Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. veebruaril kell 18.47 said päästjad teate, et Haabersti linnaosas Lahepea tänaval on tulekahju viiekordse elumaja neljanda korruse korteris. Päästjate saabudes olid inimesed korterist väljas, kuid ei saanud sealt lahkuda, sest trepikoda oli paksu suitsu täis. Päästjad alustasid koheselt trepikoja tuulutusega ning palusid teistel elanikel püsida sel ajal korterites. Kaks väikest last koos emaga viidi tervisekontrolliks haiglasse. Tulekahju likvideeriti kell 19.30. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

16. veebruaril kell 00.01 teatati, et Nõmme linnaosas Okka tänaval on kahekordse elumaja trepikoda suitsu täis. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli toit läinud kõrbema. Kiirabi vaatas kohapeal korterielaniku üle ning temaga oli kõik korras.

16. veebruaril kell 07.52 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Endla tänaval tuleb sõiduauto kapotist suitsu ja näha on ka leeke. Päästjad kustutasid põlengu kell 08.15, inimesed viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. veebruaril kella 14.42 ajal süttis Nõo vallas Illi külas leekidesse kuur. Päästjate saabumise ajaks oli kuur maha põlenud ja selle konstruktsioonid kokku kukkunud. Leegid olid ulatunud ka paari meetri kaugusel asuva garaažini, kuid õnneks see ei süttinud. Kuuri omanik tunnistas, et oli kütteseadme koldest võetud tuha valanud kuuris olnud paberkotti ja tõenäoliselt sellest sai tulekahju ka alguse. 

Kella 17.49 ajal põles Tartus Ülikooli tänava piirkonnas Toomemäel asuva vana punker-keldri põrandal praht, mille päästjad käsikustuti ja lumega kustutasid.

Viljandimaa

16. veebruaril kella 3.43 ajal põles Viljandis Jämejala külas iglusaun. Päästjate saabudes oli saun suures osas hävinud. Selle jäänused kustutati. Sauna oli eelmisel õhtul köetud ja ilmselt sai põleng alguse rikkest sauna kerises.

Võrumaa

15. veebruaril kella 12.22 ajal süttis Võrus Uus tänaval saun. Saun oli kokku ehitatud garaaži ja kuuriga. Tuli levis sauna ruumidest vahelaele ja veidi ka pööningule. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks vahelage ja veidi plekk-katust. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.