

14. veebruaril kell 21.21 teatati, et Põhja Sakala vallas Pilistvere külas süttis sauna katus. Enne päästjate saabumist piirasid tublid saunalised põlengut Pilistvere koguduse hoonest toodud pulberkustutite ja jääaugust ämbriga toodud veega. Oli avatud ka osa korstna ümbruses süttinud katusest. Kokku avati tulekolletele ligipääsuks ja kustutamiseks neli ruutmeetrit katust. Tulekahju likvideeriti päästjate abil kella 22. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

14. veebruaril kell 20.33 teatati, et Värskas Pikk tänaval on korterist kuulda anduri häiret. Päästjad selgitasid, et muidu tühjalt seisvas korteris oli köetud ahju ja selle siiber liiga vara suletud. Ruumidesse imbunud vingugaasi tõttu hakkas häiret andma vingugaasiandur. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. veebruaril kell 13.23 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järvel Vahtra tänaval asuvas korteris on tunda gaasi lõhna. Kohale tulnud päästjad avastasid korteris gaasilekke ning keerasid gaasikraani kinni. Omanikul paluti võtta koheselt ühendust gaasiettevõttega ning päästjad ventileerisid ruumid. Gaasipliidil avastatud maagaasi leke suurusega 800 ppm.

12. veebruaril kell 21.03 reageerisid päästjad sündmusele Kohtla-Järvel Olevi tänaval. Korteri köögis mõõdeti maagaasi leke 300 ppm ja vingugaasi leke 106 ppm. Päästjad keerasid kinni gaasikraani ning omanikele anti korraldus kutsuda välja gaasiettevõtte esindajad. Päästjad ventileerisid eluruumid.

14. veebruaril kell 04.58 teatati Häirekeskusele tulekahjust Narva-Jõesuu linnas, kus põles Püha Suurvürst Vladimiri kirik. Päästjate saabudes põles kiriku aken ning kiriku sisemus. Päästjad alustasid kustutustöödega ning samal ajal päästsid kiriku vara. Tulekahju likvideeriti kella 09.41 ajal. Tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel.

14. veebruaril kell 13.43 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Lehola tänavale. Suitsusukelduslüli sisenes suitsu täis korterisse ning tuvastas korteris põleva madratsi, diivani, rehvid. Päästjad summutasid leegid esmaste tulekustutusvahenditega kella 14.09ks. Ruumid ventileeriti. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest. Korteris puudus suitsuandur.

Lääne-Virumaa

15. veebruaril kell 04.44 teatati häirekeskusele tulekahjust Tapa linnas Vabriku tänaval. Päästjate saabudes oli kolmekorruselise kortermaja teisel korrusel asuva korteri elutoa aknast leegid välja. Päästjad alustasid koheselt kortermaja elanike evakuatsiooniga. Korteris oli 8 inimest, kellest 6 viidi haiglasse tervisekontrolli. Esialgsete andmete põhjal keegi vigastada ei saanud. Korter sai tõsiseid vee- ja suitsukahjustusi ning hävis aken. Tulekahju tekkepõhjuseid asuvad välja selgitama menetlejad. Korteris oli olemas suitsuandur, mis tulekahju kiiresti tuvastada aitas. Ära suudeti hoida traagilisemate tagajärgedega õnnetus.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

13. veebruaril kell 11.36 said päästjad teate, et Palli külas on vette, jäätükkide vahele, kukkunud koer. Jahi käigus hirve taga ajades kukkusid nii hirv kui jahikoer vette. Inimesed proovisid oma paadiga koera kätte saada, kuid vajasid siiski päästjate abi. Pinnaltpäästjad läksid koerani ning tõid ta kaldale ja andsid omanikule üle.

Pärnumaa

13. veebruaril kell 13.19 said päästjad väljakutse Pärnu linna Rõugu tänavale, kus oli põlema süttinud pooleteisekorruseline eluhoone. Tulekahjus hävines üks esimese korruse tuba, pööning ja katus. Ülejäänud hoone sai tugevaid vee- ja kuumakahjustusi. Hoones oli neli last ja kaks täiskasvanut, kellest üks viidi haiglasse tervisekontrolli. Tulekahjus hukkus kahjuks pere lemmik, koer. Tulekahju tekkepõhjuseid hetkel teada ei ole, seda asuvad välja selgitama menetlejad. Päästjad majas suitsuanduri olemasolu ei tuvastanud.

14. veebruaril kell 13.07 said päästjad teate tulekahjust Tori vallas Are alevikus Põllu tänaval. Teataja sõnul oli maja keldris tulekahju ning inimesed hoonest väljas. Tulekahju sai alguse keldrikorrusel olevast töötoast ning tuli levis edasi esimesele ja teisele korrusele. Tulekahju likvideeriti kell 14.57, inimesed selles õnnetuses vigastada ei saanud.

14. veebruaril kell 17.39 reageerisid päästjad Põhja-Pärnumaal Libatse külas asuvasse termopuidu valmistamise tehasesse. Põlema oli süttinud kuivatusahi. Päästjad võtsid materjali kuivatusahjust välja, kustutasid põlengu ning ventileerisid ruumid. Puitmatejalide kuivatusahju elektroonika hävis tulekahjus. Sündmus lõpetati kell 18.35, inimesed vigastada ei saanud.

14. veebruaril kell 20.09 käisid päästjad Saarde vallas Kanakülas, kus põlema oli süttinud iglusaun. Inimesed alustasid sauna kustutamisega kiiresti ka ise, kuid kahjuks hävis saun tules täielikult. Päästjad likvideerisid põlengu kell 20.09.