Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. märtsil kell 04.28 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Peterburi teel on tööstushoone kompressorijaamas tunda suitsuhaisu. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et üks kompressor oli tehnilise rikke tõttu välja ajanud õli, mis kuuma mootori peal suitsema hakkas. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid kõik ruumid. Sündmusega tegelesid edasi avariitehnikud. Inimesed viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

2. märtsil kella 6.55 ajal põles Jõgeva vallas Kurista külas alajaamas peakaitse, mille päästjad pulberkustutiga kustutasid. Enne kustutustööde alustamist lülitasid elektrikud voolu alajaamast välja.

Tartumaa

1. märtsil kella 18.51 ajal põles Nõo vallas Luke külas lambalauda lähedal põhuga segatud sõnniku hunnik. Päästjad takistasid tule leviku laudale ja kustutasid tulekahju ligi pooleteise tunniga. Tulekahu süttis ohutusnõudeid eiravast lõkkepõletamisest. Tuul kandis sädemed põhu sisse.

Võrumaa

1. märtsil kell 9.24 teatati, et Võrus Raba tänaval põleb kortsen. Päästjad selgitasid, et pelletikütteseadme korstnas põles tahm. Elanik oli tule pulberkustuti abil juba ise summutanud. Päästjad andsid juhise enne korstnapühkija külaskäiku kütteseadet mitte kasutada.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

1. märtsil kell 6.56 said päästjad teate põlevast majast Häädemeeste vallas Massiaru külas. Päästjate saabudes oli vanem puidust maja juba praktiliselt maha põlenud, püsti oli jäänud vaid korsten ja põlevad palgid. Teadaolevalt kedagi majas ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu. Kell 14.40 süttis varahommikul põlenud maja uuesti ning päästjad käisid seal järelkustutust tegemas. Tulekahju tekkepõhjus teada ei ole, selle selgitab välja edasine menetlus.