Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. veebruaril kell 08.48 said päästjad väljakutse Lasnamäele Pae tänavale, kus viiekorruselises elumajas põles korter. Päästjate saabudes põles korter lahtise leegiga, eakas korterielanik oli ise juba väljas. Kiirabi vaatas korteriomaniku üle ning tema tervisega oli kõik korras. Tulekahju likvideeriti kell 09.44 ning esialgsetel andmetel võis see alguse saada küünlast. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

17. veebruaril kell 02.45 saabus häirekeskusele teade, et Pirita linnaosas Kase tänaval on kolme korteriga elumaja trepikoda suitsu täis. Päästjad selgitasid, et süttinud oli koridori trepi alla paigutatud kuuma tuhaga ämber, mis omakorda süütas trepi. Ohtlik olukord likvideeriti kell 03.03 ning inimesed selles viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. veebruaril kell 10.02 teatati häirekeskusele, et Jõgeva vallas Endla külas sõitis traktor kraavi ja veeres katusele. Juht oli tervelt välja saanud. Kohale saabunud päästjad panid kütuselekke kohale alla ämbri ja veendusid tuleohutuses. Seejärel aidati traktor ratastele. Sõiduki minema toimetamine jäi omaniku kohustuseks.

16. veebruaril kell 15.52 andis suitsuanduri häire märku tulekahjust Põltsamaa vallas Pauastvere külas asuvas talumajas. Päästjate saabumise ajaks oli anduri häire peale ärganud majaomanik suitsu täis ruumidest käpuli liikudes välja saanud, häirekeskusele helistanud ja ootas trepil. Majja sisenenud päästjad leidsid köögis pliidil põleva rasva ja lihaga panni. Tulekahju kustutati. Köök sai tahma- ja kuumakahjustusi. Söögi olid peremehe sõnul pliidile jätnud lahkunud külalised, kes teda sellest ei teavitanud. Õnneks säästis suitsuandur seekord raskematest tagajärgedest, kuigi andur oli kinnitatud seinale, mitte nõuetekohaselt lakke.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. veebruaril kell 11.11 vajati päästjaid kontrollima vingugaasianduri käivitumise põhjust Jõhvi linnas Vahe tänaval. Päästjad tuvastasid gaasiseadme rikke ning omanikel jäi üle pöörduda gaasikatla remontimiseks tehnikute poole.

Lääne-Virumaa

16. veebruaril kell 18.35 said päästjad väljakutse Tapa linna Põllu tänaval asuvasse Põllu hooldekodusse, mille keldris asunud diiselkatlast lõi tehnilise rikke tõttu välja leek. Inimesed evakueeriti kiiresti hoonest ning viidi sooja. Päästjate saabudes katlaruumis põlemist enam ei toimunud, samuti ei olnud enam suitsu. Katla hooldusmehaanik kontrollis katelt ja lülitas selle ööseks välja. Kuna hoone olukord hinnati ohutuks ja ruumid olid soojad, said hooldekodu elanikud tubadesse tagasi.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

16. veebruaril kell 18.35 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Häädemeeste vallas Laadi külas. Kolme auto kokkupõrke tulemusel oli ühes autos kannatanu kinni ega pääsenud sealt välja. Päästjad vabastasid kannatanu autost hüdrauliliste abivahenditega ning andsid üle kiirabile. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu ja puhastasid tee, et vabastada see taas liikluseks.