Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. märtsil kell 19.05 teatati päästjatele, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval asuva elumaja kolmandal korrusel on tunda suitsuhaisu ning töötab suitsuandur. Päästjad leidsid saabudes korteri, kust suitsuhaisu levis, avasid selle ning tõid koheselt välja korteri välisukse juures lamanud eaka naisterahva, kes anti üle kiirabile. Põleng likvideeriti kell 19.26 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

10. märtsil kell 00.21 helistas häirekeskusesse inimene, kes oli viimases rongis kogemata magama jäänud ning sattunud Aegviitu. Koju Kehrasse ta kahjuks omal jõul minna ei suutnud ning õhutemperatuur õues oli sel hetkel ligi 11 külmakraadi. Kohale jõudnud päästemeeskond leidis inimese kella 01.09 paiku öösel ning toimetas ta koju.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

9. märtsil kella 13.01 ajal teatati, veo- ja sõiduauto kokkupõrkest Kambja vallas Põlva-Reola mnt 36. kilomeetril. Päästjad koos kiirabitöötajatega võtsid ühe kannatanu avariilisest sõiduautost välja. Üks kannatanu oli ise välja saanud. Viga saanud mees ja naine viidi haiglasse. Pärast politseitoimingute lõppu lõigati avariilisest autost välja hukkunud juht.


Kell 21.54 teatati, et Tartu vallas Tila külas Pärna alleel hakkas ridaelamuboksis tööle vingugaasiandur. Päästjate saabumise ajal tuulutati ruume. Selgus, et gaasikütteseadme korstna ette oli tuisanud lumi, mille tõttu gaasi ruumidesse imbus. Omanik puhastas korstna lumest.
10. märtsil kell 2.51 teatati, et Tartus Ringtee tänaval asuvas tanklas süttis maastur Land Rover Discovery. Päästjate saabumise ajal oli näha leeke auto alt. Akult eemaldati juhtmed ja põleng kustutati.

Viljandimaa

10. märtsil kell 4.12 andis Viljandis Vabriku tänaval kahekorruselise puitmaja teise korruse korteri suitsuanduri signaal märku tulekahjust. Pereisa ärkas häire peale üles ja evakueeris oma pereliikmed, kelle hulgas imik. Mees selgitas, et anduri käivitanud suits pärines alumise korruse korterist. Kuumuse ja paksu suitsu tõttu ei olnud tal sinna siseneda võimalik. Kohale saabunud pääste suitsusukeldujad leidsid põleva korteri põrandalt mehe, kes kohe välja toodi ja kiirabitöötajate hoole alla anti. Põleva põrandaga korter kustutati ligi tunniga. Kogu korteri sisustus sai kuumakahjutusi. Päästjad leidsid korterist riiulilt laest alla võetud ja lahtise patareiga suitsuanduri. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. märtsil kell 14.58 kutsuti päästjad Narva-Jõesuusse Vabaduse tänavale, kus põles lahtise leegiga puukuur. Omaniku sõnade kohaselt oli puukuuri ladustatud tuhk, millest võiski tuli alguse saada. Täpne põhjus on veel selgitamisel. Põleng likvideeriti kell 16.33.

10. märtsil kell 5.59 teatas murelik naaber, et Kohtla-Järvel Olevi tänava kortermajas on tunda põlemislõhna. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks korteri, kust tuli toidukõrbemise lõhna. Korter tuulutati ja elanikele viidi läbi tuleohutusnõustamine.

Lääne-Virumaa

9. märtsil kell 11.21 sai Häirekeskus väljakutse Kadila külla, kus oli süttinud väiksem treileriga veoauto. Enne päästjate saabumist õnnestus miniekskavaator treilerilt maha saada. Tulekahju lokaliseeriti kell 11.45. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud. Tulekahju põhjus on väljaselgitamisel.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

9. märtsil kell 9.11 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääne-Nigula vallas Risti alevikus. Põles mitmepereelamu ühe korteri tuba ning tuli oli levinud osaliselt ka pööningule. Tulekahju märganud naabrimees tõi suitsu täis valgunud toast välja inimese ning asus ise tulekustutiga koheselt ka tuld summutama. Päästjad kustutasid tõenäoliselt elektririkkest alguse saanud põlengu kell 10.55. Toasisutus sai olulisi tule-, vee- ja suitsukahjustusi ning muutus elamiskõlbmatuks.

Pärnumaa

9. märtsil kel 11.25 teatati päästjatele, et Pärnu linnas Kalevi sõudekeskuse juures on nõrgale jõejääle kala püüdma asunud neli meest. Päästjad sõitsid kohale ning selgitasid meestele jääle mineku keeldu ning selle põhjuseid ja palusid kalameestel oma tervise huvides jäält lahkuda. Mehed tulid jäält ära. Jääle mineku keeld kehtib Lääne regiooni maakondades alates 3. märtsist.