Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. märtsil kella 09.09 paiku käisid päästjad abiks liiklusõnnetusel Kristiine linnaosas Laki tänaval. Veoauto sõitis vastu posti ning selle tagajärjel hakkas lekkima kütusepaak. Päästjad sulgesid lekke, pumpasid ümber paaki jäänud kütuse ning korjasid kokku maha voolanud kütuse. Inimesed viga ei saanud.

3. märtsil kell 11.17 teatati, et Pirita linnaosas Veskiveski tänaval koolimaja juures suitseb järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid lõkke.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kaks teadet inimeste viibimise kohta siseveekogude jääl, kus õnnetusi õnneks ei juhtunud, sest mitmetes kohtades on jääkaane paksus veel lubatud piirides.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. märtsil kell 6.454 andis hübriidne suitsu- ja vingugaasiandur Nublu Mustvee vallas Nõmme külas märku vingugaasi imbumisest ruumidesse. Päästjad avastasid, et elanik oli puud pannud suletud siibriga ahju, kust vingugaas ruumidesse imbuma hakkas. Seekord päästis andur hullemast. 

Põlvamaa

3. märtsil kella 18.12 ajal põles Räpina vallas Tooste külas vana lagunenud taluhoone, mille külge ehitatud saun. Päästjate saabudes olid katus ja vahelaed juba sisse kukkunud. Tulekahju kustutati ligi kahe tunniga. Esialgsetel andmetel põhjustas põlengu omanik ise, kes hoonetele liiga lähedale tehtud lõketes oksi põletas, kust tuli omakorda maja külge levis.

Valgamaa

3. märtsil kella 19.51 ajal käisid päästjad Valgas Metsa tänaval kustutamas ohutusnõuetele mitte vastavat tuulise ilmaga tehtud lõket.

Võrumaa

3. märtsil kell 18.01 teatati, et Setomaa vallas Igrise külas põleb kulu. Päästjad selgitasid, et kulu oli põlema süüdanud elanik, kes arvas, et peale lume sulamist tohib seda teha. Kulu süütamine on aga keelatud aastaringselt. Päästjad kustutasid 30 meetri laiusele siilule ulatunud põlengu materdamisega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. märtsil kell 22.41 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval asuva elumaja ühes korteris on tunda gaasilõhna. Kohale rutanud päästjad tuvastasid, et korteris oli gaasileke ning sulgesid koheselt gaasikraani ja tuulutasid ruumid. Kiirabi toimetas haiglasse tervisekontrolli ema ning tema kooliealise lapse. Päästjad kontrollisid/tuulutasid üle ka teised korterid, mis sama ventilatsiooniga ühenduses olid. Sündmust kaasati edasi lahendama kohale kutsutud gaasiavarii tehnikud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

3. märtsil kell 16.15 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Tamme tänavale, kus oli põlema süttinud prügikastide hoiukuuris asuv konteiner. Enne päästemeeskonna kohale jõudmist teostas pealtnägija kustutustöid, kasutades ära ämbrit ja lähedal asuvat veelompi. Päästjad kustutasid prügikasti lõplikult ning ventileerisid kuuri.

Pärnumaa

Alates 3. märtsist kehtib Lääne regioonis jääle mineku keeld. Seetõttu käivad päästjad patrullimas ja keelust hoolimata jääle läinud inimesi ära kutsumas, et nad enda elu ohtu ei seaks. 3. märtsil kutsusid päästjad ära kaks kalameest Väike-Jõe tänava juurest ja Bauhofi poe tagant veel kaks ohtlikule jääle läinud kalameest.