Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-22. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. veebruaril kell 22.15 teatati häirekeskusele, et Kristiine linnaosas Mooni tänaval on eramaja ühes toas tulekahju. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed majast ise välja saanud. Põleng kustutati kell 23.15 ning esialgsetel andmetel sai see alguse ahjust välja kukkunud söest, mis süütas ahju ees olnud esemed muuhulgas ka riidekapi ning seina. Tuba hävines tulekahjus ning suitsu- ja kuumakahjustusi said ka teised toad. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

20. veebruaril kell 17.57 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel põleb viiekordse elumaja trepikojas elektrikilp. Põleng likvideeriti kella 18.05 paiku ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

21. veebruaril kell 03.10 said päästjad väljakutse Villardi tänavale, kus kahe elumaja vahel põles elektrikilp, mis oli süüdanud ka ühe maja seina ning värava. Põleng lokaliseeriti kell 03.17. Kohale saabunud elektrikud lülitasid kilbist elektri välja ning asusid tegelema kilbi remonttöödega. Inimesed viga ei saanud.

Harjumaa

20. veebruaril kell 21.08 teatati, et Harku alevikus Rukkilille tänaval on eakas inimene toas pikali ja teadvuseta. Kohale saabunud päästjad ning kiirabi tuvastasid ruumis suure vingugaasi taseme ning kannatanu toimetati haiglasse. Päästjad tuulutasid ruumid ning esialgsetel andmetel sai vingugaasi levik alguse liiga vara suletud ahjusiibrist.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

21. veebruaril kella 20.22 ajal eemaldasid päästjad Räpina vallas Nohipalo külas teelt murdunud ja sõiduraja sulgenud puu.

Tartumaa

21. veebruaril kella 18.46 ajal teatati häirekeskusele, et Nõo vallas Illi külas põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes oli suvilast elumajaks ümber ehitatud hoone täisleekides. Lisakustutusvett pumbati lähedal asuvast tiigist. Põleng kustutati paari tunniga. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

21. veebruaril kell 18.54 teatati, et Setomaa vallas Võmmorski külas sõitis libeduse tõttu risti teele jäänud rekkale otsa sõiduauto ning vigastas veoauto kütusepaaki. Päästjad tagasid tuleohutuse ja pumpasid purunenud paagi kütusest tühjaks. Teele valgunud kütus kaeti vedelikku imava absorbentainega.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

21. veebruaril kell 23.04 teatati päästjatele tulekahjust Väike-Maarja vallas Nõmmkülas. Põlema oli süttinud kõrvalhoone, milles hoiti küttepuid ja sõiduautot. Põleng levis ka kuuri kõrval olnud traktorile. Inimestele ega teistele hoonetele ohtu ei olnud. Tulekahju likvideeriti kell 00.23, tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Lääne päästekeskus

Pärumaa

19. veebruaril kell 12.05 teatati Häirekeskusele tulekahjust Pärnus Karikakra tänaval, kus tulekahjus hävisid ühekorruselise eramu katus ja pööning. Inimesed kannatada ei saanud. Päästjad hoidsid ära tule leviku lähedal asuvatele hoonetele. Kustutustööd lõpetati kell 13.49. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

20. veebruaril kell 15.38 teatati tulekahjust Pärnus Õie tänaval, kus teataja sõnul põles kahekorruselise maja fassaad. Hoone kõrval oli põlema süttinud prügikast, kuhu oli pandud kuum tuhk ning põlev prügikast süütas omakorda põlema maja fassaadi. Päästjad avasid fassaadi konstruktsioone ning kustutasid põlengu kell 16.11. 

Raplamaa

20. veebruaril kell 21.40 teatati häirekeskusele tulekahjust Rapla linnas Jürna tänaval. Päästjate saabudes põles saunahoone lahtise leegiga. Päästjad kustutasid leiliruumitagusest seinast alguse saanud tulekahju kell 22.15. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

20. veebruaril kell 19.18 teatati häirekeskusele tulekahjust Märjamaa alevis Kasti teel. Teataja sõnul põles maja katlaruumis olnud saepuru. Päästjad tõid hoonest välja perenaise ning kassi. Kummagi elu ohus ei olnud. Tulekahju likvideeriti kell 20.43.

22. veebruaril kell 01.29 said päästjad väljakutse Kohila alevisse Jõe tänavale. Põles vineeritehase kuivati korstnatoru. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 03.20.