Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. veebruar

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval Tallinnas ja Harjumaal suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.

Lõuna päästekeskus

Tartu linn

23. veebruaril kell 2.59 teatati häirekeskusele, et Tartus Kivi tänaval on viie korteriga kortermaja aknast leegid väljas. Päästjate saabudes oli kogu tänav suitsu täis. Kohe siseneti kustutustöödeks majja, kus oli leekides teise korruse korter. Korterisse põlengu ulatuse tõttu alguses siseneda ei õnnestunud. Tuli oli levinud ka maja katuse alla ning osaliselt hävitanud kahte ülemise korruse korterit eraldava vaheseina. Kustutustööde käigus leiti tules hukkunud umbes 70-aastase naise ja mehe söestunud surnukehad. Korterist, kust tulekahju alguse sai, suitsuandurit ei leitud, küll aga andsid häiret naaberkorterite suitsuandurid. Ülejäänud majaelanikud olid enne tulekahju paisumist majast ise välja pääsenud. Kiirabi viis tervisekontrolliks haiglasse ühe naise.
Kustutustööd lõpetati hommikul kell 6.18. Tulekahjus hävis korter, kust tulekahju alguse sai. Kõrval asuv korter sai tugevaid tulekahjustusi ning muutus samuti kasutamiskõlbmatuks. Lisaks korterite sisustusele hävisid osaliselt vahelagi ning maja katusealused konstruktsioonid. Kustutustöödeks avasid päästjad paar ruutmeetrit katusekatet. Maja alumised kaks korterit said veekahjutusi. Üks korter jäi puutumata. Traagilise tulekahju põhjused on selgitamisel.

Tartumaa

22. veebruaril kell 11.04 teatati, et Tartus Jakobi tänaval vajus rehvivahetusel toestamata auto tungraualt ning töid teinud mehe käsi jäi auto ja tungraua vahele kinni. Päästjad kergitasid pneumaatiliste tõstepatjadega autot ja mehe käsi vabanes. Kiirabi viis kannatanu kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda.

Kella 17.30 ajal hävis Kastre vallas lange külas tulekahjus mopeedauto. Päästjad kustutasid auto jäänused ja kontrollisid lähedal asuva kõrvalhoone tuleohutust.

Kella 21.30 ajal põles Tartus Õuna tänaval eramaja korstnas tahm. Päästjad kontrollisid maja tuleohutust ning selgus, et tuli lõõridest välja ei levinud. Majaomaniku ülesandeks jäi enne järgmist kütmist lasta kütteseadmed korstnapühkijal üle vaadata ja puhastada.

Viljandimaa

22. veebruaril kell 13.49 teatati, et Põhja-Sakala vallas Kootsi külas libastus metsas vanem inimene ja vigastas jalga. Päästjad tõid päästelaua abil kannatanu umbes kahe kilomeetri kauguselt kiirabiautoni, mis ta haiglasse toimetas.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.