Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. märtsil kell 06.30 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna, kus Rannamäe teel asuvas eramajas oli kelder suitsu täis. Kohale saabunud päästjad asusid suitsuallikat kiiresti otsima ning leidsid, et selleks oli tsentraalsesse ventilatsioonisüsteemi kuuluva ventilaatori ülekuumenemine. Päästjad lülitasid kilbist kaitsme välja ning ventileerisid keldriruumid. Elanikel paluti kohale kutsuda tehnikud, kes rikkesse läinud ventilaatori välja vahetaksid. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

4. märtsil kella 20.12 ajal süttis Võrus Sulevi tänaval pargitud kaubik. Päästjate saabudes ulatus leek kaubikust välja. Tulekahju kustutati veerand tunniga. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada elektrisüsteemi rike. Kõige rohkem oli ära põlenud aku ümbrus.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Läänemaa

4. märtsil kell 15.12 teatas naabermaja elanik, et Haapsalu linnas Posti tänaval asuva kortermaja hoovis suitseb madrats. Päästjad sõitsid kohale asja uurima ning tuvastasid, et korteris toimunud peo käigus oli põlema süttinud madrats ning see oli aknast välja visatud. Lisaks märkasid päästjad korteris teisigi põlemisjälgi, kuid õnneks tulekahju ei olnud puhkenud. Päästjad kustutasid põleva madratsi ning lugesid inimestele sõnad peale, samuti teavitati juhtunust linnavalitsuse sotsiaalosakonda.

Saaremaa

4. märtsil kell 15.28 said päästjat teate kulupõlengust Kuressaares Sirge tänaval. Lapsed mängisid pürotehnikaga ning selle tõttu süttis kulu. Kulu põles umbes 20 meetri ulatuses. Päästjad kustutasid põlengu ning sündmusest teavitati politseid.