Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. märtsil kell 18.43 teavitas Õismäe tee kortermajas elav inimene häirekeskust, et tema naaberkorteris töötab suitsuandur, kuid elanikke kodus ei ole. Päästjate saabudes jõudis kohale ka korterielanik ning selgus, et tema köögis kõrbes toit. Elanikule tehti selgitustööd.

3. märtsil kell 00.03 sai häirekeskus teate, et Järve metsas on näha põlengut. Kohale saabunud päästjad leidsid metsatukast väikese prahi- ja pinnasepõlengu, mis kustutati kell 00.23.

3. märtsil kell 00.04 teatati häirekeskusele, et Õismäe teel asuvas kortermajas on trepikojas tunda suitsuhaisu. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kust põlemisele viitavat lõhna immitses ning leidsid sealt eest joobetunnustega elaniku, kes oli süüa teinud ning toidu kõrbema lasknud. Õnneks suutis ta ise õigel ajal ohtliku olukorra likvideerida. Korteris puudus suitsuandur.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. veebruaril kella 16.38 ajal põles Tartus Küüni tn metallist prügikast, mille päästjad paari ämbritäie veega kustutasid.

Kella 21.39 ajal süttis Tartus Kalevi tänaval sõiduauto BMW pagasnikus asuva aku juhtmestik ja ümbrus. Tulekahju kustutati veejoaga. Edasise tuleohutuse tagamiseks eemaldasid päästjad akult klemmid.

Võrumaa

2. veebruaril kell 9.43 teatati, et Setomaa vallas Klistina külas vajus poolhaagisega veoauto kraavi ning kukkus küljele ja paagist hakkas kütust lekkima. Juht tõsisemalt viga ei saanud. Päästjad lasid lekkivast paagist kütuse reostuskorje basseini ja eemaldasid süttimisohu vältimiseks akult juhtmed. Omanik kutsus auto püsti tõmbamiseks puksiiri.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. märtsil kell 01.25 saabus häirekeskusele teade, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas on kahekordse tsentraalgaasiga varustatud elumaja ühes korteris tunda gaasilõhna. Päästjad tuvastasid saabudes, et gaasikontsentratsioon õhus oli madal ent sulgesid ohutuse huvides siiski gaasikraani ja palusid elanikel kiiremas korras kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud. Gaasilõhna tundis ka naaberkorteri elanik. Mõlemad korterid tuulutati. On kiiduväärt, et korterites olid olemas töökorras vingugaasiandurid.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

2. märtsil kell 8.24 vajati päästjaid appi Käina alevikus Mäe tänaval. Löökaugust läbi sõitnud autol purunes karter ning õli voolas parklasse maha. Päästjad katsid õli absorbentainega.

Pärnumaa

2. märtsil kell 11.58 said päästjad väljakutse Pärnu linna Marksa külla, kus teataja sõnul põles mere ääres kulu ja roostik. Päästjate saabudes oli 50x25 meetri suurusel alal olnud kulupõleng ise kustunud.

2. märtsil kell 14.23 ajal käisid päästjad Pärnu linnas Lindi külas kaldale aitamas jääpangale lõksu jäänud kalamehi. Kalamehed läksid õrnale jääle kalastama ning kui jää hakkas liikuma, jäid nad jääpangale lõksu. Kaks meest ujusid läbi külma vee kaldale, kolmanda kalastaja kaldale toomiseks kaasasid päästjad kohaliku mehe koos paadiga. Õnneks jäid selles õnnetuses kõik mehed terveks. Tänasest hakkas kehtima jääle mineku keeld, et selliseid õnnetusi edaspidi ära hoida.