Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. märtsil kell 06.26 saabus häirekeskusele teade, et Mustamäe teel asuva üheksakordse elumaja ühes korteris töötab suitsuandur. Kohale saabunud päästjad leidsid korterist pliidil kõrbeva toidu ning alkoholijoobes magava elaniku, kes anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Ohtlik olukord likvideeriti ning korter tuulutati.

Harjumaa

8. märtsil kell 21.32 käisid päästjad väljakutsel Jõelähtme vallas Kostivere alevikus, kus kaupluse müügisaalis oli tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad avastasid, et ventilatsiooniruumis oli ülepinge tõttu kärssama läinud mootor. Ohtlik olukord likvideeriti ning hoone tuulutati. Keegi viga ei saanud.

8. märtsil kell 21.49 sai häirekeskus teate tulekahjust Jõelähtme vallas Kallavere külas, kus suvilate piirkonnas põles väike suvemaja. Päästjad hindasid saabudes, et majake oli põlengus juba peaaegu hävinenud ning kõrval asuvatele majadele põleng õnneks ohtu ei kujutanud. Kustutustööd lõpetati kella 23.26 paiku. Inimesed viga ei saanud ning tekkepõhjus ei ole veel selge.

9. märtsil kell 04.21 said päästjad väljakutse Maardu linna, kus Õunapuu tänaval põles ühekordne puidust elumaja. Päästemeeskonna saabudes põles maja lausleekides ning koheselt alustati majas elanud eaka vanapaari evakueerimisega, kes anti üle kiirabile hospitaliseerimiseks. Tulekahju kustutati kella 05.38 paiku ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 6 väljakutset, mis olid seotud tugevast tuulest põhjustatud puude murdumisega teedele.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. märtsil kell 17.54 teatati, et Ülenurme alevikus vajus koer läbi Porijõe jää. Enne päästjate saabumist leiti laud, mille abil koer veest välja saadi. Päästjad hoiatavad, et vooluga veekogude jää on kohati olematu või väga habras. Reedel tõid Mustla päästjad Viljandi vallas Annuse külas paisjärvelt ära läbi õhukese jää vajunud koera, kes napilt eluga pääses.

Võrumaa

8. märtsil kella 13.09 ajal sõitis Setomaa vallas Selise külas kraavi rekka, mille tagajärjel purunes kütusepaak. Päästjad tagasid tuleohutuse ja aitasid katkisest paagist kütuse ümber pumbata. Esialgsetel andmetel põhjustas õnnetuse auto ette jooksnud metskits.

Kella 14.22 ajal süttisid Kose alevikus garaažiboksi vahelagi ja sein. Päästjad avasid lae ja seina konstruktsioone ning kustutasid tulekahju ligi poole tunniga. Põleng süttis kütteseseadme vahelaele liiga lähedale paigaldatud ja ebapiisavalt isoleeritud suitsutorust.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. märtsil kell 18.06 sai Häirekeskus väljakutse Jõhvi linna Põllu tänavale, kus põles 2-kordne elumaja. Elanikud olid omal käel majast välja saanud, kuid päästjatel tuli hoonest ära tuua kaks kassi. Avastades tulekahju, püüdis omanik ise seda kustutada, kuid suitsu pärast polnud see võimalik. Päästjad likvideerisid põlengu kella 18.40-ks. Esialgsetel andmetel põhjustas tulekahju süttinud elektrijuhtmestik. Hoones oli paigaldatud Nublu andur, mis rakendus tööle. G4S operaator saatis kohale G4S ekipaaži ja helistas majaomanikule. Samuti oli majja paigaldatud vingugaasiandur.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.