Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26. veebruar kuni 1. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. veebruaril kell 18.31 teatati päästjatele, et Nõmme linnaosas Vabaduse puiesteel asuva kahekordse puumaja pliidi tagant tuleb suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes põlemiskolde köögi seinas ja osaliselt põrandal. Põleng likvideeriti kell 19.59 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

26. veebruaril kell 18.55 said päästjad teate, et Kristiine linnaosas Rivi tänaval asuva viiekordse korterelamu ühes korteris põlevad köögis juhtmed. Päästjad likvideerisid köögijuhtmestiku põlengu ning tuulutasid ruumid. Lisaks kontrolliti üle ka kolm lähedal asunud korterit, kus õnneks oli kõik korras. Tekkepõhjus ei ole veel teada. Inimesed viga ei saanud.

26. veebruaril kell 20.18 teatati häirekeskusele, et Õismäe teel asuva elumaja all paiknevas parklas on tunda põlemise lõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lühisesse oli läinud ventilaator. Lühis sai ilmselt alguse pikendusjuhtme peale tilkunud veest. Päästjad likvideerisid ohu ning inimesed selles viga ei saanud.

28. veebruaril kell 01.43 said päästjad teate, et Sõle tänaval põleb kontorihoone esimesel korrusel asuv jahutusmasin. Päästjad kustutasid põlengu kell 02.03 ning tuulutasid seejärel ruumid. Sündmusega tegelesid edasi seadme hooldusfirma tehnikud. Inimesed viga ei saanud.

Harjumaa

28. veebruaril kell 03.06 teatati, et Kuusalu vallas Kahala külas põleb ühekordne puidust elumaja. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljas ning hoone põles lahtise leegiga. Tulekahju likvideeriti kell 06.56 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

28. veebruaril kell 16.21 käisid päästjad Jüri alevikus, kus Aruküla teel põles kaupluse WC-s asuv kätekuivatuse ventilaator. Päästjate saabudes olid leegid maha saadud ning päästjad tuulutasid kõik ruumid. Inimesed viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus ei ole veel selge.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

26. veebruaril kella 19.22 ajal suitses Tartus Ihaste teel elektrimootoriga sõiduauto Nissan Leaf ukse sisu. Päästjad lülitasid kõrgepinge voolu avariilülitist välja ja eemaldasid seejärel ka madalpinge aku juhtme. Suitsemine lakkas, kohale tuli taksofirma tehnik, kes organiseeris sõiduki remontiveoks treileri.

27. veebruaril kell 9.16 teatati, et Tartus Puiestee tänaval ripub purunenud elektripost kaabli küljes. Päästjad piirasid ohuala lindiga. Olukorra lahendamiseks suundusid sündmuskohale elektrikud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. veebruaril kell 12.00 said päästjad teate, et Narva linnas Tiigi tänaval põleb piirivalvekordoni hoone. Päästjate saabudes olid inimesed ise majast evakueerunud ning asuti otsima tulekollet. Selgus, et tulekahju oli saunaruumis kerise taga seinas. Päästjate saabumise ajaks oli põleng kustutatud. Seejärel kontrollisid päästemeeskonnad edasise ohutuse huvides üle kogu hoone ning tuulutasid ruumid. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada kerisele unustatud saunakibust. Inimesed viga ei saanud.

26. veebruaril kell 12.05 teatati, et Narva linnas Grafovi tänaval on kahekordse elumaja ühes korteris tunda gaasilõhna. Päästjad tuvastasid saabudes, et korterisse äsja paigaldatud uue gaasipliidi liitmikust susiseb tuppa gaasi. Päästjad sulgesid gaasikraani ning palusid elanikul pliiti enne mitte kasutada, kui kohale on tagasi tulnud pliidi paigaldusega tegelenud gaasifirma spetsialistid.

26. veebruaril kell 13.27 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel Torujõe tänaval asuva kortermaja ühes korteris on tunda gaasilõhna. Päästjad tuvastasid korteris gaasilekke ning sulgesid koheselt gaasikraani. Elanikul paluti kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud ning enne seda gaasi mitte kasutada.

28. veebruaril kell 23.44 käisid päästjad väljakutsel Kohtla-Järvel, kus Koidula tänaval asuva kortermaja ühes korteris oli kõrge vingugaasi näit. Päästjad tuvastasid, et korteris oli gaasileke, misjärel suleti koheselt gaasikraan. Omanikul paluti kiiremas korras kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud ning osta endale esimesel võimalusel vingugaasiandur.

Lääne-Virumaa

27. veebruaril kell 15.57 saabus häirekeskusele teade, et Haljala vallas Karula külas põleb garaažiboksi katus. Kohale kiirustanud päästjad leidsid tulekolde ning likvideerisid selle kell 17.11. Inimesed kannatada ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

27. veebruaril kell 17.23 said päästjad väljakutse Vinni valda, kus Aarla külas oli tuld võtnud suitsusaun. Päästjad alustasid saabudes koheselt tule kustutamisega. Põles sauna lagi ning esialgsetel andmetel võis see alguse saada üle kütmisest. Inimesed viga ei saanud ning täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

28. veebruaril kell 01.39 said päästjad teate, et Kunda linnas Ehitajate teel asuva kahekordse kortermaja ühes trepikojas on tunda põlemise lõhna. Päästjad leidsid saabudes kiiresti korteri, kust põlemise lõhna levis ning tuvastasid seal olukorra, kus pliidi peal kõrbes toit, mille põhjustas söögivalmistaja magama jäämine. Ohtlik olukord likvideeriti kell 01.59 ning elanikule tehti selgitustööd edasi ohutuse huvides.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

26. veebruaril kell 17.34 said päästjad väljakutse Pärnu linna Telliskivi tänavale, kus kütmise tulemusel oli tuba tugevalt vingu täis valgunud. Inimesed olid toonud väga kõrge vingusisaldusega korterist koridori teadvuse kaotanud mehe. Päästjad transportisid mehe õue värske õhu kätte ning andsid ta üle kiirabiarstidele. Tuba asuti ventileerima üleõhuventilaatoritega.

28. veebruaril kell 15.11 teatati häirekeskusele läbi jää kukkunud mehest Pärnu jõe Rääma tänava poolses kaldas. Päästjad tõid umbes 50 meetri kaugusel vees olnud mehe jääaugust välja ning andsid üle kiirabile.

Raplamaa

27. veebruaril kell 01.06 reageerisid päästjad väljakutsele Rapla vallas Alu alevikus. Kortermaja teise korruse korteris oli pliidi alla tuld tehes süttinud põlema põrand. Soojamüüri sees oleva prao kaudu kukkusid sädemed põrandalaudade vahele ning süütasid põranda. Päästjad avasid esimese ja teise korruse vahelise vahelae ühe ruutmeetri ulatuses ning kustutasid tulekahju. Lisaks ventileeriti ruumid. Inimesed kannatada ei saanud.

Saaremaa

26. veebruaril kell 12.13 teatati häirekeskusele, et Muhu vallas Viira külas on põlema süttinud sõiduauto. Soojendamise käigus süttinud auto põles päästjate saabudes lahtise leegiga. Põlev sõiduk kustutati kella 12.24ks.