Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. veebruar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

25. veebruaril kell 21.40 saabus häirekeskusele teade, et Maardu linnas Roobu tänaval põleb lahtise leegiga veoauto. Kohale kiirustanud päästjad lokaliseerisid põlengu kell 21.52 ning inimesed selles viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

26. veebruaril kell 6.24 teatati häirekeskusele tulekahjust Põlva vallas Kosova külas. Päästjate saabudes selgus, et põlevad kaks kõrvalhoonet (5x8 ja 6x10 m), mille katused olid juba sisse kukkunud. Tulekahju kustutati kell 8.02. Hooned hävisid, samuti neis olnud kaks traktorit ja murutraktor. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. 

Tartumaa

25. veebruaril kell 18.04 põles Ülenurme alevikus Võru mnt elumaja korstnas tahm. Päästjad kontrollisid maja tuleohutust ja õnneks tuli korstnast välja ei levinud. Küll aga leiti, et korstnajala tahmaluugil puudus kate ja laudmaterjal oli ladustatud vastu korstent. Elanikele anti juhised ohtlikud olukorrad kõrvaldada ja enne järgmist kütmist lasta korstnapühkijal lõõrid korralikult ära puhastada.

Valgamaa

26. veebruaril kella 5.36 ajal põles Valgas Jaama tn plastmassist prügikast, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. veebruaril kell 10.26 vajati päästjaid Türi kultuurimaja juurde, kuhu oli tulnud noor kährik. Loomake oli ehmunud, kuid päästjatel õnnestus ta kinni püüda. Esialgu toimetati kährik Türi päästekomandosse, kust edasi tegeles temaga keskkonnaspetsialist.

Pärnumaa

25. veebruaril kell 9.08 said päästjad väljakutse Lääneranna valda Petaaluse külla, kus teataja sõnul olid tuba ja pööning suitsu täis. Päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu ning kell 10.01 oli põleng kustutatud.