Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-8. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. märtsil kell 12.04 teatati, et Peterburi teel põleb parklas auto. Päästjad selgitasid saabudes, et põlema oli süttinud sõiduki kuumakaitse, mis eemaldati ning kustutati. Inimesed viga ei saanud ning süttimise tekkepõhjus on hetkel veel teadmata.

6. märtsil kell 05.01 saabus häirekeskusele teade, et Oru tänaval põleb ühekordne hoone. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga. Koheselt alustati inimeste otsimisega ning kõrval asuva kahekordse kivist elumaja kaitsmisega, kus põlengut küll ei olnud, kuid seal teisel korrusel elav eakas invaliid anti tervisekontrolliks siiski üle kiirabile. Põlevast ühekordsest hoonest olid inimesed ise välja saanud ning päästjad lokaliseerisid tulekahju varahommikul kella 6 paiku. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

6. märtsil kell 11.38 teatati häirekeskusele, et Kristiine linnaosas Mooni tänaval on üheksakordse elumaja trepikojas tunda suitsuhaisu. Päästjad tuvastasid saabudes, et kolmandal korrusel põles lahtise leegiga rõdu, kus hoiustati suurel määral kola. Tulekahju kustutati kell 12.19 ning inimesed selles viga ei saanud. Küll aga said põlengu tagajärjel suitsu- ja veekahjustusi kaks naaberkorterit. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

6. märtsil kell 12.02 paluti päästjaid appi sündmusele, kus Energia tänaval asuva elumaja ühes korteris oli neljal pereliikmel halb hakanud. Kiirabi teostas korterielanikele tervisekontrolli ning kohale saabunud päästjad tuvastasid eluruumides ohtliku koguse vingugaasi. Korteris oldi äsja kaminat köetud ning siiber liiga vara suletud. Päästjad tuulutasid ruumid ning kontrollisid üle ka kõik teised korterid. Ühest korterist, kus samuti vingugaasi sisaldus õhus veidi kõrge oli, paluti väljuda emal ja lapsel, kelle terviseseisundi hindas kiirabi heaks ning nad said tagasi koju minna. Ka selle korteri kõik ruumid tuulutati päästjate poolt.

Harjumaa

6. märtsil kell 10.52 said päästjad väljakutse Saue valda Maidla külasse, kus põles kahekordne eluhoone. Naabrite sõnul, kes tulekahju avastasid ning sellest koheselt teada andsid, inimesi majas ei olnud ning helistasid ise majaomanikule, et ta kiiresti kohale tuleks. Päästjad avasid saabudes jõuga välisukse ning tuvastasid, et põleng oli köögis ja levis kiiresti edasi lakke. Tulekahju kustutati kella 11.51 paiku ning esialgsetel andmetel sai see alguse elektrisüsteemi rikkest. Tähelepanelikel naabritel paluti majaomaniku saabumiseni hoonel pilk peal hoida. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

7. märtsil kell 16.32 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Soodevahe külas põleb teiste eluhoonete vahetus läheduses aiamaja. Päästjate saabudes oli majake praktiliselt maha põlenud ning tulekahju likvideeriti lõplikult kell 17.38. Inimesed põlengus viga ei saanud ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

7. märtsil kell 17.48 said päästjad väljakutse Kiili valda Luige alevikku, kus teataja sõnul oli elumaja aknast näha palju suitsu ning akna peal seisis joobetunnustega meesterahvas. Päästjate saabudes oli teataja hädas oleva mehe ise välja toonud ning ta anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Hoonesse sisenedes leidsid päästjad eest põleva diivani, mis oli süüdanud juba ka seina. Tulekahju kustutati ning esialgsetel andmetel sai see alguse hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 6 väljakutset, mis olid seotud tugevast tuulest põhjustatud puude murdumisega teedele.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

5. märtsil kella 13.58 ajal põlesid Mustvee vallas Vilusi külas prahihunnikusse visatud hüdrovoolikud ja rehvid. Päästjad kustutasid põlengu ja takistasid selle leviku lähedal olevale kuurile. Kuumakahjustusi sai hunniku kõrvale pargitud auto. Põleng süttis hooletusest metallilõiketöödel, millest lennanud sädemed kolahunniku süütasid.

7. märtsil kella 2.00 ajal sõideti Jõgeva vallas Luua külas autoga otsa teele kukkunud puule. Päästjad aitasid auto puu pealt kätte saada. Inimesed viga ei saanud. Auto teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.

Tartumaa

5. märtsil kella 13.22 ajal põlesid Elva vallas Valguta külas elumaja rõdul kolm tooli ja kaltsud. Päästjad kustutasid tulekahju. Kedagi põlengu süttimise ajal kodus ei olnud ja põlengu tekkepõhjus jäi esialgu selgusetuks.

Kella 22.32 ajal süütas Tartu vallas Sojamaa külas asuvas kortermaja korteris elektriradiaator selle vastu pandud diivani. Põlengust andis märku käivitunud suitsuandur. Elanikud suutsid tulekahju enne päästjate saabumist kustutada. Päästjad hoiatavad, et põlevmaterjalist asjad tuleb õnnetuste vältimiseks panna kütteseadmetest alati eemale.

6. märtsil kella 19.54 ajal käisid päästjad Vasula alevikus kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus ühe juhi autost kättesaamiseks oli vaja kasutada lõikeriistu. Viga saanud naise toimetas kiirabi haiglasse. Teisest autost said kaks inimest ise välja.

7. märtsil kell 20.34 teatati, et Tartus Filosoofi tänaval süttis puidust kahekorruselisse elumajja sisenev elektrijuhtmestik. Majast lülitati vool välja ja põleng sumbus enne päästjate kohalejõudmist.

Viljandimaa

5. märtsil kella 10.28 ajal väljakutse saanud ja kiirelt reageerinud Mustla päästjad tõid Viljandi vallas Annuse külas paisjärvelt ära läbi õhukese jää vajunud koera. Looma jõud oli juba otsakorral ja ta õnnestus päästa viimasel hetkel. Kahjuks koera omanikku välja ei ilmunud ja loom jäi varjupaiga töötajate tulekuni maaomaniku hoole alla.

7. märtsil kell 21.51 teatati, et Viljandi vallas Peetrimõisa külas põleb mansardkorrusega suur kiviseintega elumaja. Juba teatamise ajal ulatusid leegid ühe majapoole akendest välja. Päästjate saabumise ajaks põles ka kogu katus. Tulekahju levik piirati kella poole üheks ning samal ajal leiti maja väljapääsu lähedalt 61-aastane hukkunu. Kustutustööd lõpetati kell 5.08. Põlengus hävisid hoone katus ja üks majapool täielikult. Teise majapoole ruumid said tugevaid veekahjustusi. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Suitsuandurit päästjad esialgsel vaatlusel maja säilinud ruumidest ei leidnud. Hommikul kella 7.22 ajal käisid päästjad suitsema hakanud maja järelkustutustöödel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. märtsil kell 21.00 teatasid naabrid, et Narva linnas Pähklimäe tänaval kortermajas töötab suitsuandur ja tunda on kõrbelõhna. Korteri omanik oli pannud toidu pliidi peale keema ja läinud poodi. Omanik jõudis enne tagasi, kui päästjad oleksid ukse jõuga avanud. Korteris oli töökorras suitsuandur.

7. märtsil kell 21.17 sai häirekeskus sarnase väljakutse Jõhvi linna Narva maanteele, kus oli tööle rakendunud suitsuandur. Päästjad avastasid toidu kõrbemise, tuulutasid korteri ning selgitasid omanikule tuleohutusreegleid.

Lääne-Virumaa

5. märtsil kell 15.48 said päästjad väljakutse Pariisi puhkekülla, kus kaevetööde käigus oli mees sattunud varingu alla. Kaeve serval kasvav puu hakkas koos juurestikku ümbritseva mullapalliga liikuma ja vajus töölisele peale. Kannatanu jäi kuni puusadeni pinnasesse kinni. Päästjad aitasid mehe varingu alt välja ning andsid kiirabile üle.

6. märtsil kell 20.14 sai häirekeskus teate, et Rakvere-Haljala maantee 6. kilomeetril oli kraavi vajunud liinibuss. Päästjad evakueerisid bussi esiaknast 18 inimest, kellest kolm anti üle kiirabile ning transporditi Rakvere haiglasse.

7. märtsil kell 00.52 kutsuti päästjad Palmse külla, kus auto oli sõitnud teele kukkunud puule otsa. Inimesed viga ei saanud. Päästjad eemaldasid puu ning avariiline auto lahkus omal jõul.

Kokku sai häirekeskus ööpäeva jooksul seitse väljakutset maakonnas teedele kukkunud puude eemaldamiseks. Samuti laekus päästjatele kolm teadet katkistest elektriliinidest, kus ühel juhul oli tegemist maha kukkunud kõrgepingeliiniga, mis tekitas maastikupõlengu.

8. märtsil kell 5.11 teatasid naabrid, et Rakvere linnas Vabaduse tänaval on näha eramaja korstnast leeke. Päästjate saabudes otsest põlengut ei avastatud, kuid märgati sädemeid. Päästjad kontrollisid korstna üle ning viisid läbi kodunõustamise.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. märtsil kell 17.34 said päästjad teate tulekahjust Järva vallas Ammuta külas. Põlema oli süttinud saunahoone. Päästjate saabudes põles saun lahtise leegiga ning hävis tules peaaegu täielikult. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse ehitusveast, kus sauna ahju metallkorstna kaudu liikus kuumus edasi hoone puitkonstruktsioonile. Tulekahju likvideeriti kell 18.19. Kõrvalhooned ega inimesed kannatada ei saanud.

Pärnumaa

6. märtsil kell 12.02 said päästjad väljakutse Pärnusse Merimetsa tänavale. Keldrikorrusel asunud saunaruumist tuli suitsu, mis oli levinud ka ülemistele korrustele. Päästjad tõid teiselt korruselt õue kaks inimest, kelle kiirabi kohapeal üle vaatas. Keldriruumis oli põlema süttinud elektripistik ning tulekahju kustutati kell 12.29. Tulekahjus sai kannatada sauna leiliruum.

6. märtsil kell 14.58 teatati häirekeskusele, et Seljametsa karjääris on kaks autot läinud jääle sõitma ning üks nendest oli vajunud läbi jää, teine sõiduk oli endiselt jääl. Inimesed ei saanud õnnetuses viga, kuid eirasid ka peale õnnetust endiselt päästjate korraldusi jääle mitte minna. Päästjad teavitasid olukorrast politseid. Autoomanik peab organiseerima ise sõiduki veest välja tõmbamise.

Raplamaa

6. märtsil kell 23.09 said päästjad väljakutse Järvakandi alevisse Uus tänavale. Päästjate saabudes põles lahtise leegiga kõrvalhoone, mis koosnes saunast, kuurist ja garaažist. Tulekolle asus sauna eesruumis. Päästjad kustutasid teadmata põhjusel süttinud hoone kell 00.13. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Saaremaa

7. märtsil kell 11.20 said päästjad väljakutse Kuressaare linna Sepa tänavale. Korteris olnud kaminast lõi välja suitsu ja leeki. Kohal olnud inimesed asusid koheselt ise pulberkustutiga tuld summutama ning suutsid suurema tule ise maha suruda. Päästjad tuvastasid, et kamina põhi oli läbi põlenud ning seetõttu süttis põlema selle all olnud küttematerjal. Tulekahju kustutati lõplikult kell 11.51.