Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. veebruaril kell 20.00 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Mahtra tänaval asuva kortermaja trepikojas oli lõhkenud kuumaveetoru. Kuna elanikud ise ei saanud trepikojas hõljuva rohke kuuma auru tõttu keldrisse veekraani kinni keerama minna, tegid seda kohale saabunud päästjad. Sündmusega tegeles seejärel edasi avariibrigaad. Inimesed viga ei saanud.

19. veebruaril kell 00.19 teatati, et Mustamäe linnaosas Kadaka teel põleb sõiduauto. Tulekahju likvideeriti kell 00.50 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

18. veebruaril kell 16.34 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Ääsmäe külas põleb saun. Tulekahju likvideeriti kell 18.32 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

18. veebruaril kell 16.52 teatati, et Loksa sadama kandis jalutab jääl kaks noormeest. Isikud tulid päästjate saabudes jäält ära ning viga ei saanud, kuid Päästeamet hoiatab, et jääle minnes peavad kaasas olema ohutusvahendid ka siis, kui jää paksus on 10 cm, sest ühe veekogu piires võivad jääolud tugevalt varieeruda.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. veebruaril 06.28 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohtla-Järve linnas Kaevanduse vkt-s. Päästjate saabudes põles lahtise leegiga saunahoone. Päästjad kustutasid arvatavasti üle kütmisest alguse saanud põlengu kell 07.48. Inimesi saunas ei viibinud, saun hävines täielikult.

Lääne-Virumaa

18. veebruaril kell 21.10 said päästjad väljakutse Viru-Nigula valda Varudi külla. Põlema oli süttinud elumaja vahelagi. Elanikud asusid kiiresti tuld kustutama ning suutsid leegid iseseisvalt summutada. Päästjad kontrollisid maja turvalisuse tagamiseks üle.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. veebruaril kell 11.49 teatati häirekeskusele, et Türil Salu tänaval on põlema süttinud sõiduauto. Omanik oli soojendanud oma sõidukit elektripuhuriga, millest tõenäoliselt süttiski mootoriruum põlema. Tulekahju kustutati kell 12.11.